Jump to content

Добре ли е направен реглажа (стенда) на предницата?


Azov

Recommended Posts

Ако правиш реглажа след смяна на окачване и всичко отпред и отзад е без забележки, не е добре.

Но ако имаш луфтове, неоправени удари, разлики в пружини/височини, тия стойности са допустими с известни уговорки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Предницата е оправена, няма тропания отпред или отзад, но продължава упорито на ходи на дясно колата, явно ще ходя на друго място.

Редактирано от Azov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е от гумите, ако до сега си карал с някакъв наклон те са се изтъркали и след оправянето на предницата започва да дърпа на някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги!

Сапуненият сериал с регулиране на предницата при мен продължава. След смяна на ляв кормилен накрайник, разбира се  ходих на стенд.

И за пореден път "майсторът" не можа да направи реглажа както трябва. Колата си ходи надясно. Попрочетох как се прави реглаж, както и няколко теми във форума и прегледах разпечатката, която ми дадоха. Виждам че, показанията за страничен наклон са в червено, т.е. нещо не е наред. По време на реглажа питах защо не оправя страничния наклон, каза ми не се прави страничен наклон на 80-сятка, Питах и в друг сервиз същия отговор. Та въпросът ми е, може ли да се регулира страничния наклон на 80 Б4?

Прикачам разпечатката.

 

IMAG0975.jpg

Редактирано от Azov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да и аз така си мисля, но на няколко места се опитват да ме убедят, че не се правел страничен наклон, явно е пипкава работа и ги мързи да я вършат.

Редактирано от Azov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно си се изразил - мързи ги да направят реглажа. Не е трудно да се направи страничния наклон, защото се разхлабват трите гайки на шарнира и става. Рядко, но може да се наложи да се разпилят още малко трите отвора на шарнира, за да стане, правил съм го. Големия проблем е, че запичат нипелите на кормилните щанги. Много от тях не са пипани 25 години. Тогава се свалят щангите, за да се раздвижат нипелите, нерядко се налага използването на газова горелка. Затова не ги пипат и не им се занимава. Най често това е проблема.Просто съвета ми е да идеш при друг майстор, Аз така направих преди години, защото един реномиран майстор ми каза, че всяка кола тегли на някъде, няма как да не тегли, това са стари барутници. Аз му теглих една майна и отидох при друг. И се оказа че колата не ще да тегли наникъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Azov написа:

Да и аз така си мисля, но на няколко места се опитват да ме убедят, че не се правел страничен наклон, явно е пипкава работа и ги мързи да я вършат.

Незнам защо не искат да ти правят.Принципно вероятноста да се закучи нещо при кормилните щанги е много по-голяма,както каза Коко.Трите гайки за разхлабване са на лесно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Първо опитай да размениш гумите. Ако продължава да тегли ще ти пиша къде ще ти оправят предницата. Ходя там от 1991г. и резултата винаги е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koko60

" Големия проблем е, че запичат нипелите на кормилните щанги. Много от тях не са пипани 25 години. Тогава се свалят щангите, за да се раздвижат нипелите, нерядко се налага използването на газова горелка. Затова не ги пипат и не им се занимава. Най често това е проблема.Просто съвета ми е да идеш при друг майстор, ..."

 

Има ли в София читаво място за реглаж, където биха свалили кормилните щанги, ако муфите са блокирани? Моля споделете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...