Jump to content

Как да си сглобим компресор на климатик с части от Ауди 80 и Ауди А4/В5; А6/С5 с двигател1.8Т.


Recommended Posts

Някои колеги са запознати с моя автомобил. В момента в коша на Ауди 80/В4 има двигател 1.8Т AJL от Ауди А6/С5.Случи се така,че компресора на климатика на 1.8Т-то,започна да издава някакви звуци и не можеше да направи необходимото налягане,тъй като клапана е заминал.Бях прибрал компресора на климатика от стария двигател 6А/АСЕ и за голям късмет свърши доста добра работа.Оказа се,че средната част на компресорите е абсолютно еднаква,както и захващането им към двигателя.Размених задната част,където се намират резбите за тръбите и предната част-магнита,ролката и съединителя.Съединителите са абсолютно еднакви,пробвал съм ги, работиха добре на двата компресора. Не съм правил снимков материал,защото нямах тази възможност,но запознатите знаят за какво става дума.Наложи се да промия системата с три спрея по 600 мл за почистване на климатична система,защото беше пълна със стружки и „кал”. Един спрей струва 12,50 лв.Разбира се смених и капилярката,на която цената на опаковката е 5,50. В опаковката има 3 капилярки.

PS:Ако темата или поста не са за този раздел,моля да бъда извинен и при нужда да се преместят в точния.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...