Jump to content

Препоръчани сервизи


Recommended Posts

преди години посещавах няколко пъти Мотоексперт Драгалевци, доста дървено отношение към клиента. Може нещата конкретно там да са се променили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека който прави годишните прегледи там е пич и даже веднъж ми беше намерил проблем в окачването отпред. Иначе при "специалист" там нито съм бил, нито някога бих я закарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГТП съм правил и беше пич човекът. 
Преди над 10 години съм ходил за спирачки, трябваше да съм благодарен, че ги има, за да им оставя парите си :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,
Някой има ли актуална информация, къде може да се ремонтира успешно автоматик на А6 4G? Вероятната повреда е топлинен датчик. Das auto и Dbros не са ми таргет.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


3.0 дизел 245 коня. Кутията нямам идея к’ва е. Явно неква скъпа, съдейки по цената за смяна на датчика. [emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път останах доволен от отношението и работата в сервиз D-Bross Automotive. Въпреки, че графикът им беше пълен за 2 седмици напред, успяха да ремонтират колата ми в рамките на 24 часа.

Изпратено от моят SM-A145R с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/4/2023 at 6:49 PM, fnqkhhhzzz said:


3.0 дизел 245 коня. Кутията нямам идея к’ва е. Явно неква скъпа, съдейки по цената за смяна на датчика. emoji1787.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

S-tronic е кутията при този мотор. Виж в Д-брос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Доколкото разбрах от познат те работят вече съвместно със Мишо и нещата се получават без компромисно, но ще струва едни сериозни пари защото и Д Брос и Мишо не ползват стари части и сменят всичко до последния болт. 

Ако колегата иска да "закърпи положеието" не е там мястото за това и ще остане разочарован. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорим за качествено и евтино, а за някаква икономически обоснована цена. Ремонта на един агрегат да е 1/4 от цената на колата при положение, че това което вероятно реално е развалено е 500 лв ми се струва изумително нелогично. Допускам, че не е малко труд, допускам, че ноу хау-то струва кинти… но все пак..
В крайна сметка съм записал час в дброс, да видим какво ще кажат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един съединител (който е консуматив) е 3000+ лева ... всичките части са скъпи, кутията се сваля (много труд), а ако не знаеш какво правиш не можеш да нагласиш кутията да работи нормално.

 

Реално погледнато е 3в1: части, труд и познания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, те като я отворят ще сменят само датчика, а съединителите и другите износени части ще си останат :lol: за 500 лв - толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кои износени части. Съединителите са на не повече от 20 хил км. Сменял съм ги преди две години. Колата чисто механично няма никакви оплаквания. Та понеже нямах кво да правя, докато чаках да дойде часа в dbros викам да мина ей така през порше софия изток да кажат какво мислят. На тях им се струва, че ремонта щял да е 10 11 хил лв. Тряяло пак да сменя съединителите и мехатроника. Установеното от направената диагностика е: Налице са записи в T217: 8345 Р060А00 internal control module monitoring processor performance, 17508 Р170Е00 drive position electrical malfunction, 1760 P170F00 drive position sensor electrical malfunction.
Проверили и маслото и установили че пропускала няква гарнитура, и смесвало маслото от Атф секцията и мтф секцията.
11 хиляди е добре. Важното е да сме живи и здрави :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом смесва двете масла е хубаво да не я караш тая кола… а в Порше сменят цели модули, цяло чудо е че не са ти предложили цяла кутия за смяна - често така процедират 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 18.10.2023 г. at 7:16, fnqkhhhzzz написа:

....
В крайна сметка съм записал час в дброс, да видим какво ще кажат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Какво се случи - оправи ли кутията?

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте мнение къде в София да сменя масло на скорости и евентуално раздатка   на А6 2006 3.0 би тди фейса 326кс ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

Къде във Видин, ще мога да направя пълен оглед + диагностика на автомобил (с цел покупка) ауди B9?.

 

Благодаря предварително.

Редактирано от k.ko100v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...