Jump to content

Проблем с алтернатора??


Waskos

Recommended Posts

Здравейте,колеги.Имам следният проблем:от време на време светва лампата на акумулатора и волтметъра отива на 12V,което ме наведе на мисълта,че е време за рециклиране на алтернатора.Откарах колата при майстора,разглоби динамото и установихме,че всичко е наред вътре.Карах един ден без да има проблем,но сега пак се появи.Когато не свети лампата всички стойности на алтернатора са си в ред.Какъв според вас може да е проблема и дали ще излезе нещо,ако се закачи на ваг?

Колата е А6 1.8Т 97г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

закачи я няма да сгрешиш, пък после ще мислим какъв е варианта, можеш и да видиш колко ти зарежда с него и къде колко ток отива до компютър и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я провери от плюса в двигателния отсек към корпуса на мотора директно какво е напрежението. При мен се оказа откачена кабел-маса от мотора към купето. Ядове - 3 години и какво ли не смених заради 2 педи кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти клемите на акумулатора, развий и почисти масата, плюса също. Релерегулатора читав ли е? Какво имаш в предвид, че вътре всичко е наред? Може четките да са здрави, но регулатора да прави мизериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора каза,че четките и колекторите са като нови,а за релето каза,че или работи или не,но аз имам някакви съмнения за него.

Благодаря за съветите на всички,утре ще ги отсея!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...