Jump to content

Изпуска газ в покой и трудно пали


Recommended Posts

Здравейте, малко газови въпроси,че вече ще скапя стартера или акумулатора.

Повече от месец проблема се появи изведнъж една следобед и така до сега.

Трудно пали , поради изпускане на газ , богата смес и едно въртене пада докато запали.

Когато нямам газ в бутилката или затворя крана на бутилката, колата си пали без проблем .

Мислех че газовия клапан не затваря добре и го смених с друг нов Ловато. Проблема пак си остана.

Възможно ли е инжекторите или изпарителя да правят тази беля.

След като съм карал на газ и я изгася след повече от 5 минути започва трудното палене, сутрин пак така.

Ако клапана затваря остава газ в трабичката до изпарителя само. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Шпекси се е занимавал с инжекторите на бигас, като види темата ще ти каже по-точно какво и как :steinigung: Струва ми се и някакви гумички се сменяха при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да Шпекси е с Бигаз. Много малко км и вече ядове към 30000км съм минал на газ. А зареждам от Лука и Омв , малко от Еко и СНЖ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как за 30 000 км да ти се прецака рейката и да не ти държат инжекторите. Пък и да не държат при палене което е на бензин не стига газ до тях. По скоро някой маркуч между инжекторите и колектора се е цепнал. Не си ли още в гаранция ?

Дали е бедна или богата смес лесно може да се види със софта на газовата.

А да и не пипай да разглобяваш инжекторите, че после ще те дернат за нови о-пръстенчета плюс калибрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми гаранционната ми още е при Иво (The Machine), той ми я монтира. Отдавна му бях писал ЛС още няма вест.

А и за всяко нещо по газовата да идвам до София, ще ми излезе еб.... сервиза. Уж за хубаво в София при The Machine , отидох (хубав ГИ , добър майстор) а тя стана една сложна схема :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината май рядко влиза във форума( че му се е отворила много работа) и все си мисля, че е по-добре да му звъннеш по телефона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първата асоциация която правя с трудното палене ..

са свършили сегменти .

И ти каза нещо колко да не заспиш. Не четеш ли какво е написал или само заглавието прочете:

Когато нямам газ в бутилката или затворя крана на бутилката, колата си пали без проблем .

Ми гаранционната ми още е при Иво (The Machine), той ми я монтира. Отдавна му бях писал ЛС още няма вест.

А и за всяко нещо по газовата да идвам до София, ще ми излезе еб.... сервиза. Уж за хубаво в София при The Machine , отидох (хубав ГИ , добър майстор) а тя стана една сложна схема :gruebel:

Звънни му, той е отзивчив. А във форума сигурно от година не съм го виждал да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро някой маркуч между инжекторите и колектора се е цепнал.

Ако има сцепен маркуч нямали да ми прави мизерии и на бензин.

Преди малко пак ми свърши газта и пак започна нормално да си пали колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има сцепен маркуч нямали да ми прави мизерии и на бензин.

Преди малко пак ми свърши газта и пак започна нормално да си пали колата.

Няма. При мен дори с дупка в картерната вентилация не набиваше грешки или да клати на празен ход. На бензин е идиотоустойчив тоя двигател. Въпреки, че все пак трябва да ти присецва в ниските на газ ?

Ако има сцепен маркуч нямали да ми прави мизерии и на бензин.

Преди малко пак ми свърши газта и пак започна нормално да си пали колата.

Какви маркучи ва гонят? :lol: Налягането се спира от дюзите.Там търси проблема. :wall:

Във всяка тема ли да ти казвам като не разбираш да не се обаждаш ?

Ако гумените уплътнения са износени и инжекторите не държат ще има неравномерен празен ход и неравномерно ускорение с малко газ. Да не говорим, че ще набие грешка за грешна смес.

Колко пъти да повтарям, че фабричната рейка няма как да се прецака за 30 000 км ако ще с кисело зеле да я кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпекси абер нямаш от света в който живееш!!!Да се обзаложим ли за този проблем?Някоя от дюзите не затваря добре изпуска налягането между газовия клачпан и рейката и от това се дави колата. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя от дюзите не затваря добре изпуска налягането между газовия клачпан и рейката

И аз така си мисля , скоро ще я водя на доктор колата.

Последните два пъти като карах на газ ми даде разход 16 /100км :hilezh::bia: а повече от 12 не е качвала дори с ръчкане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакво свободно време сега и скоро не виждам, но ще ходя до Машината май. <_<

Защо ще се разкарваш до София?В гаранция ако е си струва ама ей така разходка за нищо? :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакво свободно време сега и скоро не виждам, но ще ходя до Машината май. <_<

Машината,маи се е отказал и вече не се занимава с тази деиност.Пренасочил е гаранцията{по спомен}към Еврогас,сервиза на ул. Иван Сусанин ,но провери при колегите му от сервиза в Кр. поляна.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Четох за същия проблем с Бигаз ГИ и в други авто форуми се оплакват.

Рейката трудно давала фира за толкова време, при един от случаите се оказала спукана мембрана на редуктора. Преди това газаджиите сменяли О-пръстени на рейката, обръщали някакви гумички от долната страна но проблема останал с трудното палене.

След смяна на мембрана за 100лв с ремонта :birthday: , колата започнала да си пали нормално .

Каква е цената на тази мембрана, една ли е и трудно ли е да се смени? :zustimm: Редуктора е 140кв.

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Открих си проблема явно наистина мембраната се е прецакала.

Извадих маркуча за вакума на редуктора и при загасен двигател изпуска газ от там, съответно при монтиран маркуч тази газ отива директно в колекторите и се дави като запалвам. Добре че не отидох да ми разбазикат рейката :birthday:

Сега трябва мембранка. :birthday: Някой сменял ли е да каже кви пари е, сложността на монтаж/демонтаж?

В сайта на Бигаз пише ,че това е дюза за компенсране (вакума). Ако го затапя ще има ли проблем ,докато я сменя мембраната . :zustimm:

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали е гаранционна бе човек! Не сменяй нищо а прежали 20-30 лв да дойдеш до София. Не говори ли с машината да ти каже какво да правиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...