Jump to content

вода в краката отзад вдясно


orlean

Recommended Posts

Въпрос номер едно - имаш ли шибедах?  Дупка на тавана, тъй да се каже.

 

Може от там да идва белята, може и от кофти уплътнение на вратата. Вземи маркуч и мокри първо вратата, после тавана и гледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 90% съм сигурен, че ти е запушен отвора под централния вентилатор за купето. Отдолу е една супер малка и идиотска дупчица с гумичка като маншон която се задръства супер често и чистенето и е зверски трудно. При дъжд няма от къде да се оттича водата която пада от предното стъкло, събира се и след това се излива в отворите на парното и отива навътре в купето ... Вдигни си капака, свали малката черна кора(отдясно като застанеш с/у мотора) и ако там има насъбрала се вода ... Значи проблема е ясен  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се пълни парното би трябвало да се изсипва вода в краката на шофьора и пасажера. На парното/климатика също има дренажи, който се намират зад корите на централната конзола (до педалите и от другия край в краката на пасажера).

Огледай уплътненията на вратите.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@зеФс: Имам шибидах, мисля, че не е от него;

@dolarch: свалих малката кора, която е вдясно, пред волана, но няма вода, не съм сигурен дали свалих точната кора;

@tvard: ок, почвам инспекция

 

Много благодаря на всички, ще пиша, когато отстраня проблема
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се пълни парното би трябвало да се изсипва вода в краката на шофьора и пасажера. На парното/климатика също има дренажи, който се намират зад корите на централната конзола (до педалите и от другия край в краката на пасажера).

Огледай уплътненията на вратите.

Първо започва да се изсипва отзад, тъй като тръбите минават пред краката на шофьора и пасажера и са отвесни надолу. Много по-лесно се стича водата или цялата гняс. А отворите за краката на пасажера и шофьора са по скоро като кутии и има възможност вътре да се задържи вода преди да започне да се излива в краката. Най-често се получава при рязък завой и ..... мокри краченца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем, но при мен се мокреше тавана. Ако е запушен маркуч, а те се запушват в онези стиснати като гъз гумени накрайници в задната броня, то водата при определен наклон просто изтича в тавана и може да се стече надолу. Но не ми се вярва да мокри долу, без да си личи влага и по тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Цитиране на предходен пост!

И при мен днес се появи вода :wall: ,2-3 капки от процепа между лампата на тавана и управлението на шибедаха.Виждам 2 дупки горе в 2та края на отворен люк от там се отпушва или?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, здравейте 

пиша тук, за да не отварям нов пост. Вчера докато шофирах при рязък завой на дясно ми се изсипа вода в краката, след това ме вози в моята си кола и при ляв завой отново се изсипа вода в краката, но от страната на пасажера (където отново бях седнал аз). Освен че явно привличам водата, някой може али да ми каже, как и къде следва да потърся тези "дренажи" тъй като предполагам, с оглед горните постове, че са се запушили. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като вдигнеш предния капак, дренажа се намира точно под голямата централна вентилационна кутия. Мястото е зверски, уникално, мега, гига, тера тъпо за достигане. Аз си бях измаисторил една малко по-дебела тел (примерно стоманена), която изкривих под формата на полумесец и след това започва едно безумно ръгане точно под кутията до момента, в който уцелиш прословутия дренаж и чуеш един облекчаващ бълбучещ звук на оттичаща се вода :)

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз преди няколко дена забелязах прогизнали стелки отзад в дясно. Колата ми е Ауди А6 1.9 TD 1998 модел с климатроник/без шибидах. Веднага отворих предният капак и като вдигнах пластмасовата кора която покрива акумолатора забелязах че отсега където е батерията и сервото са се превърнали в малък басейн. Махнах батерията и отпуших прословутите две тапи които бяха покрити с кал и листа. Водата изтеге веднага. НО интересно че нещата на пръв поглед не се оправиха. От тогава минаха 3 дни - и въпреки че подсушавам вече втори път мокета на същото място- продължава да подгизва. Чудих се дали не е остатъчна вода, която е влязла в парното от проблема с басейна и от тогава да се изтича по малко в купето. Реших първо да махна седялката и мокета и да наблюдавам откъде идва течът - но неможах да сваля седялката. Отпред по средата на седялката има един стопор точно вдясно от ръчката за преплъзване на седялката. На него има релса захваната за ламарината с метална - ролка стопор който спира седялката да излезе назад. Този стопор няма щифт или нещо друго за да се освободи и махне. Пробвах да го избия но нещата отиват към изкривяване на релсата.

post-62427-0-49879500-1410082470_thumb.j

Редактирано от Insider78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вдигнеш предния капак, дренажа се намира точно под голямата централна вентилационна кутия. Мястото е зверски, уникално, мега, гига, тера тъпо за достигане. Аз си бях измаисторил една малко по-дебела тел (примерно стоманена), която изкривих под формата на полумесец и след това започва едно безумно ръгане точно под кутията до момента, в който уцелиш прословутия дренаж и чуеш един облекчаващ бълбучещ звук на оттичаща се вода :)

Успех.

Пусни някоя снимка къде е това гига мега,, итака нататък място - където трябва да се натисне за да изтече водата. Така и неможах да разбера къде се намира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А на мен още има вода отзад, вдясно. Бихте ли ме постветвали кой майстор / сервиз да посетя? По възможност около София, но при нужда и в други градове :)

Редактирано от orlean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 Отпред по средата на седялката има един стопор точно вдясно от ръчката за преплъзване на седялката. На него има релса захваната за ламарината с метална - ролка стопор който спира седялката да излезе назад. Този стопор няма щифт или нещо друго за да се освободи и махне. Пробвах да го избия но нещата отиват към изкривяване на релсата.

На снимката се вижда, че ме си развил планката под релсата. Седалките на тая кола се свалят супер лесно.

 

Мога ли да попитам как по-точно сушите тия мокети, че на мен честно казано наистина ми кипва вече? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към въпроса на колегата. Лятото като бях на море ми се бяха запушили дренажите при централната вентилационна кутия. В резултат на това предната пасажерска стелка беше подгизнала и я суших, само че без да свалям мокета - първо с попиване и после с махнати стелки я оставих на слънце при отворени джамове за да излиза влагата навън. 

Сега забелязах, че под десните стелки отзад и отпред е мокро. :( Проверих отново централната вентилационна кутия и няма събрала се вода, всичко се оттича както трябва.

Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...