Jump to content

Ретрофит на RNS-D в А4 1997-ма: питания


Recommended Posts

Здравейте. Заел съм се да насадя едно цветно радио, заедно с Босе система в А4 Авант 1997-ма. Справих се с монтажа и липсата на safe pin. Ето с какви проблеми съм зациклил сега:

 

1. CD-то трябва ли да чете аудио дискове или е само за навигационни? Още не съм записал нави диск, но пробвах с аудио и даде грешка.

 

2. Как да разбера с какъв софтуеър е в момента навигацията? Има ъпдейт файл от 2003-та, но малко ме е шубе да го пробвам

 

3. Никъде не намирам информация за кодировката: сега е на 00015 и свири ужасно. Когато върна Концерта и го кодирам за Босе и правилната конфигурация говорители става доста по-добре. Кодовете същите ли са?

 

4. Искам да подам анлогов видео сигнал директно на малката кръгла букса и да ползвам екрана. Гледам, че колега е подкарал цифров тунер: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=155112&p=2271744. В същото време чета, че в А8 D2 това не става без тунера. Спред автора няма да ми даде да включа TV, ако по КАН шина не се "обади" тунера:

 

But I dont have a TV Tuner?

For those without the TV tuner, life is more complicated. Although analog TV is due to be phased out, the TV Tuner with an A/V input is still the easiest way to get an input in.

There are two problems if you dont have a Tuner:

1) The inputs on the 13 pin din at the rear of the Nav Plus unit are RGB (Red / Green / Blue) which means it can't take a normal composite video input straight from most devices.

2) Even when you work round this, the TV function isn't normally selectable unless you have the TV Tuner. This is because the Nav Plus unit uses a canbus connection to the TV tuner for both controlling the tuning process, but also for detecting the presence of a signal. If there is no canbus device then the Nav Plus unit wont even let you select video.

 

За сега не съм монтирал тунер и питането ми е дали ще се получи директно на МИНИ ДИН буксата?

 

Надявам се на помощ от сблъскали се с тези проблеми, защото след доста четене из нета не намерих отговори

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудио дисковете се четат от чейнджър, поне така съм забелязал на всички автомобили с цветно радио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре: има шанс да не е зацапан лазера. Ще запиша нави диск и ще пробвам.

 

Някакви предположения за VIDEO IN? Eто какво намерих за MINI DIN буксата отзад и тази за TV Tuner:

RNS_D_connectors.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е като паля да спира музиката за около 4-5 секунди?

 

Иначе кодирането е като на всички радиа след 1998-ма:

 

radio_codind_sled_1998_ma_1.png
 
Първите две са 00
Редактирано от HellFire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е от слаб акумулатор?

Нали има разтоварващо реле което спира всичко на стартер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На там отиват нещата: 2 дни не я карах, запали мудно и светна еърбега... Утре ще видя каква е грешката

 

Може ли и помощ по въпроси 2 и 4?

 

Сдобих се с една кутийка на dietz "Multimedia Adaptor Interface" и един ДВД плеър. Кутийката е RGB вход и 11 pin MINI DIN изход. Ще ги пробвам скоро и това, може би, ще отговори на питане номер 4. Ако тръгне и навигационния диск, който записах сигурно ще излезе и отговора на 2.

 

Да рискувам ли да пускам ЦД-то с ъпдейта на софтуеъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има ли кой да ми услужи с работещ диск, за да тествам CD-то? Записах един по всички правила, но не пожела да го прочете. Дори и езика не мога да сменя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте.Присаждах една Рнс-Д в а4 97г. Обаче на ваг-кома не ми отваря да бърникам в навигацията пък съм без КАН.Показва ми РДС ТМС и почти нищо не е активно.И диск неще даа приеме и да извади ако има.Ако някой се сблъсквал с подобно нещо ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодировката каква е, има ли усилвател, бозе ли е, от къде са захранени колоните. Имаше и адаптации.

Виж в търсачката тема "прекодиране на навигация и радио (RNS-D)" там имаше информация за адаптациите и кодовете.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята кола, която също е 97-ма, нямаше К-линия до радиото и съответно няма диагностика. Аз разклоних тази от климатика и веднага го намери.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hell колега ти ме спасяваш.спомняш ли си на коя букса и кой пин е К линията за климатроника? Ако помниш и цветовете му ще съм много благодарен:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега подкарах го,но ми свири само 1 преден говорител и пищялките....само те са оригинални,а другите са китайчета...да не би да е заради това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти от цветното радио навигация ли искаш да изкараш?

В западна Европа си работи, а ДХ моделите имат абстрактни карти дори на България.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мойта е с диск на Италия (те повечето от аудитата ни там са произведени :hilezh: :hilezh: :hilezh:), и ми показва че съм на 980 км от последната избрана дестинация. И аз виждам , че съм далечко от "ботуша", ама нема карта за тука. Тва с булевардите на София, като неква фантастика ми се струва....Или ти си се объркАл нещо, или аз не съм намерил БАШ всичко за "цветното радио".

PS Мойто мн отдавна не е такова, щот съм вързАл смартфон към него и си има всичко + нави!

PS2. И все пак, ако имаш контакт с човека дето му показва булевардите в София, моля, помоли го да направим няколко копия от диска му с навигацията. Мисля че освен аз, ще има и много други благодарни Ора тук.....

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да използвам темата на колегата - в момента се опитвам да подкарам рнс-д на ауди а4 б6. Текущото ми радио е symphony 2. Оправих се със сейф пин, като му пуснах постоянен +12, както пише навсякъде. За осветлението още не съм решил от къде да взема, но да кажем, че ще ползвам от управлението на климатроника. Цветното радио тръгва, свирят радиостанциите, но не се изгася само, когато извадя ключа. Сега основното питане - на симфони-то няма switched live - доколкото разбрах си го взема по can. Поради тази причина рнс-д не се изключва. От къде мога да взема switched live за РНС-Д и трябва ли да се прекарва през реле или предпазител? Освен всичко друго, мултифумкционалния волан не работи с рнс-д - това поради факта, че нямам ТМС тунер ли е?

 

Това е единственото що годе хубаво ръководство за ретрофит на рнс-д в ауди а4 б6 - http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/140036-RNS-D-install-to-B6-A4?p=765952#post765952, но в него не пише нищо за switched live. Освен всичко друго във втория му пост е писал, че е успял да изключи  с VCDS досадния надпис при включване за ТМС - някой знае ли къде точно се прави тази кодировка.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...