Jump to content

Recommended Posts

Карам за лична кола А4 Б8 с 3.0ТДИ, имаме служебни няколко Фолксвагена.Обикалял съм всякакви сервизи, дори и след гаранцията на колите сме ползвали официалните - Порше БГ, Порше Изток и Порше ЮГ.

Такова ниво на обслужване, компетентност, коректност и грижа за клиента като в Das Auto Service не съм срещал.Всичко се обяснява точно, слагат се найлони на седалките и волана, правят се приемно предавателни протоколи.Аз съм малко педант и ми прави впечатление, че се работи с оригинални инструменти и софтуер, ползват се оригинални болтове и тн. при монтажи и демонтажи, влагат се оригинални части, на които се ползва отстъпка.

Харесва ми, че Райно и Кристиан не са печалбари и не гледат да вземат 10-20 или 50лв. от клиента, много от нещата по колите ги правят и изпипват за удоволствие и уважават клиентите си.Супер коректни са и няма разни недуразумения.

Препоръчав !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

успех и от мен,надявам се и аз да ви ползвам услугите един ден,нищо че не съм от София:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един голям + за Райно. 

Не съм посещавал сервиза лично, но няколко пъти поръчвам части от тях, всичко е било на 100%. Разбират нуждата на клиента и правят това, което ще задоволи клиента напълно. С удоволствие ще продължа връзката с тях, дори и от 3300км дистанция. :)

Успехи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя мнение и аз като участник и от двете страни(работил , макар и за кратко там) : изключително коректни - и като работодатели, и като Хора, предлагащи  извънредно качествени услуги. Просто пожелавам успех и разрастване до верига сервизи в цялата страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви :)

 

Пропуснал съм да упомена, че извършваме успешно детайлни прегледи преди покупка на автомобил.Той включва:

-преглед двигател 

-преглед ходова част и генерация

-преглед спирачна система

-диагностика

-преглед за интервенции по интериора

-проверяват се дали всички екстри и системи в колата работят

-оглед на външния вид 

-оглед за удари

-преглед на сервизните документи ако има такива

-преглед на окомплектовката на автомобила ( резервна гума, инструменти и тн.)

 

След края на прегледа се изготвя протокол с опис на установени забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам горното.

Изключително прецизна диагностика. Всички от сервиза се събират около колата и буквално я разкостват.

Благодаря на Райно и момчетата от сервиза, че ме спряха да си купя един зле поддържан батка-мобил ;).

В крайна сметка си купих кола без да я карам там тъй като не беше от София, но все пак останах много доволен от дигностиката, която предлагат преди покупка.

Така че харесайте си кола и задължително на диагностика без значение дали е скъпа или евтина. Може да ви спести доста главоболия в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много се радвам, че се отказа от първата А5ца, щеше да се видиш в приключение.В крайна сметка си купи страхотна кола :)

 

А сега на вниманието на колегите с 2.0Т мотори от поколението на A4 B7, A3 8P, A6 4F.

Това е капачката на помпата за високо налягане, която капачка контактува с вала.

Тя се сменя на пробег не по-голям от 50 000км.

Когато не се смени се пробива и буталцето на помпата започва да се изпилва във вала. Така заминава и вала и помпата.

Ето нагледен материал.

 

Това е пробита капачка:

70d02214ed53edf825d3c4c0ddb5ccd3.jpg

Това е новата капачка:

1f6230c3874a597995406a6a50bcd430.jpg

Така изглежда на самата помпа, която пък виждате, че е с изпилено и заострено буталце.

407d7ae215e9ff45920a215fc6dfb510.jpg

Ето я и новата помпа:

168c908b5acae05f51d823fafb41c817.jpg

f7dd2d0aa66c86c7a54497ed8f5b2b14.jpg

тук забележете разликата в буталцето на новата и старата помпа

e319ad2e4d1146c93caee14a65494276.jpg

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като горд собственик на синята A4 B7 от горният пост искам да изкажа благодарности на Райно и момчетата от сервиза! Благодаря Ви за добре свършената работа, съвестно, точно, професионално и с оригинални части! Обърнаха ми нужното внимание към мен и автомобилът ми. Изготвят приемно-предавателни протоколи, лист с нужните части и предстоящи ремонти по автомобила, и съвети кое кога и как да бъде подменено! 

Благодаря Ви, момчета! Продължавайте за напред в същият дух и само успехи! До скоро виждане. Поздрави! :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Искам да похваля този сервиз. На изключително и рядко срещано за България професионално ниво работят момчетата. Имат нужната квалификация, оборудване и всичко необходимо, за да им се довериш. И най-вече, отношението е на ниво, от което дори в Порше могат много да се учат. Препоръчвам ги!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Реалният пробег не е ясен при тази точно. 

Смяната на веригите е заради съвкупност от фактори - пробег и човекът е сменил маслото при хора, които не са спазили процедурата по пълнене на филтъра и тн. и колата при първоначално палене след смяната на маслото е изтракала и прескочила с 4-ри зъба веригата.

Иначе сме виждали такива коли на по 300-400 000км. без проблем във веригите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица клиент си записа час за преглед на автомобила си.

Както написах по-назад в темата нашият преглед е всеобхватен и дори проверяваме сервизните документи. При тази проверка установихме много нагла измама.

Сервизната книжка е подпечатана с печат на Порше София Запад, който е фалшив. Това си личи по това, че вместо номерът на сервиза според Audi/VW е написан телефонният номер. Също така при проверка в системата на Порше София Запад излезна, че никога не е вкарван там.

При по-детайлен преглед установихме, че стикерът в началото на сервизната книжка е изрязан и допълнително лепен в явно новата и след това подпечата книжка.Такива са и другите стикери.

Колата се оказа на почти 3 пъти повече километри.

Ето снимки:

cbe36b76b1abd8cc7570edf5d03d741c.jpg165f4fd17a058da31111473ed76a2ef3.jpg

6640335dd5245782a386ae0b510036c2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно, имам въпрос относно моето Ауди, който е малко извън темата.Ако сметнеш за нужно, ще изтрием поста.

Купих си колата преди 2г.Ролките и ремъците са сменяни в Аутотехника на 235 000км.До колкото знам там слагат оригинални части.Имам и фактурата за ремонта и гледайки цените на частите, то най-вероятно найстина са оригинални.Ако е така, какъв е сервизният интервал за смяна при Б6 1.8Т с оригинални части, че вече наближавам пробег 60 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 minutes ago, congo said:

А двигателя как е след това ... какви са пораженията?

От ляво е прескочила и лявата глава е с доста криви клапани, има отпечатъци и върху буталата.

6 minutes ago, bobitovn said:

Райно, имам въпрос относно моето Ауди, който е малко извън темата.Ако сметнеш за нужно, ще изтрием поста.

Купих си колата преди 2г.Ролките и ремъците са сменяни в Аутотехника на 235 000км.До колкото знам там слагат оригинални части.Имам и фактурата за ремонта и гледайки цените на частите, то най-вероятно найстина са оригинални.Ако е така, какъв е сервизният интервал за смяна при Б6 1.8Т с оригинални части, че вече наближавам пробег 60 000км.

Зависи кога са сменяни защото преди няколко години направиха интервалът от 90 000км. или 5г. на 120 000км. или 6г.

Според мен интервалът за смяна трябва да е функция между пробега и времевия интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Януари 2013г са сменяни.Иначе, ако наистина изкарват такъв пробег, не виждъм смисъл от афтърмаркет решения, които трябва да ги смениш 2 пъти на по 60 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On May 21, 2016 at 5:12 PM, congo said:

Уау е това е наглост. От къде е купена колата знае ли се? Чудя се това може ли да послужи в съда в България, в Германия и Италия би послужило ама тук....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Да, за такова нещо можеш да осъдиш продавача, имам близък юрист, който усилено се занимава с такива случаи.

6 minutes ago, bobitovn said:

Януари 2013г са сменяни.Иначе, ако наистина изкарват такъв пробег, не виждъм смисъл от афтърмаркет решения, които трябва да ги смениш 2 пъти на по 60 000км.

Имаш да караш още , според мен на 90 000км. ги махай, точно ще достигнеш и времевия интервал.

Иначе сметката, която правиш между оргинални и афтърмаркет части е валидна в 90% от случаите, не само за ремъци и ролки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит да е сервиза на Райно...Там ми правиха колата...Даже на една от снимките  видях и разпознах моята каручка / на подемника / без маска, с монтиран вече реновиран двигател...

Хаирлия да е!

Поздрави Райно! Аз мога да препоръчам сервиза....

 

Райно, ти  отвори сервиза лятото на 2015г., нали? Защото аз моите меки връзки ги прави в ,,Крафт" на 30.09.2015 г. Не ми каза, че правиш ремонт по генерацията,едва сега видях снимки....

 

ОПс, още идин въпрос. Райно оригиналните свещи на VAG, на какъв точно пробег се сменят? В главата ми нещо мъждука 60 000 км...Аз купих от тебе през 2012г., комплект, вече съмминалнад 40 000, та се колебая?

Редактирано от andrei_S40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поредния доволен клиент на  Das Auto Service .

Искам да изкажа специални благодарности на Райно и верния му екип за перфектно свършената работа .

Изключително компетентна и професионална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти !!!

Това са снимки на твоята кола как напасваме луфтовете според фабричните стойности, използвайки оригинален инструмент.

При всяко сваляне на маска, броня или друг едрогабаритен детайл нагласяме луфтовете по този начин.

19fc6f777e8c49042924e67a1e1b8fdd.jpg

4e61e9682b393489fbf9cbae0dc7de4f.jpg

60e5ad4550f6efd802f0dd04f84e36c2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...