Jump to content

Audi A4 B6 ABS смяна команден модул


muftal4o

Recommended Posts

Привет колеги,

най-вероятно ще трябва да заменя електронния блок на АБС а ,който се намира до хидротрансформатора.Говоря за черната част от картинката долу.

Явно има скапана връзка вътре,опитвах доста неща,но все току се оправи и отново светват АБС и ЕСП контролни лампи.

Та питанката ми е ,ако си купя употребяван модул 1:1 с моя за куатро и автомат и т.н. дали ще е нужна адаптация както при Еърбек или след монтажа на електронния блок ,без интервенция от към спецове с ВагКом ,АБС а ще заработи нормално.

Не съм си в България,където има на кого да се доверя за това.Т. е ще разчитам само на това да монтирам аз ел.блок.

 

Поздрави и предварително благодарско 

 

 

$_57.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е необходима кодировка на новия модул, затова преди смяната виж как е кодиран стария модул. Двете лампи могат да светват от доста неща, най-добре преди да сменяш е да прочетеш какви грешки записва блока като светнат лампите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,ходих на компютър и я закачоха,не беше Ваг и даде преден ляв датчик повреден.

Купих го,смених го и продължиха проблемите,след ровене из Нета разбрах че запоявали връзки вътре.

Разглобих го и нагрях всичко с топъл въздух и задържа седмица и после отново.

Ясно ми е че е със златни нишки и няма как да го запоя,просто опитах така и ще е за боклук.

Употребяван има за около 70 Евро но това ме безпокоеше че тр адаптация и тук няма кой да я направи.

 

Поздрави и благодаря за отделеното време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм моя електронен блок на А6 С5. Взех електронен блок със същия номер. Нямаше нужда от адаптация. Не съм запознат при В6 как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...