Jump to content

Рециркулиращата клапа не работи


Nikkie

Recommended Posts

Днес за жалост и аз установих нещо подобно. Разгледах същите клапи на свален корпус. Клапата е само една, която клапа е с две положение. Едното положение е отворено т.е. взима въздух директно отвън. Второто положение е затворено т.е. взима въздух от купето. При мен най-вероятно се е счупил лостовия механизъм или се е откачила оста от вакумното буренце, която ос е обездвижена към буренцето с един щифт!

накратко: ще се сваля шибаното табло :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Моторчето е нещо такова снимка или е махнато при теб или клапата се управлява с вакум.

и колега знаеш ли как се връзва това моторче моята е точно по този начин електрическа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-честата причина да откаже тая клапа е пробив от протриване на гумената диафрагма. Тогава е добре да се преместят така маркучите, че да не смуче въздух за да не се обърква горивната смес, макар че на по-новите модели има и дросел.

При почти всички модели буренцето не е залепено и може да се разглобява. Като си купите новото буренце добре е да го отворите и ако по буталото, което е свързано с лостчето на активатора има мустаци от отливката е добре да се оберат внимателно с ножче и после леко с фина шкурка. После аз поръсвам с фина графитна пудра (фина ще рече с големина на зърното под 2 микрона).

На всички модели вакуумния активатор (буренцето) може да се свали без да се сваля цялата кутия на парното и без да се сваля вентилатора, трябва само малко сръчност. Сваля се само жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...