Jump to content

Проблем при ниски обороти на А2


tokaii

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на А2 1.4 с газ.Колата работи неравномерно, като на 3 цилиндъра когато е на място.Като е в движение върви без проблем.Възможно ли е да е свещ или бубина, а също така изпуска въздух като натисна спирачката, не знам дали е свързано с оборотите?Юе я карам на диагностика в понеделник, че сега нямам време, та ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми ще се радвам да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Токай, честито возило много безавариини километри! Този проблем само на бензин ли го имаш или и на газ?
Не мога да ти помогна, но ми е интересно какъв би бил проблема, защото и при мен някой път малко играят около 1000 при неутрално положение 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених свещите и положението стана по зле.Сега от време на време колата сама си подава газ, все едно помпиш педала, и колкото и да натискам педала на газта въобще не реагира.Трябва да я загася и да я запаля от ново за да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колата мина през сервиз,смениха сервото и някакъв пластмасов корпус с много разклонения,обаче днес пак ми светнаха индикациите на abs и стабилността ,а оборотите на двигателя са все така ниски,незнам къде да я карам вече,на комютъра не показвало никакви грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще я карам в друг сервиз, започна от време на време да се форсира сама до около 1100 оборота, а педала за газта не реагира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я взех от втори сервиз,без резултат.Колата има компресия,робините и свещите работят,дюзите са ок,а давала грешка във втори цилиндър,от там двигателя работи неравномерно и се включват  авс и стабилността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токай, твоя проблем ме навежда на мисълта да не е идентичен случаи с една друга колежка тук от форума която също имаше проблем с ABS. В крайна сметка май се оказа модул? 

Може и друг да е  проблема. Закарай я в сервиз за Ауди да я гледат с програмата. За съжаление не може друго, просто тръгваш по мъките, а ти сиг. знаеш най-добре след като си карал Ауди и преди.

Аз дадох близо 800 лв. За сонди, но за съжаление чека още свети! И ще ходя в Ауди в крайна сметка щото стига вече. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно. Дросела и егра правихте ли им адаптация. 

Ламбда сондите проверихте ли ги? Също така ако си с кабели на свещите в какво положение са те?

А това че казваш че има изпускане на възду при натисната спирачка трябва някакъв вакуумен маркуч да има повреден.

Също така ако си от софия отиди в д брод сервиза.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с въздуха го оправиха,а свещите са с бобини.за дросела и егра нищо не са ми казали.софия ми е далече,ще търся в пазарджик или пловдив сервиз през другата седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


036 906 034Q - AUA engine MPI 75PS
036 906 034EG - AUA engine MPI 75PS (EU4 compliant)
036 906 034EH - AUA engine MPI 75PS (EU3 DDK compliant)
036 906 034CA - BBY engine MPI 75PS (EU4 compliant)
036 906 034FE - BBY engine MPI 75PS (EU3 DDK compliant)
036 906 013F - BAD engine FSI 110PS (EU4 compliant)
045 906 019G - AMF engine TDI 75PS (up to chassis number 8Z3 012 177)
045 906 019AT - AMF engine TDI 75PS (from chassis number 8Z3 012 178)
045 906 019BA - BHC engine TDI 75PS
045 906 019F - ATL engine TDI 90PS
045 997 019 - ANY engine 1.2 TDI 61PS(up to chassis number 8Z3 050 000)
045 906 019BL - ANY engine 1.2 TDI 61PS (from chassis number 8Z4 000 001)

А това с какъв е било твойто предполагам само в ауди могат да ти кажат. Къде ти дадоха тази информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих днес с един майстор,ще я карам към края на седмицата да я види,като му обясних симптомите каза, че може да е износен колянов вал, било слабо място на тези мотори, какво мислите колеги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм няколко коментара по чуждите форуми да имат проблеми с лагери на вала (за голф 4 с 1.4мотор) ,но слабо място аз лично за първи път чувам.  Тя се е видяла работата ,че само се опитват да гадаят както става ,и затова аз пак ти препоръчвам да отидеш до софия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...