Jump to content

Питанки относно А4 B6/B7 - Vol. 1


asenovb

Recommended Posts

:hilezh: Колега автоморгата се намира на околовръсното между кино Арена и карулката. Обесних на човека какво ми трябва и той ми вика влизай вътре и търси. Намерих една А6 Ц5 и от корите на вратите намерих 3 броя. Кората на предна лява врата липсваше. След 10 мин търсене намерих в багажника на едно ТТ още 1 брой. Определено в тази автоморга няма повече, но пък може да провериш в някоя друга.

Интересното е, че тези от А6 който свалих са с 4 проводника а тази от ТТ е с 2 проводника.

14uwcuw.jpg

2d9nwi9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички P/N са едни и същи.

Щекера P/N: 893 971 632

Плафона P/N: 4B0947415

Пробвах ги пасват на кората на вратата. В интернет четох, че всички са еднакви. И тези на вратите и тези в багажника и този в жабката. Махнах този, който се намира в багажника ми същия е като тези които съм купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Айде взимай и ти. И някой почивен ден да ги монтираме заедно.

Сигурно на А6-цата е имало някакво допълнително осветление по вратите и заради това.

Редактирано от Stefan Stefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Пасат от 96-та до 2005-та, на А4 от 95-та до 2007 и на А6 от 97-ма до 2005-та тези плафони са едни и същи, на Q7 пак са такива, но са диодни.

Това поне съм го видял от опит.

При А4 В6 има червени плафони с лампа на вратите, а при някои А4 В7 има само червен светлоотразител на това място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Павел, добра информация :)

Понеже, не знам как ще се срежат корите точно и безопасно. А и не мисля, че пръстите струват 40-50лв, та днес си купих един пробивен трион, за да станат нещата както трябва.

Утре, с малко късмет ще набавя и плафони... и така =)

Само искам да питам, някой знае къде се продава този изолирбанд, който е фабричния, дето не е като тиксо, а текстилна лента?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го принципно в един магазин в Стара Загора, но в София никъде не съм виждал.

Какво пък толкова, най-много да идем да ударим по едно диско в Ст. Загора и да си купим лента. Така и така сме отишли до там, ще му купим всичките бройки :lol:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го принципно в един магазин в Стара Загора, но в София никъде не съм виждал.

Какво пък толкова, най-много да идем да ударим по едно диско в Ст. Загора и да си купим лента. Така и така сме отишли до там, ще му купим всичките бройки :lol:

Ако ще се ходи до Стара Загора на дискотека идвам и аз :eusa_dance::hilezh:

Иначе незнам дали ще намеря точно такова, но ще потърся утре в работата.

Редактирано от Stefan Stefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще питам едно момче откъде си е било купило ролката дето му изхабих при последния упгрейд на 4-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, Стара Загора не ти ли изглежда по-привлекателно? :hilezh: Е виж и колегата Стефан 'едвам го навихме' :lol:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле ,ама за следващата седмица .Утре вкарвам аудито в бокса и сигурно до петък ще стане ,пък другата седмица мисля да го вкарвам за боя ,колегата Стефан знае къде.Та ще трябва с гоуфо,а нещо не му се кефя много,По добре ако ще се прежалвам да идем да си купим някъде от морето,чух че на Лозенец продавали такъв изолирбант.Даже знам един хотел дето приемат Мопсове

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте идея кой може да ми затъмни стоповете със фолио,че не ми се купуват някви илиенски стопки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ще дадете ли идея къде да ида да ми прегледат системата и да ми допълнят фреона в климатика, ако има нужда, че искам да е в пълна изправност, ако не е преди да тръгна на море?

Имате ли и на представа какъв е фреонът в нашите автомобили?

Забелязах една сграда зад ОМВ на Цариградско и бул. Христофор Колумб, на нея фасадата и беше в реклама на фолио 3М и табели за автоклиматици, та някой ако има добри отзиви за тях, да ходя да ги уговарям за пакетна цена, че са ми и близо. hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За климатик, съм доволен от две места:

1-Един човек под моста на КАТ Дървеница - http://www.gianni.bg/ 0898525205

2-Стенли в Горна Баня, потърси го в интернет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой наясно ли е, ако се сложат крушки с диоди в тези плафони под вратите, да не остават да светят съвсем леко...подобно на това както остават тези в купето ?

Аз намерих диоди 5 лв бройката

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията, най-вероятно ще посетя този в Дървеница, че ми е близко от Младост.

Ако споделите и някакви примерни цени ще е много хубаво!

П.П. вече имаме плафони и букси, благодарение на Бобу flehan.gifflehan.gifflehan.gif

остава само да им намерим диоди и време да ги монтираме smile.gif

4907663R.jpg4907657B.jpg

4907673l.jpg

Ще търсим спеСиални да светят не толкова слабо.

По Ляпчев има един магазин за диодни светлини и диодни осветителни тела и утре ще ида с един плафон да питам имат ли като за нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за климата, аз съм зареждал на доста коли към момента....така ми се е падало просто.

Зареждане на празна система, диагностика, оцветено масло - 100 лв.

това му е офертата на Gianni

за колите съм забелязал следното - ако климатика не е прецакан, радиоатора не е изпуснал напълно, системата само се допоълва. Т.е. няма да е 100 лв, а се пълни малко ферон, малко масълце и диагностика.... общо взето между 50-60-70 лв излиза цялото упражнение =)

С условие, че това са примерни цени, все пак не знам колко е празна системата на даден автомобил =)

време... един ден/следобед, и всичките ще бъдем с плафони на вратите... но остава друго питане:

А някой наясно ли е, ако се сложат крушки с диоди в тези плафони под вратите, да не остават да светят съвсем леко...подобно на това както остават тези в купето ?

Аз намерих диоди 5 лв бройката

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се вземат подобни на тези, които съм си сложил на плафоните на задния номер, а те светят доста прилично, мисля ще е с добра осветеност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама ти не ме разбра.

има някои диоди, дето остават дори и като се изключат да светят бледо...

Стефчо, какво ще кажеш ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...