Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

На 3.12.2015 г. at 16:08, Raino написа:

3.0 ТДИ не е би турбо, кутията е S tronic.

Много исках 3.0 TFSI ама не можа да изпадне нещо на много малко километри.

Здравейте нов съм в групата и ще бъда благодарен ако ми дадете малко информация за колата. Ауди а6 4г 2017 allroad 190ps.Та въпроса ми е чета в германските форуми за тези коли и казват, че 3.0тди имат проблем с разпределителните валове казват че така си излизат фабрично, разбира се не всички мотори но може да се разбере по кода на мотора. Ако сте запознати с тази тема дайте малко инфо. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не вярвах ама верно има :D 

 

Имам 3.0 дизел 272кс. Взех я със сълзене на масло. Колата е гледаната обстойно и не се вижда от къде тече (без разглабяне долу), отгоре не е със сигурност, някъде отдолу, но също не се вижда. Вече 4000 км карам така и да са изтекли 50 грама. Но онзи ден нещата се промениха. Тръгнах на разходка към Панчарево и светна лампата за ниско ниво. Налях 150грама и всичко наред. Тръгнахме обратно и малко преди квартала светна пак. Вчера ходихме до с. Заселе (над гара Бов), преди това сипах 200 грама и всичко беше наред като по пътя го следях на MMI-a. Навръщане малко преди квартала пак светна и вече разбрах, че има проблем. 

Колата седи в гараж и следя долу капките (махнал съм кората) и няма видимо увеличение. Това което забелязах е, че маркуча за AdBlue-то се беше извадил и цялата кола беше в бяла скреж. 

 

Възможно ли е да се дигне разхода на масло като липсва AdBlue или по-скоро сълзенето се е увеличило в движение? Този мотор има ли знайни болежки с теч на масло някъде конкретно?

 

И за да спестя коментари - по-принцип теча е малък и чаках Мишо да се прибере в БГ да я разглабя и да види къде е теча и съответно да го оправи, но каза че ще се прибере септември и сега се налага да ходя някъде другаде. След 2 дни трябва да пътувам за морето, но по-скоро ще ходя с другата кола. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледан е, не е там. Някъде откъм стартера тече.

П.С. Има ли вероятност датчика да си прави гаргара с мен без да записва грешки?

Вчера като светна не долях нарочно. Сега сутринта ходих по задачи и при палене не светна и реших да карам докато светне. Е в крайна сметка след 1 час обикаляне и 105 градуса масло нито светна нито нивото мръдна.

Нивото е същото като вчера когато последно го погледнах преди да светне.


Sent from my SM-G991B using Tapatalk20335e8b7458ca30ca46a84422c13b0d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4ф-ката ми правеше такива мизерии.Масло има,като светне доливам 200гр и гасне.После се изхитрих и като светне,отварям предния капак за няколко мин и гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4ф-ката ми правеше такива мизерии.Масло има,като светне доливам 200гр и гасне.После се изхитрих и като светне,отварям предния капак за няколко мин и гасне.
Благодаря!

Пробвах го 2 пъти и угасна без да доливам. Сега чакам датчик.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото се мери на топъл мотор, 2 минути след като е угасен.

Тия показания в движение са нереални или се отнасят за последното измерване в покой.

Поправете ме ако греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се мери на студен мотор преди да е пален. Но ако трябва да се мери на топъл, 2 минути не са достатъчни. Трябва да се изчака поне 10-15 минути да се стече напълно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Checking the engine oil level
The engine oil level can be checked in the Infotainment system
 
 
Observe the safety precautions = A\ in Working
in the engine compartment on page 321.
» Park your vehicle on a level surface.
> Shut the engine off when it is warm.
324
» Switch only the ignition back on.
» Wait approximately two minutes.
» Select in the Infotainment system: the [MENU
button > Vehicle > left control button > Service
& checks > Oil level.
» Read the oil level in the display. Add engine oil
if the bar in the oil level indicator is just before
“min”.

 

От книжката за S5 F5, но предполагам и при 4G ще пише същото, както и при B8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги привет,оглеждам се вече за 3.0  -  313кс има няколко въпроса който ме мъчат.
Лед Фаровете каква е ситуацията с тях от към поддръжка при ксенона е ясно , но при ЛЕД не можах да намеря да е писано за това.
Паднаха ли вече цените за работа при смяна на вериги или все още взимат по 2 бона за работа само ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лед фаровете няма да имаш проблем. Веригите последно моя майстор ми каза 1,4к. На битурбото веригите се предават доста по-трудно, не знам каква е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, моля за малко помощ относно щипки за корите на предните врати, понеже преди мен някой ги е свалил и ипзпочупил половината щипки, някои изобщо ги няма, масовите ги намерих, но за жалост единия вид не успявам да ги намеря, пускам линк с клип на който в 4:50 минута се вижда за коя става въпрос.

 

Ще се радвам ако ме насочите от къде мога да купя такива или с какви мога да за местя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Разград съм и са ми малко на разстояние, надявах се и с ваша помощ да ги намеря в нета.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще ги намериш на друго място, Порше Варна ти е най-близко като гледам.

Поразгледах в ЕТКА и мисля, че това е номера: 4H0867260, има ги в ибей и т.н., но са по-скъпи има и чакане и доставка, а и не съм 100% сигурен, че точно за това става дума.

В Порше цената е под 5 лв., води се щипка от 2 части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
На 21.07.2021 г. at 11:18, P_PETKOV написа:

Между другото може е време за втора част.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...