Jump to content

Настройване на лоста на променливата геометрия


TDI_Fan

Recommended Posts

KWP диагностичния протокол по дефолт в MSA15 показва до 2601мбар, едно буустметърче до 2.5 бара ще свърши работа, да се види дали пренадува. 3 баров мап, ако се слага, трябва да се калибрира в софтуера, абсолютно безсмислено е, ако сте със стокова турбина. Над 40мг работи в feedback режим турбината. Ако пренадува проблема е в N75, нагар или неправилно легулиране на вакуумния актуатор или в краен случай кофти софтуер...

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Над 40мг работи в feedback режим турбината. 

Това не го схванах? Над 40 мг гориво ли? Какво имаш предвид под feedback?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDI_fan олаби още малко геометрията, не трябва да пренадува...

Lyubo77 не мога да ти видя лога, файла е повреден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери този защото при мен се отваря.Да не би да баркам аз нещо.По принцип са два лога в един файл първия е когато прекъсва и не ще да върви при рязко подаване на газ а под него е другия когато подавам по плавно педала тогава не прекъсва върви но не ми харесва.

Цитиране на предходен пост!

LOG-01-003-010-011.xls

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDI_fan ако имаш чип покарай без него и си настрой турбината, после си го върни. Колата ти пренадува и то яко, на стокова турбина, колкото иска, толкоз и трябва да дава без големи отклонения. За да ти набие грешка, че пренадува означава, че исканото и даваното е с над 300мбар разлика за определено време, което не се сещам в момента колко е. Ако искаш да си сложиш 3 баров мап и да виждаш пиковете във вагком, трябва да се прекодира софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

TDI_fan ако имаш чип покарай без него и си настрой турбината, после си го върни. 

Много голяма занимавка - пък и аз нали в крайна сметка с чип ще карам - трябва да е ОК по него.

 

Ето още малко данни - за съжаление отсечката която съм ползвал за етзи логове е с малко повече наклон и не може да се сравни директно с предишните:

 

bdb25c089ba3c7f8.jpg

 

Чак на "-10 врътки" колата пак започна да върви както трябва и стана приятна във всички обороти (преди имаше рязко силно тръгване за малко и псоел чак след 3000 оборота) - разликата в цялостния вървеж обаче е огромна. Тук ми е и маркировката с боя на лоста на турбината. Понеже пак леко пренадува (предполагам заради чипа и /или смотан Н75) я сложих на "-11 врътки" (под това кеото е било "заводско") и сега карам така. Като си взема почитсения Н75 от Ogip ще направя пак лог и може да върна още една врътка назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето и едно сравнение между клапана с които карах временно и стария ми изчистен Н75. Разлика определно има в полза на изчистения Н75, но не мога да преценя колко е съществена :

f2f9ea58a1cce844.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, има разлика към по-добре определено. При мен нещата заспаха, оказа се, че ремапа, който е имала колата е бил супер аматьорски и на практика със зададените таблици не можеш да настроиш актутатора никога да работи добре - или ще пренадува, или ще е лагав.

 

Крематора (Стефан) ми направи нови таблици и сега турбото реагира много по-адекватно, пика и холда са отчетливи, мотора бучи по-малко, налягането е по-ниско, а колата дърпа по-добре. Прав е за всичко, което е писал по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е от форума - ника му е Крематор - пиши му едно ЛС. Съмнява ме да си напише цената ей така в темата - най-малкото заради БАН.

Без да знам точната цена съм сигурен че си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ssssss.xlsx

Да обновя темата малко. Ето при мен как е. 110 к.с с някакъв too safety чеп :D Досега не е пренадувала. Да пипам ли нещо?

Редактирано от sskamen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойностите ти изглеждат странно. Исканото налягане от компа е 1950 (предполагам заводското) а турбото ти работи на 2200 и компютъра сякак се опитва да го намали (95% Н75) ама не може. Сигурен ли си че имаш чип или просто някои яко е скъсил лоста на геометрията? Пробвайд а го удължиш 2 врътки и виж как са стоиностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурнот го махни преди да настроиваш, ама мен ме съмнява че имаш "хардуерна тюнинг интервенция" или някои "емулатор". Таблиците ти за искано налягане и Н75 не личи да са променяни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не ми е ясно. Колата си върви перфектно. Не пренадува. Не пуши при каквото и да е каране. Ако пренадува няма ли да влиза в авариен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, как мога да си настроя турбото, така че да не пренадува? Прилагам два лог-а, като втория е с powerbox-а, който имам, но след 120 ако съм на пълна газ му идва множко налягането  :wall:

bez pbox.xls

s pbox.xls

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщай по 90 градуса на резбата. Ако не помогне си сложи истински чип. Аз така излекувах няколко дизела като намалих N75 софтуерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ще пробвам тогава да връщам по 90 градуса, иначе истински чип и аз искам, но за момента нямам възможност (а бокс-а си е на колата и върви добре с него, но...)  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то без него исканото и реалното налягане се разминават с 30-40 до 100mbar максимум. С него е проблема - тогава исканото налягане си е същото (каквито там стойности са зададени в таблиците на ECU), но реалното се повишава доста (тук вече не знам каква е връзката, заради по-голямото количество гориво ли?). Тогава е над 200 до към 300mbar разлика, а компа ми изкарва грешка 00575 и ми реже мощността изцяло (колата спира да върви изобщо, натискам газта но няма никаква реакция). Доколкото четох в техническата документация, ако реалното налягане надвишава с повече от 200mbar исканото за повече от 4 секунди при определени обороти, то компа изплюва тази грешка. При мен се получава на пълна газ към 120км/ч (като гледам лог-а към 80км/ч започва тази голяма разлика и се запазва постоянно и след 4 секунди и нещо вече съм на 120 и съответно колата спира...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва си истински чип значи. 300мбар за повече от 5 секунди е пределното отклонение доколкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...