Jump to content

Добавка в дизела - двутактово масло


Sako8222

Recommended Posts

Колеги, мой приятел ми сподели, че иска да сипе двутактово масло в дизеловото гориво на колата си.

Има ли смисъл в това?

Какво ще стане с дюзите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово хората го правят.Особенно при моторите помпа-дюза.Бях чел някъде че немските башиши (тея дето карат очиларки мерцове) сипвали по 20 мл 2Т масло на 10 литра нафта.На дюзите нищо няма да им стане освен по убаво да се лъзгат. :unsure:

Но това не значи да му хакнеш 1 литър 2Т мАсло :hilezh:

Редактирано от HCOHCO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово хората го правят.Особенно при моторите помпа-дюза.Бях чел някъде че немските башиши (тея дето карат очиларки мерцове) сипвали по 20 мл 2Т масло на 10 литра нафта.На дюзите нищо няма да им стане освен по убаво да се лъзгат. :unsure:

Но това не значи да му хакнеш 1 литър 2Т мАсло :hilezh:

А възможни ли са някакви дефекти да се случат в резултат на тези подобрения? Има ли риск за помпата примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За помпа-дюза не знам, но за моторите с роторна помпа е полезно. Смазва се и помпата и дюзите.

Може да слагаш не всеки път. И това 20мл на 10л е малко. Няма да се усети изобщо. Поне двойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, според мен.

Аз току що приключих с моят опит - един литър двутактово масло го изгорих с около 400-420л нафта. По около 100мл на едно зареждане за 100лв. Определено работата на горивната система стана някак "по-мека", утихнаха новите разпръсквачи и ГН помпата. За друго ако забележа ще споделя. Темата :D

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А някой добавял ли е хидравлично масло към нафтата вместо двутактово :zustimm: и същия ефект ли ще се получи както при двутактовото масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравличното съм чул, и видял да се ползва за основно гориво в дизелова система. А двутактовото масло само като добавка подобряваща мазането на горивната уредба. Основно то за което се сещам, но не знам колко съм прав е следното? Двутактовото масло реагира с нафтата и се променя основния хим.състав(като идеята е да се върне мазането на старата сярна нафта, не като новата "суха" Евро нафта). За това и не е необходимо да изливате литри(някъде имаше пропорция на 20 литра с две капачки от тубата на двутактово масло) след 100 литра разликата била осезаема. Другото по което да познаете, че сте прекалили с двутактовото масло е повишената димност. Ако пуши значи е много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сипах 400гр. на 1/2 резервоар нафта, 2Т масло от Петрол - 7,80 лв струва.

Да видим ефекта. ;О)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги двутактовото масло в горивото ще :

" + "

- подобри смазването в ГА на ДВГ ,

- ще подобри уплътнението в дюзите

- и ще се получи по-добро разпръскване на дюзите ,

" - "

- но ще влоши качеството на работния процес в ДВГ

- и ще се увеличи отлагането по ТКА \ наравляващ апарат и ротор на турбината \ , което в последствие ще доведе до дисбаланс в ТКА и разбиване на лагерите!

- ако автомобила е с катализатор - катализатор ...

- при прекаляване с пропорцията - димно горене

За стари автомобили - може би

за нови или по-висок клас - абсолютно забранено!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сипах 400гр. на 1/2 резервоар нафта, 2Т масло от Петрол - 7,80 лв струва.

Да видим ефекта. ;О)))

Изминати около 150 км, само градско, ефект, дефект - никакъв.

Нито пуши, нито е станала по-тиха, нищо....

:arrow::zustimm:

Малко май като да си попрекалил...

всички казват сипвай смело, няма страшно.... е сипвам, но няма разлика от преди това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой не е ли пробвал да препикае в резервоара? Може би двг ще заработи като бензинов :arrow:

Стара ли е колата, слагай и олио ако щеш. Но разни помпа дюзи, КР забравете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема ще питам тук:

само да вметна че няма катализатор

Нормално ли е да не изпушва грам черен дим до 4000 оборота :respekt:

Мине ли ги става страх и тъмнина, без значение кикдаун или плавно подаване на гориво.

Комън рейл с турбо ама без интеркулер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щилката и дават 20мл на литър гориво,и то ако е щил,а ако не е,се слагат по 25мл!Но за дизелови автомобили нямам представа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щилката и дават 20мл на литър гориво,и то ако е щил,а ако не е,се слагат по 25мл!Но за дизелови автомобили нямам представа!

6мл.на литър нафта:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6мл.на литър нафта:bia:

Т.е. около 50-60 мл. на 1 резервоар?

А някой добавял ли е хидравлично масло към нафтата вместо двутактово :lol: и същия ефект ли ще се получи както при двутактовото масло.

Колегата ми, заради който пуснах темата сипва хидравлично масло на Опел Мерива 2006, 1,7 мотор ПД и то в доста голямо количетсво. Чух я колата - работи като часовниче и не пуши грам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. около 50-60 мл. на 1 резервоар?

да колега

:zustimm:

Аз ли не мога да смятам или вие говорите за резевоари от по 10 литра?

0.006л (масло за литър ДГ) * 50л (един малък резервоар) = 0.3 литра...

Аз сипвам по толкова, но на 60 литров резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвал съм неколкократно на Фронтерата двутактово малсо и определено съм усещал разлика. Малка е, но я има. А и не е важно какво ние усещаме, а какво колата. Свръх логично е да смазва всичко по-добре. Нафтата в БГ е доста суха и не върши смазочната работа, за която е предвидена. Ето защо е хубаво чат-пат да се помага с малко такова масло. Не вярвам да има негативни последици. Е, друго бих говорил ако сипя на Аудито. :zustimm:

Демек на помпа-дюза и комън рейл не е полезно да се сипва. Така съм чувал, но не и пробвал. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава това ПД на този опел - помпа дюза ли? :rolleyes:

Помпа-дюза, да.

Колегата сипва по повече от литър на 1/2 резервоар на този опел и не пуши, не се случва нищо странно.Работи си машинката като часовник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ми, заради който пуснах темата сипва хидравлично масло на Опел Мерива 2006, 1,7 мотор ПД и то в доста голямо количетсво. Чух я колата - работи като часовниче и не пуши грам.

Вий съвсем се побъркахте бе хора,ако искате и М10Д сипвайте.

За мен най добре е трансформаторно масло,него и без нафта можеш да го наливаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...