Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

През 2 000км. ми светва на таблото, че колата е за сервиз- тоест инспекцията. Как мога да го направя да си излиза на 10 000км. че е дразнещо всеки месец да я занулявам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, mng написа:

През 2 000км. ми светва на таблото, че колата е за сервиз- тоест инспекцията. Как мога да го направя да си излиза на 10 000км. че е дразнещо всеки месец да я занулявам?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с AVJ мотор може ли да проследи вакуумната линия от щуцера на ЕГР-а къде отива и да сподели?

Става дума за тънкия щуцер от първата снимка.

PIC-0049.jpg

PIC-0047-1.jpg

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограденото на 2-та снимка отива в SAI помпата ако правилно съм разбрал въпроса.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, VBI написа:

Ограденото на 2-та снимка отива в SAI помпата...............

На втората снимка само показах мястото на EGR-а

Преди 1 час, Williams написа:

............ отива в N112 соленоида под всмукателния колектор.

:zustimm:, това ми трябваше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/10/2018 at 14:21, B.Stoilov написа:

Здравейте,

 

Колата е Ауди А4 Б7 2007г. ще съм благодарен, ако някой може да ми отговори на следните 2 въпроса:

- Не ми светва на лампичката на таблото за вкл. светлини (заградената от прикачената снимка), фаровете са ксенонови със сензор за светлини, някой може ли да ме насочи защо?

- Фаровете са с пръскалки, те също не работят. Къде да търся проблема? Казах ми, че Има вариант тази функция да е изключена компютърно?

maxresdefault.jpg

 

Оградената лампа светва само на колите с теглич и то при закачено ремарке, така е написано в книжката на колата. Не съм виждал да свети на Б7, не намерих и кодировка в модула да може да се пусне да свети при включени габарити или фарове.

За да мие фаровете трябва да са пуснати да светят на къси светлини. Ако пак не работи фаромиещото трябва с VCDS да се направи съответната кодировка. Понякога нарочно ги кодират да не работи фаромиещото защото хаби много течност.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно, аз се мъчих да я пускам преди време на Б7-цата, но не успях. Вечер на фарове също ли свети? Опс, твоята е Б6, автора пита за Б7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от скоро съм нов собственик на Audi A4 b6 и имам един проблем с ел. стъклата. Като ги вдигам и свалям не реагират от първия път като натискам бутоните, даже някой от от 2ри 3ти път захапват. И двете ми правят така.. някой ако се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да ми отговори :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, ще търся решение за лампичката.

Относно пръскалките - ти имаш ли възможност да помогнеш, за да заработят?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа, нямам почти никакво свободно време, но ако имаш кабел ще можеш и сам да си ги пуснеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зелената лампа на таблото се пали при работа на габаритите!

Активира се в модул [17] - Instrument Cluster, кодинг, като се извади в съответното поле от сумата числото 2.

[17] - Instrument Cluster

00??xxx: Options I

  • +00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)
  • +01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)
  • +02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е както е написал колегата над мен.

Изваждаш 2 от числото,пример при мен беше 7 изваждам 2 и става 5,даваш Go!,изписва ти,че кодировката е приета и готово,лампичката за фарове,габарити и прочие,вече е активна на километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Колата ми е а4 б6 комби с предни ел.прозорци като задните са с ръчки.Въпроса ми е : Смятам да си сменя салона.Намерих си такъв от кола с 4 ел. стъкла.Ще паснат ли задните кори или трябва да пробивам дупки за врътките на прозорците.Какво ми е необходимо за да подкарам лумбалната опора на с лине седалките,тъй като моите са обикновени и нямам окабеляване за опора.

Редактирано от matteraci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, относно музиката на а4 б6 с концерт реших да си мина на сд, та взех преходна букса, но задните свирят едвам едвам помогнете ако сте се сблъсквали :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да си вземеш един Yatour и да си запазиш концерта. Аз така направих и въобще не съжалявам. Струва 130 лева, но си запазваш оригиналния вид на таблото. Естествено има и по-скъпи варианти. 

Аз да попитам нещо. Какво ми е нужно за такава генерация: 
maxresdefault.jpg

Чух, че трябва да се вземе генерацията от 3 бензин, но дали е така? Снимката е на 1.9 AWX. 
Ето и клипче с колата: 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...