Jump to content

Oilgroup7 Сервиз - окачване, двигатели, електро, премахване на DPF/EGR/вихрови клапи


Recommended Posts

Oilgroup7 Сервиз в гр. София - Ремонт на окачване, основен ремонт на двигатели, електро услуги, пътна помощ в страната и чужбина. Премахване на DPF, EGR, вихрови клапи и чип тунинг на VAG/Porsche/Mercedes/BMW/PSA/FIAT. Подновяване на софтуер на скоростни кутии, табла, двигатели на Audi/Seat/VW/Skoda.

тел: 0888 846849 и 0887 299235 за DPF/EGR/вихрови клапи/чип тунинг

тел: 0887 060 772 за окачване, двигатели, ел. услуги и пътна помощ

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премахнат DPF, спрени EGR и вихрови клапи - осезаемо увеличение на динамиката на двигателя и най-вече в ниските обороти. 
10х to kpematop vs zhelyazA6(за Варна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да се разпиша и аз в темата!

 

Първо, изключително съм доволен от коректността и компетентността на колегите Стефан и Ники. Последните 2 години колата ходи само при тях и нямам забележки към нито една услуга - обслужване на мотор, скоростна кутия, дребни ремонти по мотора и окачването + всички софтуерни подобрения по колата.

 

Сега да премина към съществената част - малко сухи данни след преминаване на процедура по премахване на ДПФ, катализатор, ЕГР и вихрови клапи, както и ремап.

 

6_8.png

 

Колата е А6 Авант, 3.0 ТДИ (БМК). За справка преди ремапа даваше 8.7 секунди до 100.

 

:dance:  :dance:  :dance:

 

Поздравления за добре свършената работа!

post-41062-0-63242700-1445694784_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

колко ще струва премахването на  EGR и вихрови клапи а4 б7 2007 2.0тди 140кс 
трябва ли предварителна уговорка, приблизително колко време отнема процедурата?
Поздрави :) 

Редактирано от ivanivaleriev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премахнат EGR и Вихрови клапи. Усеща се веднага по- голяма динамика в ниските обороти. Кутията спря да рита и изрежда предавките като шевна машина :) . Имах и проблем с подскачане на оборотите, по- точно клатене, особено осезаемо при спускане. След манипулацията не го усещам почти изобщо. След смяна на хидравлична течност волана олекна много и се върти перфектно. Същото е и след смяната на спирачна течност...перфектно спиране.

Много добра работа !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Едно приятелче има б7 2.0тди от последните, пазено е много,  взе го от първия собственик и е на 120к км. Доволен е доста, ама му вкарах идеята за чип и сега ме ръчка за повече информация, а не ги разбирам дизелите :hilezh:

Какво ще препоръчате да му се прави на този тракалник? Клапи, ДПФи , катазлизатори нещо маха ли се или само се чипва? 

Или щом всичко и е наред да не я пипа изобщо?

BPW мисля че е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С чип повече ще върви, без ЕГР и ДПФ по-малко ще харчи. Това е като цяло с дизелите. Вихрови клапи този двигател няма. Това е AVF с ДПФ кажи речи и ел. клапи на дросела и ЕГР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цената на тези процедури и с колко предполагаме да падне разхода?

Мерси.

 

П.С. ако има значение е седан, на 17ки, с ръчни скорости.

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

250лв чип за 2.0тди BPW с всички екстри, с ъпдейт на мотора, 80лв махане на DPF хардуерно.

Без ЕГР 0.5-1 литра, за DPF-а е много относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Интересува ме може ли да се премахне катализатора - физически и софтуерно на А4 1.8T, 163hp, 09.2002, BFB двигател? Предпочитам запазването на оригиналното тяло на ката.

Ако предлагате чип за този автомобил се интересувам и от пакетна цена, както и от цена само за извършването на горенаписаната операция.

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да се похваля и аз днес минах през ъпдейт на табло, скоростна кутия и мотор при Стефан. Направи ми и чип тунинг на основата на Евро 3 софтуер, спряхме ЕГР, ДПФ и вихрови клапи и въпреки, че катализатора и ДПФ-а не са още махнати физически на фиса вече започнах да виждам градски разход между 12 и 13. Преди намесата на Стефан и Момчил, най-често се въртеше между 14 и 15. За вървежа мога да кажа, че сега на D опъва повече отколкото преди на S, въпреки, че помолих Стефчо за по-умерен софтуер. Поздрави момчета за перфектно свършената работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз ъпдейтнах софтуера на скоростната кутия при Стефан, всичко мина по мед и масло :). Сега превключва направо неусетно, не съм очаквал че може да има такава разлика след ъпдейта :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Адски коректно отношение! Освен ъпдейт софтуера на таблото (4F), което бе основната причина да ги посетя, бяха направени и купища други подобрения по колата, всичките от които много ценни. :gut:

 

Беше удоволствие и ще бъде сигурен съм и за напред! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се разпиша, че съм много доволен от коректността на колегите, от бързата работа и не на последно място от цената, която ми дадоха за части + труд на моята кола.

Определено ме спечелиха като клиент за вбъдеще независимо дали ще са ремонти или само обслужване !

:respekt:  

Редактирано от noX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Още един глас за Стефан и Ники - след премахване на DPF / EGR на няколко автомобила от марките Audi и BMW за последната година, колите ни продължават да се движат много по-добре от преди, без светещи лампи, чекове, съобщения, аварийни режими и прочее. 

 

Едно голямо браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 ръце - "ЗА"! Многократно ползвани услуги, без забележки - момчетата имат лична заинтересованост към ангажиментите + професионална и компетентна намеса абсолютно винаги!

:flehan::respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Още едно голямо благодаря на Стефан за намесите по софтуера на моята кола - 3,0 тди ASB мотор. След като първоначално налятия софтуера взе да ми малее нещо, Стефчо ми добави още няколко милиграма гориво и сега колата направо излита, а като се кара нормално 100-120 извън града дава 5,8-6 литра на сто. Силно препоръчвам, не на последно място и защото винаги можете да поискате нови настройки по софтуера на колата, ако искате нещо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Стефан ми спря вихровите клапи и ЕГР-а на allroad-a. Колата живна веднага и вървежа в ниските е осезаемо по-добър, дори при 35 градуса навън!

 

Поздрави на екипа! Както винаги всичко беше изпълнено бързо и точно в предварително уговореното време.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...