Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Опитах се да направя едно просто туториалче за колегите,които също като мен са с A118C (но пък мисля,че би важало това и за други регистратори с GPS антена) и хардуерно са ограничени да не може да се записва скоростта на видеото.Решението е - експортване на скоростта като субтитри в .srt файл.

За целта съм ползвал Registrator Viewer.

1.png

Избирате си видео вдясно от менюто или група от видеа.Цъкате на опцията от скрийншота.

2.PNG

Снимка 2: отбелязвате тикчето на субтитри ,а отдолу на бутона с многоточие избирате къде да се запамети файла и как да се казва.В горната част може с + и - да добавяте/махате видеа.След това натискате "Настройка на шаблон за субтитрите".

3.PNG

Снимка 3 : След натискане на бутона от предната стъпка ще ви излезе този прозорец.Тук си решавате какво да ви се показва в субтитрите.Ако искате само скоростта,махате отметката горе в ляво от "по подразбиране" и изтривате всичко ненужно като оставяте само текста "Скорост: %speed%км/ч ". Може да си го модифицирате каквото искате да ви пише.

4.PNG

След като сте изпълнили всичко до сега,натискате в предното меню начало и видео клипа + субтитрите се записват в избраната от вас папка.След това се отваря видео файла с програма като VLC/BSplayer или каквато да е друга за гледане на филми.

Резултатът е това - 

5.PNG

 

Редактирано от AudiF@n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги трябват ми няколко видеорегистратора, нещо ставащо до около 40/50лв може ли да се намери ? Ако може и линк към продавалник/сайт ще е супер понеже не ми се занимава да ги чакам от китай. Абсолютно никога не съм се интересувал от технологията и няАм никва идея какво да гледам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста детайли в темата назад.

- висока резолюция, мин.1080п - за да се вижда добре

- широкок ъгъл, мин. 160-170 градуса - за да хваща навсякъде

- широка апертура, мин. Ф2.8 и голям сензор - за да се вижда на тъмно

Полезни предимства са:

- 60fps - за да е плавна картината и да могат да се вадят кадри

- GPS - справочник за маршрута + географска информация

 

Според мен за 40-50лв (и то в БГ) ще липсва задължително едно от първите 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, какво мислите за този видео регистратор:
https://4sales.bg/kamera-za-kola-s-wi-f ... zapis-1524
Мисля да го ползвам освен при движение и за наблюдение на паркинг (редовно се случва някой да те ожули и да избяга). Има хубава батерия това ме съблазнява, ама от друга страна си мисля да не вземе някой да го хареса и да счупи стъклото.Така като го гледам май не може да се маха ежедневно като другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Със сигурност е доста важно условие, понеже целта е да може да извадиш информация и то от бързо движещи се обекти , понякога с голяма разлика в скоростта. Аз поне държах много на това.

Тази последната джаджа се оказа успешно копие на Xiaomi дори захващането и е за предпочитане. Като минус,  менюто е на италиански, което не е кой знае какъв проблем, има стабилен дисторшън, но пък качеството на картината е добре дори и на тъмно. Нямам време да се ровя по менютата за да открия дали има опция за някакво автономно време след като изключиш от контакт. Като се поосвободя ще гледам да я сравня по -детайлно с Xiaomi, но засега за това ,което я ползвам върши повече от задоволителна работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/14/2018 at 10:10 PM, STRSHR said:

Има ли някакви регистратори с 60fps, защото основно намирам разни action камери?

аз ползвам стара екшън камера, купена за 90 лв за това. Върши работа и записва 1080п на 60 кадъра. Ако не ти трябва по-сложна функционалност, като GPS, да ти показва скорост, да ти записва пътя, по който си минал и пр си е екстра.

 

Пък после с екшън камерата можеш да се изкъпеш в морето :) 

 

1 hour ago, ogip said:

Едва ли някой ще извади 800лв за такова нещо, като бесен китаец за 80 ще прави същото...

+1, за пореден път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎29‎.‎1‎.‎2016‎ г. at 14:43, N1995 написа:

Е са примерно ако идеш с тва видео в КАТ и попълниш жалба ще глобят ли патрулката, че е престъпила линията като прави ляв завой? Щото на мен грам не ми се вярва и това лекоп обезсмисля цялото изпълнение.

 

Това, както демонстрирах вече - работи.

 

Преди 3 часа, N1995 написа:

Дай някой конкретен бесен китаец за 80лв, ако имаш фаворит че не ми се гледа един ден да сравнявам...

 

Не съм гледал отдавна... Ако искаш може да направим така:

Иначе ще се цитирам за пореден път в темата:

 

Цитат

- на първо място широкоъгълен обектив 170 градуса

- 1080p/4k - на всички е ясно предимството на резолюцията

- 60 fps

- лещи Ф2, Ф2.2 - много важно за нощно снимане (2-3-5 IR светодиодчета нищо не правят)

- GPS

- сензор за движение (motion detection), за да може да се включва на паркинг (охранителен режим)

- G-sensor

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 4/17/2018 at 6:00 PM, ogip said:

Има доста детайли в темата назад.

- висока резолюция, мин.1080п - за да се вижда добре

- широкок ъгъл, мин. 160-170 градуса - за да хваща навсякъде

- широка апертура, мин. Ф2.8 и голям сензор - за да се вижда на тъмно

Полезни предимства са:

- 60fps - за да е плавна картината и да могат да се вадят кадри

- GPS - справочник за маршрута + географска информация

 

Според мен за 40-50лв (и то в БГ) ще липсва задължително едно от първите 3.

поне според тези параметри, на мен ми изглежда напълно ок.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Audi_RS* написа:

Какво ще кажете за това?

Добре изглежда,  според спецификации е ок. Можеше да е малко по-широкоъгълна с 5-10°, но ако качеството на картината наистина е добро, не е зле. Не знам дали наистина ще е f 1.3 и като минус , че е с кондензатор вместо батерия.За подобна сума може да си вземеш и   Xiaomi YI  или Mijia.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах yi преди известно време. Доста я хвалят по ревюта и сравнения. Ще дам отзиви като пристигне.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екшън камерите имат. За видео регистратора им май няма.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат екшън камера, за която има всички аксесоари и може да се ползва за видеорегистратор. Даже е по-евтина от видеорегистратора. Зимата ползвах такава, през деня не беше лошо качеството, но батерията и държеше под час.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете, че едно нещо колкото е по-мулти, толкоз повече не става за никоя от функциите...

Преди 22 часа, mitsubishi galant написа:

и като минус , че е с кондензатор вместо батерия

Всъщност това се води ъпгрейд за регистраторите, защото батериите се прецакват от широкия температурен диапазон в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав, проблемът поне за мен е, че нямат голяма автономност на работа. Повечето издържат едва по няколко минути.

На 12/09/2018 at 19:05, Krisko_A6 написа:

Аз поръчах yi преди известно време. Доста я хвалят по ревюта и сравнения. Ще дам отзиви като пристигне.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Аз засега нямам оплаквания. Върши си работата без проблем. За парите си поне аз не срещнах по-добро като я поръчвах.   Да се внимава много обаче, че се е напълнило с ментета !

П.С.: До къде стигна светът, да има вече и ментета на китайски стоки ...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...