Jump to content

Q5 2.0TDI(190к.с.) или 3.0TDI(258к.с.)


MirM

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Бихте ли могли да споделите опита си с въпросните два дизелови двигателя? Какво бихте ме посъветвали, при положение че карам предимно градско? Как стои въпросът с разхода, макар че тук нещата са доста субективни, предполагам?

И още нещо- нов последен фейслифт на сегашния Q5 или да изчакам новия модел? :-)

Благодаря ви предварително и поздрави!

 

Редактирано от MirM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!
По принцип винаги съм за по-големия мотор, но в твоя случай с това градско каране предимно не виждам особен смисъл да се хвърляш на 3.0tdi.

Разходът на 2.0 тди градско в Сф е между 8.5 и 10.5 в зависимост от трафика.

Относно кой модел - всичко зависи от това колко си нетърпелив :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Да, едно предимно градско шофиране си е фактор в случая. Виждам, че ти караш големия двигател. Какви са твоите впечатления от него и какъв е средният му разход в и извън града? Питам за впечатленията, защото не съм го карал само него.

Относно стария и новия модел- старият е с предимството, че по него вече като цяло всичко е изчистено с годините, но от друга страна започва да си личи особено по интериора, че му минава времето. Новият със сигурност ще предлага повече и като дизайн, и като технологии, но нещото, което на мен не ми харесва, е че ще се сглобява в Мексико.

Та ще видим :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега взимай си 3.0 тди, шест цилиндров  V- образен мотор нама нищо общо с четирицилиндровия, а и със старт- стоп системата мисля, че и в града ще дава приличен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

2.0 дизел на мен не ми харесва как върви на тази коли. Специално последното поколение 3.0ТДИ е страшно икономичен и ти го препоръчвам. Както е казал колегата, друго си е шестака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега си взе последното Q7 с най-големия 3.0TDI. Каза че градско му дава 8,5 - 9л/100. С такъв разход аз не бих се колебал кой мотор да избера. Всеки си преценява разбира се. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎20‎.‎08‎.‎2016 at 16:29, DJANO написа:

Колега си взе последното Q7 с най-големия 3.0TDI. Каза че градско му дава 8,5 - 9л/100. С такъв разход аз не бих се колебал кой мотор да избера. Всеки си преценява разбира се. :zustimm:

 

Е това твоят колега ако може в този форум да обясни как е възможно, ще бъде интересно да прочетем всички :-)

На ‎22‎.‎08‎.‎2016 at 9:17, Krasi.Martinov написа:

А извън му пада на 4-5 при това с 160-200.

 

Е много е 4-5/100.... :-)))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да обяснява, виж му каталожните данни: https://bg.autodata24.com/audi/q7/q7-ii/30d-at-272hp-4wd/details. Напълно реален разход си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/23/2016 at 17:42, DJANO написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Ами помисли малко- 3.0 272к.с., Q7 с тегло минимум 2.5т. и градско 6.2

Не се вързват нещата, нали?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, затова гори 8.5-9, т.е. 2-3 литра над каталожните, кое не се връзва? И не е минимум 2.5т, а е под 2т. :zustimm:

 

Ето и малко данни от реални коли в реални условия: http://www.spritmonitor.de/en/detail/740870.html

Средния разход на колата е под 9 при този.

 

Този специално изглежда, че раздава много газ: http://www.spritmonitor.de/en/detail/752762.html

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един мармот завива шоколади милка.

Реалните данни дето си дал всички са за смесен разход, ако я набримчиш самонградско с тия дебели гуми и 3 литров мотор на 4х4 сметай поне 13-15 и отгоре. 9 градско само ако е хибрид може да очакваш и то не винаги.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този сайт всички са си отбелязвали разходите в смесен цикъл. Сумарно от всички Q7 3.0TDI 272ps, които се тракват там минимален разход беше 8,67 (по спомен), максимален 10.ХХ (да кажем 10,5). Да, доста е далеч от каталожните, но се връзва около 9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Какво стана колега, качи ли се на Q5? От моя скромен опит мога да те посъветвам да си вземеш големия двигател. Аз съм с 2.0 TDI 177 коня - колата върви, като я вкараш в спортен режим върви много, но все пак нищо общо с динамиката на тройката дизел. Моят разход е 7,5 смесено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет, колега.

 

Да, качих се, но на 2.0TDI по няколко причини и съм доволен. Успях да усетя разликата между двата мотора, но при моето предимно градско шофиране нямаше смисъл от големия мотор. Той си иска предимно шофиране на дълъг път, където могат да се усетят най-добре предимствата му. За момента средният ми разход е 8.5, но при моето основно градско шофиране мисля, че е напълно нормално. Иначе при 2.0 винаги може да се прибегне до динамичния режим, за който споменаваш, което наистина променя динамиката и човек аха да си помисли, че кара 3.0 :-))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, MirM,

 

25к километра на 2.0 дизел - дамата е очарована. Всичко е в границите на нормалното.

Винаги сме се чудили, какво би било с 3.0, но това е по-емоционалната покупка.

След R8 на каквото и да се качим няма да е същото така или иначе.

Среден разход 9,5л - само градско.

 

Успех, 

 

П.С. ако ти се чете нейната статия по темата, можеш да я намериш тук: http://quattroberry.com/bg/audi-q5-2015/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...