Jump to content

Микроключе/бутон за врати/брави/Багажник (микрета)


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

предлагам прословутите микроключета за бравите на вратите на Ауди А3,А4, А6 Голф 4, Пасат Б5 и Б5.5, както и за Шкода, Сеат и други модели на VAG с подобни брави.
Ключетата пасват на 100%, без никакви преправяния. Влаго и прахозащитени са по стандарт IP67.
За монтажа им, единствено Ви е необходим поялник! За закрепване се стапят пластмасовите пинчета.
Забележка: бутоните са различни за лява и дясна врата!!!

029610177.jpg?r=0

029610174.jpg?r=0

029610293.jpg?r=0

029610289.jpg?r=0

029610297.jpg?r=0

029610310.jpg?r=0

Цена за един брой 7лв.

Колеги, имам вариант също и за багажник, за варианта с плъзгач.
Тествано е на Голф 4 Комби и със сигурност става. Предполагам ще стане и на другите модели от ВАГ с такивам
механизми за багажника.
Варианта които предлагам не е 100% алтернатива (както горното ключе), но много лесно се монтира и най-накрая сте се отървали от
досадните плъзгачи. Монтирането става много лесно само с два винта. Варианта, който аз предлагам е дори с използване на
оригиналната букса.
Малко снимки:

029612995.jpg?r=0

029612997.jpg?r=0

029612998.jpg?r=0

029612999.jpg?r=0

029613014.jpg?r=0

Всички снимки от процеса на работата, могат да се видят тук:
http://teac.snimka.bg/automobiles/vw-golf4-variant-trunck.728782.29613014

Цената на това микре е 8лв.

Оказа се също, че бутончетата за вратите, също стават и за багажника, на вариантите които са с микре (показано е на снимката по-долу).
При този вариант трябва единствено да се смени лостчето на ключето, с това което е било на старото и да се изрежат пластмасовите закрепващи пинове.

030820419.jpg?r=0

От София съм.
Работя с еконт. За София, мога да осигуря доставка на адрес срещу 2лв. Може и среща с мен на удобно за двете страни място.

За контакти:
Владо
ЛС,тел. 0898424179 или маил: teac@mail.bg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А монтаж предлагаш ли? Разбира се на свалени брави.

Редактирано от S8_TDI Vasko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

монтажа e много лесен. Най-сложната част е свалянето на бравата. Но ако имаш някакви стари за ремонт, вече свалени, пратиги ще ги оправим.

 

А монтаж предлагаш ли? Разбира се на свалени брави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Мисля, че тези ключета няма да станат на А4 В5 понеже съм отварял бравата и ключетата са в пакет 3 бр. и на размер са по-малки от тезе на снимката (макар да не им знам размерите, но са видимо по-големи)

Ето какво представлява модула във вратата на А4 В5

 

http://audibg.com/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=38008

 

За VW ще станат понеже там микретите са по-големи. За А4 В5 не мисля, че може да се използват дори и да се разпарчетоса модула, пък и тази цена ми се вижда доста висока за един такъв прекъсвач.

За смятана на въпросните ключета спор няма, че е пипкава работа и не е за всеки. Казвам го от опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мисля, че тези ключета няма да станат на А4 В5 понеже съм отварял бравата и ключетата са в пакет 3 бр. и на размер са по-малки от тезе на снимката (макар да не им знам размерите, но са видимо по-големи)

Ето какво представлява модула във вратата на А4 В5

 

http://audibg.com/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=38008

 

За VW ще станат понеже там микретите са по-големи. За А4 В5 не мисля, че може да се използват дори и да се разпарчетоса модула, пък и тази цена ми се вижда доста висока за един такъв прекъсвач.

За смятана на въпросните ключета спор няма, че е пипкава работа и не е за всеки. Казвам го от опит.

 

 Интересно как установи размера по снимката? А и явно не четеш внимателно! Ти видя ли за какво са тези ключета изобщо?!  По отношение на цената, не съм те вързал да купуваш. Ако искаш си купи цяла брава за 200лв.

Редактирано от teac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато казвам нещо не го казвам ей така просто! В този форум съм от 5 години и за това време съм имал възможността да разглобя доста части по моята и на мои приятели колите. И много ясно съм го казал по горе защо не става за А4 В5. Или предпочиташ да го продадеш на някой и той лично да ти го потвърди? Няма как да развалиш пакета с трите микроключета и да поставиш което и да е от твоите горе. За VW ще станат, защото там нещата са по различни (говоря за пасат В5 и голф 4).

Нито се заяждам нито имам нещо против теб. Станаха много хора като теб които се регистрират и още с първата си тема продават нещо. Това не е сайт за продажби, а форум в който освен да се продават разни неща хората търсят и предлагат помощ и се опитват да са полезни едни на други. Както е направил този колега който е пуснал темата как да се оправим проблема с микретата във вратата.

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=3429&p=799392

 

За мен ти си поредния търговец който иска да си продаде стоката, но поне се запознай с това за кои модели ще станат въпросните ключета и тогава ги предлагай!

Успех с продажбата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата тук, за да мога да помогна на повече Колеги, защото това е сериен проблем. Наистина, лично на А4 Б5 не съм пробвал, но за А4 Б6, ТТ и А6 след 1999г. със сигурнос става. За да не стават грешки, прилагам снимка на бравата за която стават.

031677014.jpg?r=0

Въпросното клюе е това кото е свързано с червения и синия проводници.

Ето и размерите на ключето, ако все пак някой реши да пробва да ремонтира този блок за А4 Б5.

031677118.jpg?r=0

Размерите са в мм.

 

Извинявам се ако съм подвел някои Колеги!

Редактирано от teac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:biggthumpup:  За това става въпрос. За другите незнам как е, но за В5 не става. Просто там бутоните са запресовани в пакет тройка и крачетата им са запресовани вътре. Дори и да успее някой да ги извади след това няма как да постави други на тяхното място понеже крачетата им ще се скъсат и ще останат вътре.

Радвам се, че темата е пусната повече с цел помощ отколкото печалба. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Пуснах темата тук, за да мога да помогна на повече Колеги, защото това е сериен проблем. Наистина, лично на А4 Б5 не съм пробвал, но за А4 Б6, ТТ и А6 след 1999г. със сигурнос става. За да не стават грешки, прилагам снимка на бравата за която стават.

031677014.jpg?r=0

Въпросното клюе е това кото е свързано с червения и синия проводници.

Ето и размерите на ключето, ако все пак някой реши да пробва да ремонтира този блок за А4 Б5.

031677118.jpg?r=0

Размерите са в мм.

 

Извинявам се ако съм подвел някои Колеги!

за А3 8П  също не стават,коренно различни са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега сигурен ли си?! Аз си мисля че стават. Ти за кои ключета говориш? Имаш ли нещо снимка? Кое им е "коренно различното"?

Да може да изглеждат по различно (без кабели, малко по-малки габаритни размери...), но всички функционални разбери са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Поздравления за коректността на колегата!!!Поръчах за А6 Ц5 комби 98-ма за шоф.врата,пасва идеално,въпреки,че е с по-малки размери!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ауди а3 8л 2001г дали стават, че преди малко ми светна на дисплея, че шофьорската врата ми е отворена, а не беше и не иска да изгасне индикацията ;(. Най вероятно става въпрос за прословутия ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Извинявайте ако нещо съм неадекватен,но съм новак в форума!Аз съм с А2!Та как стои въпроса при А2 с микро ключетата на бравите???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...