Jump to content

Разлика в Трите вида табло на А4


Cikata

Recommended Posts

Купуваш си такива афтърмаркет уреди, те си идват с датчици, монтираш свързваш и си готов. Едвали оригиналните ще е лесно да се изкормят от табло, а и ми се вижда безсмислено.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Твоята кола е с табло от най -първия модел. Имаш 2 варианта единия е да сложиш от същия вид, но с Фис и уреди отстрани. Като за този вариянт е нужно само да окабелиш липсващата трета букса и лостчето за чистачки. Втория вариянт е да сложиш от следващия модел табло. От 1997 до средата на 1998. Това табло е със светодиоди и свети много по -добре, а и може да се направи да свети бяло, като фейсково. За това табло обаче е малко по -сложно. Нужно е да се сменят всичките 3 букси по таблото,защото то е с новите 32 пинови букси. Също да се окабели на ново лампата за имобилайзера. Третия вид табло, с дигиталния часовник и бялата подсветка е сложен. Също може да се монтира но трябва да се намери табло от първата генерация на тези табла. Само тогава всичко ще работи. Затова слагането на 3 тия модел е малко рисковано. Иначе другите два модела не са трудни. Вече на доста хора от форума правихме тази интервенция.

Колега здрасти . имам един странен въпрос ( замен де :) )
таблото ми е джийгър малкия фис .... ауди а4 б5 12/2000 год. искам да сложа друг фис от едно табло от голф 4 2000 год и то е с малкия фис ... дали ше стане врътката ... нямам идея лентовите кабели дали са същите 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм много запознат дали точно тук трябва да я публикувам тази тема,моля ако съм сбъркал да ме извините!

Тъй като не съм много запознат изкам да попитам,каква е разликата между трите вида табла на Ауди А4 Б5 които съм прикачил.Интересно ми е зависи ли вида на таблото от годината на производство,защото едното табло ми изглежда по ново от другите две,но като година нямат разлика или от това дали модела е дизелов или бензинов?

Благодаря предварително.attachicon.gif2000...125hp.jpg attachicon.gif1996....125hp.jpg attachicon.gif11326960672365027_12.pic.jpg

Здравейте колеги.Моето табло е такова,като на 3-та снимка.Въпросът ми е ще може ли да се замени с това от първата снимка?За модела на А4 Б5 от 97-г.  

Редактирано от edaq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Добър вечер, искам да попитам нещо имам ауди а4 дизел 97' табло от първия модел  до 220  без уреди дори без дисплей за външна температура от този тип A4maxspeed-1.jpg

Какво трябва да направя да ми тръгне табло със уреди без фис само със уредите за напрежение и температура за масло и дали табло от ауди а6 дизел който е 1:1 със на ауди а4 може да се монтира без проблем...Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дали табло от ауди а6 дизел който е 1:1 със на ауди а4 може да се монтира без проблем...

 

Това няма да стане без проблем, щото горивото ще ти го показвана обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този вариант отпада...някаде се споменаваше за температурен датчик за маслото , че имало оригинално инсталация...и трябва ли да се обучи таблото зада няма проблем със имобилайзера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има инсталация, ма се пуска един допълнителен кабел само.

И да трябва да се обучи новото табло, само ако имото е в него.

Като гледам твоето може и да няма нужда от обучение,

щото би трябвало да си с имобокс ( отделен имобилайзер ).

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да стане без проблем, щото горивото ще ти го показвана обратно.

Стана ми интересно що така?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото сондите подават инфото на обратно една спрямо друга

( лично пробвано на Audi A4 и Audi Coupe с табло от Audi A6 ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно що така?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ето защо!

 

 

av-2052.png?_r=0

Members2259 Мнения:Gender:MaleLocation:ヤンボルKaра:Маслохолик

Публикувано 21 август 2013 - 20:04

mishleto, on 21 Aug 2013 - 16:40, said:snapback.png

ПУ ПУ да ти имам ринговете!!!! Поръчах си и аз табло от А6 фейс  и си мисля да го хакам направо него а ?  

Или ще трябва само ринга да си преместя  ?

С таблото от А6 ще се чудиш как да оправиш нивото на горивото...

m23634.gif
Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Аз преди няколко дена си купих Ауди А4 с мотора 2.6 1995г. и наследих такъв дисплей от снимката, има си всички показания, като за 1995г. Може би колата има значение с какъв мотор е, защото сякаш този дисплей, май го слагат на този двигател в това купе б5. По рано имах Ауди А6 ц5 1999г. там дисплея се различаваше единствено че светваше в червено и часовника беше цифров. 

display audi a4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги незнам дали е тук мястото но не намерих друга тема. Някой може ли да ми каже как се регулира светлината на таблото на ауди а4 б6 2002г ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да помогна за подмяна на големите дисплеи подменил съм доста....но трябва с поръчка 2-3 седмици докато пристигне дисплея

image.jpg

Преди 1 час, lacho.dimitrov написа:

Колеги незнам дали е тук мястото но не намерих друга тема. Някой може ли да ми каже как се регулира светлината на таблото на ауди а4 б6 2002г ?

 

 Долу в ляво до волана

 

?u=http%3A%2F%2Fassets.suredone.com%2F15

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, аз съм с табло с малкия фис на jaeger и километража не рабори правилно. След като го разглобих забелязах че стрелката е пукната, но не съм сигурен дали и мотирчето не е повредено. Искам да попитам от всичките табла ли може да се вземет стрелките и стъпковите моторчета или трябва да е точно jaeger? И таблата от А6 еднакви ли са с тези на А4? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не! Трябва да е от Jaeger! Отворите на стрелките са различни,както и моторчетата.

Таблата от А6 и А4 са еднакви!

 

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли значение двигателя на колата или само трябва да е на Jaeger от А4 или А6? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...