Jump to content

Губи мощност при изкачане на баир


ivanovtx

Recommended Posts

Колеги колата е Б4 2.0 90 коня проблема е че при лек баир или подаване на повече газ и почва да тресе и да губи  мощност. От време на време и сама си вдига оборотите. Какво може да е? Има ли смисъл да сменя темп. датчик, че друго не ми хрумва. Погледнах и уплътнението под  карбуратора здраво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 11 часа, NITRO1 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега карбуратора е като на снимката, може ли малко инфо  за тази центровка, че колата я взех на скоро, а работя в едно село и няма нито сервиз нищо и ми се налага сам се спасявам.85936652_2_171x132_chasti-za-audi-80-v4-90-k-2000-kub-ostanali-snimki_rev003.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на В3, подобен проблем се дължеше на скъсани вакуумни маркучета.

Та метни едно око и в тази посока, ако разбира се имаш вакууми по мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този скъсан кабел за какво е? И това маркуче с нашивката свързва ли се някъде? Не разбирам от карборатори, но това са нещата които ми правят впечатление като го погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не случайно те питах какъв е този карбуратор. Б4 с карбуратор няма, Това е моноинжекцията. Според мен е центровката трябва майстор да я погледне.Твоето село не е ли близо до някой град?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поръчах нов филтър на газовото и нов темп. датчик. Едва ли е от тях, но ще опитам и ако не ще се мъча се прибера така и да търся майстор.Някой знае ли кадърен майстор в Добрич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо изчисти грешките като изключиш акумулатора за няколко минути. Би трябвало временно да има подобрение.

Силно вероятно е проблемът да е от ламбда сондата (евентуално да е дефектирала).

Иначе добре си се насочил към синия температурен датчик, вероятно е и той да прави проблем.

 

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 30/07/2016 at 22:40, okops написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Тя на газ го прави на бензин не върви, а на газ нали не играй сондата?И проблема се получи изведнъж докато карах и почна да губи мощност и от тогава редовно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с АБТ то, което търкалям временно - тресе, занижена мощност... Проблема го реших като откачих ламбда сондата, за да не бърка допълнително работата. Може да го пробва това като вариант.

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги минах днес в един сервиз казаха ми, че сигурно на последния цилиндър няма компресия(не можахме да я премерим щот колата беше загряла и нямаше кога да я чакам изстине). На последния защото там свеща беше мокра.Обясни ми че клапана натрупвал нагар и от там проблема да не работи правилно мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги възможно ли е да е от клапан при условие, че колата вървеше без проблем и в един момент както карах започнаха тези мизерии.Може ли и нещо друго да е, че как може от време на време да работи добре и следващия момент пак мизерии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е,но е малко вероятно да е клапан.На входящия колектор на 4-ти цилиндър има една тръба,която влиза в сервото на спирачките.Ако маркуча е спукан прави такива номера.Дърпа въздух от там и колата работи на 3 цилиндъра.Ту се оправя ту пак се влошава.Виж там.Ако тръбата и маркуча са здрави погледни клапанчето,което е на тръбата.Може да има счупени щуцери и от там да дърпа въздух.Качам ти твоята снимка с маркирана в червено тръбата и маркуча.Дано да е само маркуча,че иначе ще е сервото.Гледай да не счупиш тръбата,че после е голям хОй докато намериш здрава.:hilezh:

0-02-01-fdb17e215dd15ec93baa1b4acf3b1a483125cc76cce001f28678216dfc4cf3b4_full.jpg.1d823a05224a2fbcbec3501f4119d3ea.jpg

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/6/2016 at 22:58, batiaro написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Мерси колега, но и това не е проблема, всичко е здраво.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата преди работела ли е добре на бензин,или само на газ е карана.Говоря преди да изгуби мощност,като чета на бензин в момента не работи така ли а само на газ и с намалена мощност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прощаваш, ама от 90 бензинови коня заводски, на 20 години, които ти храниш с газ, какво очакваш? Ако ти си застаряващ 50 годишен човек, хранен а лайна, далище бягаш спринт 100 метра за 6 секунди или шкембето ти ще е малко по-малко от моето и ще се задъхваш на 15тия метър?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам е пробвал почти всичко останало, така че вероятно амортизацията на автомобила ще се окаже причината, айде газта не е чак толкова страшна.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, според мен не ти достига гориво,  на баира почва да губи мощност и минаваш на по малка предавка така ли е при теб .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема го реших след смяна с нови свещи, кабели, капачка и изпарител. След като ги подмених тези неща се оправи, не знам кое е било проблема, но отново върви колата. И до колегата mradulov дори на 20 год, хранена с газ си върви колата прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, ivanovtx написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Дано още дълго не те предава автомобила колега, щом има връзка между вас няма значение на колко години е.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...