Jump to content

Трябва ми помощ !


Recommended Posts

Здравейте ! Казвам се Веселин на 18 години от София. Взех книжка преди 4-5 месеца и сега е време за първият ми автомобил. Принципно аз си падам по луксозни коли и по тази причина съм се спрял на Audi A8 (2010-2011). И тъй като не съм запознат много с марката и модела се обръщам към вас за да ме “светнете“ малко. Интересувам се от основни неща, като разход на гориво, има ли някакви дефекти този модел специално и така....Или общо казано да ми кажете плюсовете и минусите и защо трябва да я купя. Благодаря предварително :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Това за първа кола..?! Смело. Каква ли ще е втората? Какво търсиш - бензин , дизел?  Иначе 4.2, то се знае. С кола за 30-40К евра разхода не би трябвало да е сред основните неща , които да те вълнуват.

Редактирано от Костадин1975
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби я тая лимузина за чичовци.

Има и младежки луксозни коли.

Взимай Е клас купе, ауди S5 или направо това http://www.mobile.bg/11466751186071501 :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нее-не не! Не разубеждавай човека.Хич не е за чичовци, стига да можеш да си я позволиш. И сина ми и приятелчетата му /17,18,19г./ харесват А8, дори двама взеха Д3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали няма ти да даваш парите какво те интересува колко харчи и какво се чупи. Една здрава тояга според мен би ти помогнала чудесно.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не греша, ама май това е поредната "Петъчна тема''! 

По-добре не купувай такава кола, щом разхода на гориво ти е проблем. Че едно слагане на газова, ще ти излезе доста скъпо. А е малко смешно да дадеш 40к лева за кола, и да я караш на газ. /Мое виждане/!

Насочи се към дизел, ако наистина искаш да си я караш с кеф, и само да и се радваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си я караш с кеф, със сигурност не се насочвай към дизел :)
Нов шофьор с голяма кола, могат да се очакват най-рализчни забележки в първата година на експлоатиране.

Аз биь си взел по-нова и 2 пъти по-евтина б8-ца с по-малък мотор (от 4.2). Ще свикнеш на движение, габарити и прочие неща, дето не се учат на курсовете.
Ще направиш впечатление на родата, че си разумен гражданин. И след година две я продай и си взема тогава каквото решиш - бързо купе, или голяма лимузина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за бързите коментари :) Разхода на гориво ме интересува понеже с баща ми сме се разбрали, че той ми копува колата, която аз си харесам, но от там вече си я потдържам с мой средства. Някой беше споменал, че А8 е за чичовци. Е аз не смятам така (по скоро Mercedes S Class е за такива). Всъщност аз съм си харесал една --->>> http://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11465549239617519&page=1&searchres=618ja3a1

Редактирано от Г-н Генчев
Грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, martinich написа:

  Нали ти е ясно, че тая кола може да ти коства 2-3 х.лв на месец?

Ясно ми е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще харчи средно 15 - 20 литра градско, газ, бензин, дизел, все тая. Ако искаш газ, не трябва да е ФСИ. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще падна от такива “Ауди” фенове, които разубеждават момчето. Че и друга марка препоръчват. Пич взимай си 4.2 нафта/Ве12 бенз, ако имаш кинти и да се видиш с драйв.....хахаха за чичовци.....пусто грозде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Г-н Генчев said:

Първо благодаря за бързите коментари :) Разхода на гориво ме интересува понеже с баща ми сме се разбрали, че той ми копува колата, която аз си харесам, но от там вече си я потдържам с мой средства. Някой беше споменал, че А8 е за чичовци. Е аз не смятам така (по скоро Mercedes S Class е за такива). Всъщност аз съм си харесал една --->>> http://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11465549239617519&page=1&searchres=618ja3a1

 

Ако си си я харесал направо я вземай и не слушай тези във форума които мислят че след като те са нямали такава кола на 18 и другите не трябва да имат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Г-н Генчев said:

Първо благодаря за бързите коментари :) Разхода на гориво ме интересува понеже с баща ми сме се разбрали, че той ми копува колата, която аз си харесам, но от там вече си я потдържам с мой средства. Някой беше споменал, че А8 е за чичовци. Е аз не смятам така (по скоро Mercedes S Class е за такива). Всъщност аз съм си харесал една --->>> http://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11465549239617519&page=1&searchres=618ja3a1

 

Бих си я взел само заради екстрата до закопчалката на колана на шофьорската седалка :dance:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, Dummkopf said:

Автора ви троли много стабилно... :hilezh:
 

 

Не мисля, но ако това е така, тогава проблема си е негов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да баща му ще я купи но той ще си я подържа, 18 годишен какво ли бачка? И колко пари му е заплатата? Направо ще падна от нейзвестни:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генчев, обърни внимание и на габаритите на колата. Имам доста повече стаж зад волана от теб, но като взех моята Д3 й задрах праговете в първите две седмици. Гумите и джантите също са капризни, а са и скъпи. Ако живееш някъде по чукарите в полите на Витоша помисли и за Q7.

Относно разхода - мога да кажа само за 4,2 фси на Д3:

магистрала със 150  около 13/100

Градско София - 17/100 преди 15.Септември; 20/100 след 15.Септември.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Audi_FeN_1 написа:

Най-лошото при тоя клас коли е, че всички си мислят, че си шофьора на някого :hilezh:

Дреме ми какво мислят останалите :D Нали аз си знам, че е моя.

Искам да кажа, че никога не бих взел кола на газ. А относно това, какво може да работи един 18 годишен.....ами доста неща. Аз лично управлявам хотела на чичо ми, което ми осигурява достатъчен доход за да потдържам такава кола и други неща...

 

Редактирано от Г-н Генчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на чичо ти хотела как се развива и какво управляваш в него, но по-добре се замисли за кола която наистина можеш да си позволиш с лични средства. И невестите ще го оценят, а и ти може да смениш хотела когат ти скимне, иначе си зависим от родата. Твоя воля все пак, живота си е твой. Аз на 18 ползвах градския транспорт и кракомобила по късна доба, ама не всички са перфектни ;)

П.С.

Понеже и моя правопис не е цвете, леко ти подшушвам, че се пише с 2 д поддържам. Тука е пълно с масони писари и ако не спазваш правописа край...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, младежо и успех! Купувай и се радвай.

......и от опит с возене в Д4 /4.2печка/  знам, че това нещо върви неусетно мнооого. Умната!

Редактирано от Костадин1975
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...