Jump to content

Проблем с хидравликата-виене и теч от оста на помпата.


xploid

Recommended Posts

При смяната на водната помпасвалях хидравличната без да разкачам маркучите.При монтажа забелязах,че назъбените гайки откъдето се натяга ремъка са наранени и с изронени зъби.Опънах ремъка с помощта на малка щангичка по усет,но уви,явно съм се престарал,или поне така си мисля.Известно време се чуваше едно виене,първоначално не толкова силно и непостоянно.Преди няколко дни забелязах мазни петна на места,където паркирам.Виенето постепенно се позасили и сега се разбуча здраво.След повърхностен оглед се видя омасляване около оста зад шайбата на помпата.Маслото е изтекло и от два дни не я карам.Въпросът ми е какво може да се е прецакало и помпата въобще подлежи ли на някакъв ремонт.Ако да,къде мога да почета за устройството й и евентуално частично или пълно рециклиране с някакъв ремонтен комплект,лагери уплътнения или семеринга.Преди свалянето и не е имала проблем,беше адски тиха и с лек волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа следния-при първия демонтаж при смяната на водната помпа съм разхлабил една от шпилките,които стягат двете части на корпуса.Разглобих помпата,за да огледам състоянието й-нямаше луфтове в оста или следи от износване,семеринга откъм шайбата е здрав,но при сглобяването видях канал в корпуса около оста от вътрешната страна.Прилича на легло за О-пръстен,но не съм сигурен какво е било,за да знам какво да търся по магазините.Купих и литър зелено масло на MANOL.Ако някой е запознат какъв е липсващия елемент,о пръстен,семеринг или друг елемент или дали въобще липсва нещо ще се радвам да сподели.Прилагам и снимка с малко кофти качество за което се извинявам.

post-94639-0-25213600-1439886646_thumb.j

Редактирано от xploid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра е 26мм външно и 21 вътрешно,тънкостенно е,няма и милиметър.Хайде колеги,никой ли не знае какво трябва да стой там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...