Jump to content

Уреди за измерване на налягане/температура на маслото - мнения и препоръки


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

както се подразбира от заглавието на темата, интересуват ме мнения и препоръки за уреди, измерващи налягането и температурата на маслото. Всеизвестно е, че VDO са един от вариантите, вършещи работа, но ме интересуват мнения и за други варианти, като Depo, ProSport и други. Та въпроса е вършат ли работа и до колко може да се разчита на показанията им, защото определено няма да ги слагам само за украса и не е това целта.

 

Благодаря предварително, на тези които решат да се включат в темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да разчиташ на показания на уред след калибриране в лаборатория на база издадено свидетелство, всичко друго е шменти капели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата по-горе важното уреда да е калиброван и проверен

Аз в момента за бустмер използвам малък манометър с марка wika проверен от специалист с отклонение 100 грама което на практика е нищо. Като недостатък мога да кажа че е шумен.

Марките които са се наложени на пазара като надеждни и верни са и дефи и гриди

Но Според мен манометъра за турбото за да му вярваш трябва да е механичен

Повечето скъпи и маркови бустмери са с мап сензори които сам можеш да калибрираш но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг ще добави ли нещо по темата или да препоръча нещо читаво, или пък някой да сподели от личен опит, какво ползва(ползвал е някога) и е(бил е) доволен. И да подчертая, че ме интересуват уреди за измерване на налягане/температура на маслото, бууст метър си имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ми напиши кво си купил

Доволен ли си от това което си купил

Направи я тая тема полезна ТИ за останалите с инфото което предполагам вече имаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Жалко, че колегата не е споделил своя опит в марките уреди за допълнително вграждане.

 

Аз също съм в процес на издирване на прецизен уред за налягане на маслото с аларма за ниско и високо налягане, но не изключвам и аналогов вариант, които май би бил най-точен.

Предложения базирани на база опит бихте ли дали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече почти два месеца търся датчик за налягане на маслото с аларма. Не ми се чака въобще главно поради трудната възможност да наблюдавам сегашните показатели.

На тази фирма маслените датчиците са излезли от производство както и на Depo за БГ /не може официалният вносител да ми го достави:steinigung:/ този съм харесал http://www.deporacing.eu/catalogue/Stepper/view/36/ - .

Какво мислите за уредите на

ProSport 

 като този - http://tuning-parts.bg/prosport/1336/ - ползвал ли го е някой и какви са му впечатленията.

 

Предложете нещо изпитано и точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На GReddy можеш да си поръчаш "стария" модел. Що се отнася за Depo racing - поъчай си го от чужбина, какво те тормози?

Виж проспийд имат също някакви варианти.

Редактирано от vermeer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...