Jump to content

Как да пусна звука от ТВ към Домашното кино


Recommended Posts

Би трябвало да стане. Тия кабли са по 2-3лева, та нищо не губиш и да не стане. Няма да имаш истински съраунд(освен разни ProLogic и подобни или дублиращи стереото и на задните говорители режими), но пак ще е по-добре нищо.

п.п

По моя случай: Изпадна ми изгодно подобния на старото кино модел с оптичен вход (sony DAV-DZ260). Всичко си дойде на мястото, като гледам телевизия си седи на Pro Logic(псевдо съраунд), а в момента в койо пусна филм със 5.1 звук си го познава и сменя режима. Дори на pro logic вече има много по-ясно разделение на звука и най вече по-отчетлив бас. Преди все едно го нямаше субуфера осве ако не увелича много звука. Сега дори се налага да го държа на нощен режим, че сони много са засилили баса със този модел и е твърде силен, чак дразни и бумти дори и по време на новините. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но когато ползваш оптичния вход няма как да контролираш силата на звука от самия телевизор. Налага се използването на едно дистанционно за смяна на каналите и друго дистанционно за усилване и намаляне на звука. Прав ли съм? 

ПП - Питам, защото само това ме спира и аз да махна 3.5мм стерео жак и да мина на оптиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, кривчо :) Аз отдавна минах програмируемо дистанционно и повече не искам да виждам и да чувам за друго. Нагласил съм си на него телевизора, кабелна, ресийвър, двд, компютъра...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я раздуй малко за този тип дистанционно...линк, нещо ако имаш.

Иначе тези с фиксираните модели са ми ясни, но когато ТВ-то или музиката са ти кучи марки и ги няма в списъка на дистанционното - какво правим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модели бол - харесваш си на външен вид и според бюджета, че са от 30 до 300 цените. Важно е да има т.н. "learning mode" - там не търсиш по готови кодове, ами си "копираш" копче от старото на което копче искаш от новото...

Първото клипче от тубата, просто да се види за какво става въпрос

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Дидо Йорданов said:

Да, но когато ползваш оптичния вход няма как да контролираш силата на звука от самия телевизор. Налага се използването на едно дистанционно за смяна на каналите и друго дистанционно за усилване и намаляне на звука. Прав ли съм? 

ПП - Питам, защото само това ме спира и аз да махна 3.5мм стерео жак и да мина на оптиката.

 

Ентелегентните "универсални" дистанционни като Logitech Harmony, които най-вероятно са най-доброто решение произвеждано конкретно на тази планета, имаш режими в които казваш като сменяш канали кое да командва и отделно ако променяш силата на звука кое устройство да се грижи за това. Отделно не е необходимо да имаш оригиналното дистанционно, защото има база данни на няколко десетки хиляди устройства и само казваш производител + модел и директно всичко е готово. А, и се настройва през компютър, не си играеш да цъкаш директно по него. Евтините модели са по 20на Евро до към 200 някъде по-скъпичките, пак Евро.

 

Просто казвам и силно препоръчвам да разровиш малко, ако се заинтересува вече ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

@grizzly, можеш ли да дадеш информация или някой гайд как си се справил с мизериите на LG, защото имам чувството, че са пропуснали да платят лиценза и на моя модел домашно кино. Общо взето при мен варианта беше HDMI ARC (това от на Samsung One connect кутия с HDMI портове) към HDMI out-а на домашното кино, което трябваше да изкара звук или опция в менюто на домашното кино за активирането му, обаче нищо не се получава. Чудих се дали не е защото през AUX-а е вързано за лаптопа, но като му смених source-а на ТВ-то, пак не работеше.

Домашното кино е LG HT304SU.

 

Едит: Изглежда тая пръчка не може да работи по този начин и единственото решение е да опъвам едни кабели SCART to RCA, RCA към RCA на ТВ-то или нещо от сорта, което не ме устройва, защото разстоянието между ТВ-то и домашното кино е 3м.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Реших и аз да подобря ентъртеймънта в къщи и се сдобих с две уредби за домашно кино 5.1 Polk Audio и някакъв телевизор LG 50UK6300PLB ...Предимно ще се слуша музика и някой друг филм от време на време .Питанката е какъв ресивър да търся за 7.2/9.2 и всичко да минава през него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две уредби, значи имаш 10.2 ОТ [emoji848]

Виж какво е съпротивлението на колонките и търси съответен ресийвър.

Също така, ако субуфера е пасивен, трябва да търсиш ресийвър с такъв изход ( повечето имат за активен)

В магазина ще ти насочат по-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне и двата субуфера са активни, единият е 12", а другият 8", съпротивлението на сателитите е 8 ома. По принцип си мисля двата центъра да ги вържа на един канал и да са на срещуположни страни над субуферите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Добър вечер на всички 

Искам някой да ме посъветва как бих могъл да свържа домашно кино със ТВ домашното кино е модел Philips HTS 3277/12

със входове за скарт и hdmi (на hdmi вх не пише Арц) опт. и т.н и да изкарам звукът през буфера и т.на

Защото има звук само от ТВ

Благодаря ви 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...