Jump to content

Настройване на лоста на променливата геометрия


TDI_Fan

Recommended Posts

Ами то без него исканото и реалното налягане се разминават с 30-40 до 100mbar максимум. 

Че аз без powerbox-a виждам на едно място 2560. Като гледам си като мен с най-простия кабел които опреснява бавно - не прави лог на 8-ми и 11-ти едновременно, че с наще къси скорости нищо не може да се види - той записа ти реално е през 500 оборота. За да направиш свестен лог го направи на леко нагорнище на 3-та(така го дават навсякъде макар че 4-та би било по-добре) стартираш от 1400-1500 оборота и натискаш газта до долу без да отстъпваш до 4500 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, има на едно място наистина над 2,5 бар-а, но то е само моментно и след това всичко си е в рамките на нормата мисля (говорим за без бокс-а случая) - реалното и исканото налягане не са далеч едно от друго и колата си е ок. С бокса обаче доста дълго време реалното е 300мбар-а отгоре на исканото (не знам защо) и след 4 сек естествено компа изплюва грешка и колата спира. Ще направя и лог само на 11 канал, кабела ми е от най-евтините за 20 кинта :D Но не знам дали ще има смисъл да правя стандартното упражнение както ти казваш (на 3-та от 1500 об/мин с пълна газ), защото колата спира да върви след 120 км/ч на пълна газ  :huh: Абе не мога да се оправя и се ядосвам само, някой може ли да ми окаже съдействие  :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали вече ти се оказва съдействие :D Пробвай с бокса да мръднеш малко геометрията и ако не става, го отписвай. Оттам нататък само истински ремап може да бъде от полза. А и щом ти пренадува леко без бокса, си мисля, че може да ти запецва леко геометрията и когато го сложиш, става по-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, има на едно място наистина над 2,5 бар-а, но то е само моментно и след това всичко си е в рамките на нормата мисля (говорим за без бокс-а случая) - реалното и исканото налягане не са далеч едно от друго и колата си е ок. 

Гледам лога без бокс-а. Тоя с "бокса" е ясно че е мазало - аз мисля и друг път съм ти писал и мнението ми се повтаря с на другите колеги - махай го и иди за пренаписване на софтуер.

Моментно, моментно колко да е моментно - на 2500 оборота. Съдейки от моите логове ако направиш лог както ти описах ще видиш, че сие  значително и те "орязва" точно там където мотора върви на добре - между 2400 и 3000 оборота.

Лога го направи точно както ти описах (единствено ако има възможност може на 4-та вместо на 3-та ама тва трябва да имаш голям свободен път кеото ме съмнява) - иначе е безмислено да гадаеш по него.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали вече ти се оказва съдействие :D Пробвай с бокса да мръднеш малко геометрията и ако не става, го отписвай. Оттам нататък само истински ремап може да бъде от полза. А и щом ти пренадува леко без бокса, си мисля, че може да ти запецва леко геометрията и когато го сложиш, става по-зле.

 

Да, благодаря за което, но се обърках вече от толкова инфо. :D А без бокс не пренадува, или поне така виждам на лог-а  :huh:

Гледам лога без бокс-а. Тоя с "бокса" е ясно че е мазало - аз мисля и друг път съм ти писал и мнението ми се повтаря с на другите колеги - махай го и иди за пренаписване на софтуер.

Моментно, моментно колко да е моментно - на 2500 оборота. Съдейки от моите логове ако направиш лог както ти описах ще видиш, че сие  значително и те "орязва" точно там където мотора върви на добре - между 2400 и 3000 оборота.

Лога го направи точно както ти описах (единствено ако има възможност може на 4-та вместо на 3-та ама тва трябва да имаш голям свободен път кеото ме съмнява) - иначе е безмислено да гадаеш по него.

 

Тоест да направя в крайна сметка един лог на 3-та (по възможност четвърта) от 1500 оборота до 4000-4500 и да го кача? Ако е така, ще направя един при първа възможност (най-късно през уикенда).

 

Иначе съм съгласен с всички, колеги, вкл. и TDI_Fan (както каза ти ми написа мнение за бокс-а и преди време), но просто в момента имам бокс-а на колата си и с него върви доста по-приятно отколкото без (като изключим високите скорости). При първа възможност ще отида за свестен чип, но за момента просто нямам финансова възможност :(

Редактирано от coresnet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тоест да направя в крайна сметка един лог на 3-та (по възможност четвърта) от 1500 оборота до 4000-4500 и да го кача? Ако е така, ще направя един при първа възможност (най-късно през уикенда).

 

Да - и го направи без бокс-а и при възможност един с бокс-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще гледам максимално скоро да направя два лог-а, само да видя това с 3-тата предавка как ще стане, защото дори и в типтроник режим понякога се включва кик-дауна и ми объква цялата работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лога без бокса не виждам нищо притеснително нормално е да пиква турбото и после да си регулира

но с тая шитня после си пренадува

интересно ми е кьде се вьрзва тоя повер бокс? Льже дебитомера и пуска всичкото гориво ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзва се за педала на газта, сигнала от MAP-а към компа, и най-важното - към соленоида за количеството гориво на помпата (удължава импулса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам лог-а е правен на 4-та?

Без бокс-а според мен колата ти пак пренадува. Освен че прави пик, от 3000 оборота нагоре клапана е под 20 % а на моменти ходи на 9,9 което е крайно положение а турбото ти все още е над исканото. Предполагам този които е слагал бокса е натегнал и геометрията за да усили вървежа и да не е толкова зле разхода. Според мен трябва да си скъсиш лоста наобратно като гледаш след 3000 оборота да стои около и над 40%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, лога е на 3та предавка (там съм добавил една графа Gear, за да се вижда къде точно е на 3та). Бокса съм го монтирал аз (просто ми изпадна за символична сума), а турбото не би трябвало да е пипано (рециклирано е от предния собственик поне по думите му и си има боя или там каквото се слага на винта за запечатване на положението). Можеш ли да ми помогнеш с регулирането на тоя винт? Ще си платя каквото трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не, лога е на 3та предавка (там съм добавил една графа Gear, за да се вижда къде точно е на 3та). 

Хм - явно имаш и друг проблем(или си мерил на много голям наклон). При мен от 2450 до 4000 оборота прави за 5-6 секунди, а при тебе с пауърбокс за над 8 (нямаш лог до над 4000 и не е много ясно) а без него 10,92 секунди. Пък моята кола не бих казал че е много "развървяна" :(

От друга страна видгаш 2000 мбар още при 1700 оборота, а аз съм там чак на 2000.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теста го правих на бул. България след околовръстното (в посока Бояна) - не бих казал, че е много голям наклона, но има някакъв де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По рано бях писал в темата и качих лог на който се вижда, че стоя постоянно на 95% и досега не е влизала никога в авариен режим при каквото и да е каране до 200, но днес на много стръмен наклон нагоре на 170 ми влезе в авариен режим. Изобщо има ли как да си настроя лоста както колата е с чип или да ходя при IfiDik за ремап, за да стане всичко както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, удължих лоста с един оборот и като че ли нещата изглеждат по-добре (няма го пика при 2000 оборота и N75 стои на по-високи %). Дали да удължа още един оборот?

 

combination 2.xls

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не пипай повече, ако не забива. Графиката изглежда добре.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано бих удължил с още половин-един оборот. 10% е точно на прага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, удължих лоста с още един оборот за проба и направих лог, кажете си мнението моля:

 

това е както си беше в началото:

post-15649-0-31294700-1428167115_thumb.p

 

това е с 1 оборот:

post-15649-0-11391300-1428167128_thumb.p

 

това е с 2 оборота:

post-15649-0-74779800-1428167146_thumb.p

 

ексел файла:

bez pbox - 2 vrytki nadolu.xls

 

N75 вече не спада под 20%, но забелязвам, че процеса на actual налягането е по-колебателен от преди. След първоначалния пик на около 1800 об/мин, реалното налягане пада под исканото при 2000 об/мин и стои там до към 2300 об/мин като най-голямата разлика в този диапазон е 160 mbar (реалното е по-малко от исканото). Нормално ли е това? При тест на турбото в basic settings данните са следните:

 

969 .. 918 mbar (първоначално)

989 .. 908 mbar (1 оборот)

1009 .. 928 mbar (2 оборота)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръж го така - удължен с 2 оброота за да има аванс.

Иначе ако загледаш моите стоиности ще видиш че и рпи мен се получават тия пикове - искано/реално които спъват колата, но явно трябва да си е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...