Jump to content

ПОКУПКА НА DSLR ФОТОАПАРАТ


Recommended Posts

Колеги,замислил съм покупка на фотоапарат, цифров огледално-рефлексен, в диапазона до 1400 лева, в едно с обектива, като съм се спрял на Този Nikon и Този Canon.

Идеята е следната, т.к. не съм вещ в сферата на DSLR фотоапаратите, ми се иска да знам кой от двата е по-добър като характеристики и евентуално впечатления от реално ползване. Единствено ми е известно, че е от особено значение обектива, като такъв съм се спрял на варианта 18-105 мм, който го има и при двете марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като осъзнат собственик на Канон ще ти препоръчам да вземеш Никона :) Съвсем сериозно. Матрицата им е доста по-добра.

Обективите 18-105 са компромис. В началото ще си доволен от тях, но след време лесно ще им намираш кусури, ако започнеш да се вглеждаш достатъчно. Освен това имат осезаема разлика между този на Канон и този на Никон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега забелязах, че Канона няма светкавица, т.е. тр да се купува отделно. Да и аз предполагам, че обектива 18-105 е компромис, но се предполага (по дифолт), че е по-добър от стоковия 18-55 и не толкова добър като 18-200, но на последния цената му е "добра", а и не се предлага в комплект, което значително би намалило от същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като осъзнат собственик на Канон ще ти препоръчам да вземеш Никона :) Съвсем сериозно. Матрицата им е доста по-добра.

За конкретните фотоапарати бих ти подкрепил мнението, от гледна точка на това, че на Никона матрицата е по-голяма, което съответства на по-добрата детайлност на изображението.

В глобален план, фотоапаратите на Никон никога не са ми харесвали. Както конструктивно, така и като техника.

Конкретно визирам D3000, батерията не се държи на нищо, отваряш капачето и пада.

При нисък заряд на батерията цялата функционалност на фотоапарата работи, освен най-важното, снимането.

Отделно, че при сравнение със конкурентен фотоапарат (Canon 1100D), Канона изкарва по-реални цветове.

Единствения плюс на Никона е, че във повечето търговски вериги се предлага с доста подаръци и на доста атрактивни цени.

Ако конкретно си се насочил към двата посочени фотоапарата, Никона е доста по-добър.

По-голям сензор = по-голяма резолюция.

По-добра светлочувствителност.

Повече точки при фокусиране.

И двата си имат вградени светкавици.

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си колега Wizi, в характеристиките го пише, но на снимките не се вижда :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото ето това е добро предложение,

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000058.html

Невероятно бърз и добър фотоапарат.

С полупрозрачно огледало е, от което печелиш постоянно фокусиране.

Също и много добра рязкост на цветовете.

Единственото нещо, което адски не ми харесва е, че визьора е дигитален, а не с огледала както при Canon или Nikon например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно погледнато си написал една камара глупости в предходният си пост, пиша го това защото може да го вземе под внимание някой, а ще е тотално грешно!

По темата: Ако фотоапаратите ги разглеждаш като фотоапарати, а не като видеокамери - от двата по-добрият ти избор е никон-а. 18-105 е доволно добър обектив, най-вероятно много ще ти хареса. Единственият му минус е пластмасовия байонет, което за любителско ползване не е никакъв проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно погледнато си написал една камара глупости в предходният си пост, пиша го това защото може да го вземе под внимание някой, а ще е тотално грешно!

Щеше да е коректно и да се обосновеш, все пак не чета мисли. huh.gif

По-темата,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да не знаеш, лошо е да парадираш с незнанието си!

на Никона матрицата е по-голяма, което съответства на по-доброто качество на изображенията.

...

По-голям сензор = по-голяма резолюция.

По-добра светлочувствителност.

Повече точки при фокусиране.

Ей това са пълни глупости.

За верните цветове пък да не отваряме дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не си съвсем наясно с думите, които използваш. Да парадирам означава да се перча с нещо, а аз изказвам мнението си.

Ако съм сгрешил с нещо, поправи ме, нямам нищо против.

Не се имам за много знаещ, не съм и ПАРАДИРАЛ никъде с обратното.

Мисля, че е редно щом опонираш на някой, да можеш и да се обосновеш адекватно. В случая пишеш втори пост, а нищо не казваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее не така де колеги, без да се ядосваме и дразним. Така или иначе ще прочета всяка една дума в постовете ви и ще асимилирам това което всеки от вас е искал да каже и най-накрая ще си направя изводи за мен и така ще избера. В момента ще гледам ревю-то ма двата модела, което е качил колегата Nikkie, за което му благодаря.

пп: има няколко закономерности, които на мен ми убягват нещо, и ако някой може да ми ги разясни ще съм му благодарен. Имам предвид матрица-качество на изображението-сензор-резолюция-светлочуствителност-точки при фокусиране :gruebel: взаимно свързани и разделящи ги обстоятелства.

Редактирано от PAVKATA26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензор и матрица е едно и също. Предвид материалите за изработка са два вида - CCD и CMOS. От големината на матрицата зависят реалните пиксели, много често написаните по характеристиките пиксели не съответстват на реалните такива.

Full Frame е 35mm. еквивалент на лентите от едно време. От там насетне нещата стават доста малки, да не говорим за компактните фотоапарати, където матрицата е с големината на хапче витамин C. hilezh.gif

Давам ти някой статии, в които са добре обяснени нещата, които те интересуват.

Фокус и фокусиране във фотографията.

Матрици

Светочуствителност

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nikkie

netizen не казва нищо по темата- защото въпроса е Ауди или БМВ да си купя....

Възможности много - Nikon, Canon, Sony, Pentax....

Анди (Wizi) е написал защо той би се спрял на Никон.

А реакцията се получи, заради глупостите, които изписа в двата си поста...

Например:

"....от гледна точка на това, че на Никона матрицата е по-голяма, което съответства на по-добрата детайлност на изображението....

Ако конкретно си се насочил към двата посочени фотоапарата, Никона е доста по-добър.По-голям сензор = по-голяма резолюция.

Повече точки при фокусиране."

Или...

"С полупрозрачно огледало е, от което печелиш постоянно фокусиране."

...или...

"Отделно, че при сравнение със конкурентен фотоапарат (Canon 1100D), Канона изкарва по-реални цветове."

Към автора на темата -

аз лично бих се спрял на Никон, защото:

1) ги намирам за по-удобни (абсолютно субективно)

2) имат много прилични оптики в по-ниския клас, които въпреки, че са доста пластмасови вършат чудна работа

Като цяло за човек, който сега започва - не мисля, че ще откриеш кой знае колко голяма разлика между двете тела.

Избери това, което ти е по-удобно.

На по-късен етап ще разбереш кое в него не ти харесва и ще се ориентираш какво точно искаш.

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според поста на netizen, Nikona бие по всички параграфи.

Но според видеото, което е качил колегата Nikkie, Canona прави по-добри снимки, и по-точно от цветово качество-нз може би се изказвам лаишки, но така ми изглеждат нещата.

Най-вероятно ще направя това, което е описал колегата Viper, и ще взема това което е по-удобно, като за начало и после, след като се усъвършенствам :hilezh:, ще гледам и да се развивам, и това след като изчета темите на колегата Nikkie.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пп: има няколко закономерности, които на мен ми убягват нещо, и ако някой може да ми ги разясни ще съм му благодарен. Имам предвид матрица-качество на изображението-сензор-резолюция-светлочуствителност-точки при фокусиране :gruebel: взаимно свързани и разделящи ги обстоятелства.

Качеството на снимката не е пряко свързано с мегапикселите, тоест не винаги повече е по-добре. Приеми за по-лесно просто, че има фирми, които правят по-хубави матрици от останалите - в случая това са Sony.

Повече мегапиксели са предпоставка за повече шум, макар и (софтуреа на) модерните апарати изключително добре да го подтискат и така това се превръща в не особено значение.

В наши дни мегапикселите основно по-успешно продават техниката, но рядко я правят по-добра.

Матриците на Никон (повечето от които са производство на Сони) се справят по-добре на тъмно. Виж графиките по-горе на netizen за Sports (low-light ISO). Това за мен би било едно нещо, което сериозно би ми наклонило везната в избора на фотоапарат.

Точки при фокусиране.... колкото са повече толкова по-лесно апарата успява да следи обект и да го фокусира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си причина повечето хора тук да приемат с огромно доверие мненията на Недко(netizen) и Ицо (hivanov) на тема фотография, снимки, цветове и т.н. -

и тя е,че освен четенето и снимането им се получава ...

http://nedkodimitrov.com/photo/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sky, за тези пари апаратчето направо е perfecto, обаче има едно голямо НО......надвишава ми бюджета, не е с много, но все пак като за начало да скачам на D7000, е като да скочиш от раз на S4 или S6 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д5100 е извън производство. Гледай или 5200 или Д7000 от базара за 1200-1300 лв. Аз мисля и моя да продавам след нова година и да си взема Д600.

http://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=537340&t=537340&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_537340

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената разлика, която намерих м/у 5100 и 5200 е 39-точкова АФ система при втория, докато при първия тя е 11 точкова, иначе всичко останало е същото, и малко по-добро видео заснемане. Това на prima vista, а може и повече разлики да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но все пак като за начало да скачам на D7000, е като да скочиш от раз на S4 или S6 :hilezh:

баш, като да скочиш на С4 и С6 е и това е хубаво нещо! Д7000 е доста по-лесен, удобен и приятен за работа, защото има повече изнесени контроли директно на копчета и има по-хубав и светъл вюфайндър. Скачай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм, колегата Cocteau си продава цялата система за 1800 лева, но само тялото за 1279 :zustimm:. Може би бъркам, но искам за сега да имам само един обектив, който да бъде така да се каже универсален, но такъв в комплекта няма. евентуално да си взема обектив отделно 18-105 за 450 лева + на колегата D7000 ще стане цена от 1730 лева, това е без уговорките :respekt:. ако имах поне обектива, примерно от предходен мой апарат, нямаше да се замислям изобщо за на колегата D7000, но реалността е малко по друга, за сега. Ще мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...