Jump to content

Прахосмукачка за едри частици


Recommended Posts

Събирам мнения за въпросното инженерно чудо...общо взето представлява кофа с двигател,като обикновената прахосмукачка но без торбичка за отпадъците.

В различните магазини като Praktiker,Domo се водят прахосмукачка за камина и едри частици - цените са от 40лв до 140лв ( Kercher)

В събота ще има Parkside в Лидл на цена 70лв ... въпросът е за какво може да ми послужи въпросната (четох че ползвали такива да събират дървесни стърготини около машините т.е. има достатъчна степен на дуракоустойчивост)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползва се основно за почистване на камини с пелети. Здраво са направени и издържат доста стига да не е откровено менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 години си купих нещо подобно на Елит.

Няма мотор, само контейнер и филтър.

Към него се закача прахосмукачката.

Ползвам го да си чистя пелетната камина.

Преди всяко почистване отварям контейнера и изтупвам прахта от филтъра и след това чистя.

Веднъж на седмица или две изпразвам контейнера.

Върши ми идеална работа.

А ако не бяха толкова дребни частиците (пепелта) даже ще се чисти още по-рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за пелетни камини ги акцентират, ама вероятно стават и за друга едра пепел и прочие гняс....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото имах една тема за сваляне на блажна боя от стълбище 140кв.м. В крайна сметка "свалянето" се реализира по следния начин: двама души с тесли "изкълваха" боята,а падащата мазилка я събираха с тяхна си прахосмукачка. Ако си купя въпросната дали мога да събирам пръст,листа и паднала мазилка с нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...