Jump to content

Смарт приставки за (полу)глупави телевизори.


Recommended Posts

Става въпрос да обсъдим какви джаджи могат да се добавят към наличните телевизори с които да поумнеят. Разговорът започна ТУК.

Специално мен ме вълнува да мога да гледам HBO GO без да ползвам външно устройство. При обсъждането беше предложен Chromecast

Точно му се ентусиазирах и попаднах на следното:

 

Ами просто е, това е джаджа, която си има собствена версия на Андроид (да въпреки че името й е хромкаст), която показва съдържание на телевизора посредством HDMI. Тя самата се конфигурира от компютър или телефон, свързва се с wi-fi. И посредством телефона й казваш какво да показва. ТЕЛЕФОНА НЕ изпраща видеото, а заповядва на Chromacst–а да го пусне, той сам си го намира от интернета. Работи безотказно с Youtube, Google Photos, Play Music и за Play Movies. (Последното не е налично за България още) За съжаление българското HBO GO„ още не може да споделя, но предполагам е въпрос на време.:)

 

ТУК.

 

Идеята е да обменим опит в "смарт" приставките и колко умен може да стане всъщност един телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако използваш TV Dongle има десетки такива, телевизора ти ще стане като голям таблет. Донгъла си има андроид и памет за приложения. Така ще можеш да си изтеглиш приложението за HBO Go от маркета и регистрираш като устройство в сайта. Можеш да регистрираш 5 устройства, лаптоп, телевизор или смартфон/таблет.

Ето ти един пример за донгъл.

http://www.engadget.com/2014/12/04/fire-tv-stick-review/

http://www.cnet.com/products/roku-streaming-stick-2014/

 

Другия вариант е с ТВ бокс, нещо от този род http://www.pocket-lint.com/review/124965-western-digital-wd-tv-play-review

Редактирано от thaddeus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам точно една година Chromecast, на когото му "заповядвам" да ми стриймва видео и музика от Plex сървъра ми, който пък е стартиран на NAS-а ми. Върши чудесна работа, адски съм доволен! 

 

Като цяло е доста лимитиран именно заради това, че нещо трябва да му поддава съдържание, но от друга страна това го прави много лесен за употреба. Андроид феновете допълнително ще му се радват заради (малко) по-широката му употреба.

 

Ако би ме устроило Chromecast вероятно бих си взел Raspberry Pi + OpenELEC, който е специално разработен да търкаля XBMC. Далаверата е, че е супер компактно, може да се командва през HDMI (тоест не ти трябва дистанционно), а XBMC мисля е способно да доставя всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Chromcast-а има и плъг-ин в гугъл хром и можеш да стриймваш всичко от браузера.

Така всичко, което се гледа там го имаш и на големия телевизор.

 

Аз съм също много доволен от комбинацията с Plex  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам точно една година Chromecast...

 

Анди, какво мислиш за това

Дали има смисъл, ако наистина ще се отключат разни съдържания, които са иначе само за хАмериката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би имало смисъл, ако може да му се подкара нещо като XBMC, но дори и да може хардуерчето му е толкова слабо, че едва ли ще има смисъл.

 

Излезе ново Разбери Пи, вече 4 ядрено (вместо 1), 1GB RAM (вместо 512), но на същата цена като предишното - $35 за Щатите. Майкрософт дори са обещали специална версия на Windows 10 за него. Безплатна! Според мен това вече истински си заслужава като цена/качество да си вземе човек, да го върже към телевизора си и да има читав медиа плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Някой да е купувал скоро от някой търговец стик готов с инсталация на Коди и други приставки да даде отзиви? Искам на едно сони да бодна едно такова и гледам в Olx-а има няколко обяви с различни устройства...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали видя ТАЗИ обява. Не знам какво точно е устройството но е интересно на пръв поглед. Гласов контрол има но няма етернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AppleTV-то...... май по-скоро не сме в правилния регион за да ползваме достатъчно от услугите му!?

 

Аз бих препоръчал едно Raspberry Pi 3 с инсталиран LibreELEC = Kodi. Работи фантастично! Меко казано. Струва около 120лв, грубо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно български субтитри на всички филми, които се предлагат - има ли?

 

Телевизионните канали достъпни ли са всичките или зависят от региона в който сме ние?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Wizi said:

Примерно български субтитри на всички филми, които се предлагат - има ли?

 

Телевизионните канали достъпни ли са всичките или зависят от региона в който сме ние?

В itunes и филмите, за които трябва да платиш мисля, че повечето имат субтитри.

Телевизионни канали в Apple TV не съм чувал да има където и да било. :nixweiss: 

 

 

HBO GO го стриймвам от компа на Apple TV (безжично) и си гледам на твто... както и всички други филми, които съм свалил от торент.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста телевизионни канали за ATV: https://www.apple.com/apple-tv/  

 

Нали уж това бил новия начин за гледане на телевизия според Епъл? :) Да видим дали ще им се получи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си - ще разцъкам повече.

Като цяло обаче съм доста доволен и от стрийма, и от игрите и най вече от качеството на филмите в айтюнс и нетфликс

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да дам и аз моите 5 ст. по въпроса...

 

Притежавам две медиабоксчета - 2/8 гиги AML S905X и 2/16 гиги AML S905 (и двете са около 70 леффа),

на които им направих тунек с активно охлаждане на процовете, смъквайки им ~25-30°C в работен режим.

Ползвам ги за FullHD/UHD видеоконтент и лослес музика с аудио пасс-тру към ресийвър от NAS, така да се каже.

Инсталиран им е LibreELEC 8.1.2 с някои модификации на 64 гиги микро есдета.

Тъй като не гледам онлайн контент (нетфликс, айтунес, амазон и т.н.), а също и телевизия,

доволен съм от медия центъра у дома - тишина, енергоефективност и качество. :)

 

И те такааам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Apple TV 4 за Apple Music, YouTube, NAS - чрез закупено приложение основано на Коди и със стария му интерфейс. Игри на Apple TV не играя. Има доста приложения. HBO GO няма все още. Гледам го чрез вградения AirPlay - стриймвам от таблета ( приложението им ) или компютъра ( чрез Chrome ). Телевизионни канали и услуги за нашия регион няма активирани. Има Netflix, Amazon, но са без субтитри. Иначе в iTunes всички новоизлезнали филми са със, както и доста по-стари. В описанието им пише. На Sony Android TV гледам HBO GO чрез вградения Chromecast, като стрийм от Chrome на компютъра. HBO GO приложение за него също няма. За останалото - Коди от андроид маркета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Взех си два Амазон стик-а, мислех, че е plug and play,но се оказа, че не е. Свързани са ми с акаунта и каквото и да искам да направя, ме изкарва до карта за плащане и т.н. Някой може ли да му направи настройките, разбира се срещу заплащане? Иска ми се Коди да върви и ако мога да стриймвам от телефона HBOGO ще е супер. Или пък ако някой го е правил и е чел от някъде, защото в нет-а не намерих подробности...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Audi_RS*: Аз имам Fire TV Stick (мисля първа генерация). Kodi-то си върви - може би не съм уцелил най-стабилната версия, но го ползвам за гледане на филми от мрежата (NAS), булсатком ... като цяло не виждам причина апликацията на HBO GO да не работи на Kodi-то.

 

Не си спомням от къде следвах инструкции за инсталация, но това е първото, което намерих в гуглата. Дано е от полза :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го пробвам пак. Ще видя да върна заводски настройки. Ти логнат ли си в акаунт за да го ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логнат съм в амазонски акаунт, но нямам банкови детайли. Или ако имам е към празна карта, но 100% не ми излизат съобщения за плащане на каквото и да било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...