Jump to content

Мнение за А4, 3.0i, 2004


Recommended Posts

Колеги, можете ли да изкажете мнения за този двигател и дали понася газификация?

Струва ми се ниска цената за модел с толкова високо ниво на обурудване, обявата е от няколко седмици-месец.

 

Това е обявата- http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11424194434430357&slink=8w9z26

 

По-конкретно си търся- А4ка, 4х4, автоматик, ако е бензин с възможност за газ и150+ кончета. Посъветвайте ме какъв точно модел да гледам (мотор). До момента разбрах, че от 2.5тди трябва да бягам, а 1.8Т е много здрав, но пък е по-слаб?!

 

Ще съм ви благодарен за конструктивни мнения! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А4/В6/ 2000-2004 години:

-мотор 3.0i V6-ръчна 6 степенна кутия,автоматични-мултитроник/предно задвижване/ и типтроник/quattro задвижване/.

-мотор 1.8T/150,163,190/-ръчни 5 и 6 степенни кутии,автоматична мултитроник/предно задвижване/.

 

1.8T quattro e само с ръчна трансмисия,автомат-няма.

 

п.с.-Има и версия 1.8TQ 170 коня автомат за американския пазар,само не знам каква точно се води кутията.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е вярно,че няма европейска версия на А4/В6,B7/ с 1.8TQ автомат,поне не съм виждал?

За АМВ мотора е ясно,даже съм редактирал отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 3.0 4х4 автомат.... не си мисли че тая кола е сила неземна, не бих казал че върви за конете си а градско в Пловдив ми гори 17-18/100. Общо взето ако в момента стои такова решение пред мене бих избрал 1.8Т или директно S4. Разликата в разхода със S-kа според мен е пренебрежимо малък. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в цената на S4.   Няма нищо общо с цената на посочения автомобил. А и не всеки си купува автомобил за да "лети" с него :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 3.0 4х4 автомат.... не си мисли че тая кола е сила неземна, не бих казал че върви за конете си а градско в Пловдив ми гори 17-18/100. Общо взето ако в момента стои такова решение пред мене бих избрал 1.8Т или директно S4. Разликата в разхода със S-kа според мен е пренебрежимо малък. 

 

Аз лично бих се замислил над думите на собственик.Относно летенето - С4 може да се кара и бавно,зависи от собственика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво очакваш от колата, като разходи и къде и колко ще я караш..така по-лесно би получил съветите, от които имаш нужда за да избереш подходящият агрегат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да намесвате вентилатора тука, щото и той е един спрЕл, докато някой гаражен майстор не го разбазика.

Относно оборудването не мисля, че има какво да се добави..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда прекрасно за годините си , има каквото се сетиш . Хубавите коли бързо се продават , въпреки че този двигател не е най - търсения .
Вземай капаро и течност за чистачки , ако ти хареса на живо преценяваш - или я водиш на сервиз или директно в КАТ за регистрация .
Ако не  ти хареса продължаваш да дерзаеш из нета и да трамбоваш чакъла по автокъщите и те така ...
*Само ми е странно как са се запазили толкова добре всички копчета , като б6 е известен модел с гумираното покритие което изчезва доста бързо. До колкото знам до края на модела не го сменят , чак в б7 е заменено ?!

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До края на 2002-ра са със старите копчета, поне на стъклата. Те са и с по-различни знаци(рисунки) и се белят много лесно. След това се слагат новия модел, който е и с различен конектор на единичните копчета.

Конкретната кола изглежда много добре наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво очакваш от колата, като разходи и къде и колко ще я караш..така по-лесно би получил съветите, от които имаш нужда за да избереш подходящият агрегат :)

 

Колега, търся 4х4 автомобил, който ще използвам предимно през уикендите за извънградско. Разход, колкото се може по-малък, но без да правя компромис със споменатите по-горе характеристики на колата, която търся. Това е причината да попитам за газова уредба, защото 16/17 на 100 са прекосили и ако колата е читава си струва подобна инвестиция, това е причината да питам и тук.

В по-горно мнение е казано, че 1.8Т няма автоматик? Търся в cars.bg, но не ми изкарва-1.8Т, масово са 2.5.

 

Благодаря за мнението на теб и на другите колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т рядко се намират колега, особен читави. 2.5 са коментирани много, при тях по-често се проявяват проблеми, които на по-ранни модели са предразположени фабрично, затова има толкова много от тях и са 2-3-4 хиляди лв по-ефтини от читави 1.8т или 1.9 тди макар и с повече екстри. На мен също доста ми допада колата от обявата, а и не е много скъпа. Гледаш, взимаш правиш каквото има, сменяш всички консумативи и си свиркаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...