Jump to content

Светна лампа CAT на таблото на Б4 и не пали


SoloBaricL7

Recommended Posts

:blink::blink: Ваааа, не вярвах че има кочин с индикация за тФа !

Катализатора ти е заминал !

Нов или "кормене" на този и лепенка на ламБата :rolleyes:

С какъв мотор е колата !? :rolleyes:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Има ли бензин в резервоара?

Извинявам се за тъпия въпрос.

Но тази индикация редовно светва при първите А8 ци при празен резервоар. А при двигател 4.2 това редовно се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моита 90-ка има моменти пали без проблем има моминти когато не може и не може пьрвото запалване сутрин е без проблемно.

На какво може да се дьлжи това :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин/дизел/газ/метан ...

Нещо като ориентировъчна кубатура на тоз двигател !?

Евентуално ако е нещо с механичен инжекцион - регулатора до главата на инжекциона пуска повече гориво, и се дави ...

Единият от многото вероятни проблеми !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 ADA на бензин карам колата , обаче онзи ден бая изтоштих акумулатора понеже си тествах задната пръскалата на загасен мотор ,дали е паднал и няма ток ? CAT лампата има ли общо с това че не ми пали колата , понеже акумълатора може да ми е паднал

Редактирано от SoloBaricL7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега отивам да давам ток на колата от друга , да видим дали ще запали , ама се оказа че нямам кабели за ток...

Редактирано от SoloBaricL7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох из форума...имало 2 ламбда сонди , тях трябва ли да махам ?

друго.... четох че изгоряла бобина или вече тръгнала също може да е причина за CAT , или зацапан дебитомер , дали дюзите и регулатора на бензина са оригинални , или дали прекъсва някои цилиндър.

Също така понякога се дави на ниски обороти, леко разтриса и угасва

колата е 95 година 1.6 ADA

Редактирано от SoloBaricL7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма виж че на него му свети таз индикация - следователно има една контролна ламбада, и една следяща ! Ама по ЕТКА си излиза 1бр. !

Аве, да не би някой да е объркал крушките по таблото !

Колега, я ми прати шасито на ЛС, да разгледам аз таз бегачка !

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма АДА с две сонди, просто е изключено. Лично аз залагам на два варианта - първият, колата е от последните и гюнтер ферхойген са сложили подобно известяване като при А8-ците, както Ради спомена. Втори, по-вероятен за мен е просто някой предишен собственик да е импровизирал нещо по таблото и да са разменили местата на светлинните индикации по таблото, а непаленето да е просто съвпадение.

П.П. Но сега като се замисля, скоро разглабях моето табло на Б4-ката за смяна на зъбното колелце и съответно няма такова отделение, в което да има индикация "САТ". Та наистина може да е много моНдерен тоя автомобил :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 92 набор. и си имаше на старото табло символ CAT !

Oтделно че ЕТКА ми дава по datacard, че нямам лампичка за известяване на проблеми с катализатора !

Значи е логично да има коли с работеща така индикация !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някой предишен собственик да е импровизирал нещо по таблото и да са разменили местата на светлинните индикации по таблото, а непаленето да е просто съвпадение...

Взе ми думите от устата. А по принцип на таблата на В4 си има такава индикация с САТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взе ми думите от устата. А по принцип на таблата на В4 си има такава индикация с САТ.

Може и да съм дремал, като съм отварял, ама тея дни ще го отварям пак, щото разбира се ми беше сефте тва разглабяне и леко изкърших противотежестта на стрелката на скоростомера и ще я сменям :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да види нивото на течност за чистачките,да не би някой да е слагал допълнително помпа с датчик и да е ползвал тази индикация (и предно и задно казанче)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To и аз това мисля, обаче каквото и да светне отдолу, все е нещо което ще спре да работи !

И по пътя на логиката с проблема - може някой да е "ликвидирал" индикацията на акумулатора, и ето ти проблема с тоците !

Остава колегата да сподели дали има светеща индикация за зареждането на акумулатора !

И по-точно какви крушки светят на контакт !

Гепи - ти предствавяш ли си какъв сбирщайн ще е това с помпите и ... Направо не ми се мисли колко ще е грубо тФа :hilezh:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше тема в която колега подробно описа как си е сложил помпа с датчик за нивото и е ползвал просто свободно гнездо за лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дадох ток на колата и запали , CAT угасна... иначе когато акумулатора беше паднал, когато давах на контакт, CAT светваше за 3 секунди и гасне.

Друг въпрос имам , забелязвам неравномерна работа на мотора, все едно леки пулсации в такта

иначе ето снимка на CAT

Редактирано от SoloBaricL7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, мисля, че беше написал, че е 94-та година колата ADA мотор. По-интересното е, че има тая ламБа CAT, лампа за колани. Тия работи не съм ги виждал до сега из Б4-ките. Единствено като свалях таблото на мойта и надигнах срещу светлина онова със символите видях за гюрука на кабрио символа :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 година е , ми преди като натисках имобилайзера не ми светваше CAT , сега като ми беше паднал акумулатора светваше за 3 секунди ,довечера ще видя след като я покарам малко хем да се зареди и акумулатора понеже беше паднал яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...