Jump to content

USB интерфейс какъв и от къде?


alveks

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро Чейнджъра в моя олроуд 2007г. започна да мига като коледна елха и ни приема ни предава. Като го вкарахме на диагностика ми даде механична грешка. Прочетох, че нов чейнджър е скъпо удоволствие особено от порше и искам да питам следното: Четох, че успешно се поставя USB интерфейс ( USB, AUX, Bluetooth), с който мога да свържа телефона си и/или флашка и да слушам музика от там. Въпроса е качеството добро ли е? От къде мога да закупя такъв интерфейс и струва ли си?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://bgcaraudio.com/

Или авител или някой от другите фирми занимаващи са с кар аудио. Махат ти чейнджъра и ти слагат usb интерфейса, при евтиния вариант за около 450 лв мисля не можеш да включваш телефона, трябва да имаш във флашката 6 папки по 99 песни, при по-скъпия може да го включиш и май папките и файловете може да са повече. Качеството за мен е добро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 изправни чейнджъра, ако решиш да си го сменяш.

Иначе китайски решения има, като читавите са около 700-800лв, но при положение че за 500-600лв ( а може и по-евтино) можеш да си сложих оригинално AMI, то смисъл от китайското няма. Аз си сложих AMI и ми излезе 550лв.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да връзваш iphone/android с кабел и да слушаш музика. Можеш от флашка. Можеш от блутуут ресийвър за iphone да слушаш музика също (за андроид не знам да има начин), само че трябва допълнителен китайски ресийвър. Деншъна прави същото що годе, но тук си е оригинално все пак. И двата варианта не са идеални, ама какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Audi Music Interface и оригинален bluetooth, всичко останало са китайски боклуци със съмнителен произход и качество на цени на оригиналните части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е поредния китайлък от типа на Dension и Fiscon. Съмнявам се че работи като AMI-то, а по-скоро като първите две, т.е. емулира диск. Bluetooth елемента работи, както при AMI-то, т.е. с пак китайска блутуут приставка, оригинално измислена за iPod/iPhone dock station-и, т.е. симулира твърда връзка, но нищо по-специално. Един вид всяко устройство което ти дава да вържеш iPhone-a с кабел и да го разпознава, ще може да се подкара и блутуут (за музика само!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мой приятел има приставката на VNSmedia и работи много добре. Аз също си я поръчах и ще дойде до 2 седмици и ще пиша как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMI се намира доста трудно в България. Аз съм навит като цяло да пробвам dension 500, според мен ще е с добро качество, минуса е че се управлява като changer а не като AMI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ebay или от allegro се намира и излиза по-тънко от dension-a, дори ако не се намери и много евтино. Последно един колега си го взе за 500лв, без кабели обаче, и си го бодна направо вместо CD-то :). Дори с блутуут приставка (китайска, понеже оригиналната така и не можах да я намеря), пак стъпо по-добре от dension с блутуут. А все пак си ОЕМ. Иначе за блутуут-а аз ползва Tune2Air приставката, която я дават най-често за работа с AMI, но не съм супер доволен от нея. Ще пробвам (когато си взема колата) с различни китайски варианти от по 20 паунда, да видя кое бачка най-добре :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имат ли някаква в момента? Последно като ги питах нямаха нищо за 4F (скоро беше)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат ли някаква в момента? Последно като ги питах нямаха нищо за 4F (скоро беше).

 

В началото на тази седмица влизах в сайта, и понеже се включва автоматичен чат и попитах. Казаха, че може да ми предложат това с подмяната на дисплея. Обаче аз се притеснявам, че може да не работят някакви от основните функции и как така без да имам нужните модули, ще работи блутуут и останалите неща.

За това говоря: 

http://navigacia.bg/navigaciya-a602s-za-audi-a6-s6-rs6-i-q7-s-originalno-menyu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега слага такава, но не даде много инфо. Ако не се лъжа, това замества само екрана на MMI-а, т.е. всичко останало си работи, а функциите които предлага са си вградени в него, а не ползва тези от колата. Това си е общо взето един автономен мултимедиен плеър с опцията да му ръгнеш образа от оригиналната мултимедия. Сега дали автоматично превключва между двете, не знам (когато пипаш климатроника например или ти се обадят - ако си се вързал към оригиналния телефон и т.н.). В повечето случаи рядко ще ти се налага да ползваш оригиналната мултимедия, ако колата ти е бедна от към екстрите, които предлага китайлъка.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подменя се дисплея и новият е с тъч и има два видео входа.На единият се подава сигнал от MMI а на другият от устройството което предсавлява своеобразен таблет с изнесен екран и тъч.За вкарване на звук се използва допълнителен аудио интерфейс.Само аудио ивтерфейса е вързан чрез оптиката с колата.

Колега ще ми е инересно мнението за vns media.Ще чакам мнение.

Колега ще ми е инересно мнението за vns media.Ще чакам мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми остава време да го монтирам. Изчаквам да се затопли, иначе мой приятел има и се държи много добре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...