Jump to content

Покупка на А4 В6 1.9TDI


Recommended Posts

Ами аз така ли иначе мисля догодина да вземам кола и мога да се надявам да поспаднат цените :P Вече ако е б6 дали ще е 1.8Т или 1.9 TDI незнам :) А и незнам дали бих дал повече от 7000 за 14 годишна кола на незнайно колко километра.  Благодаря все пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, bobitovn said:

Аз луфт нямам.Смених окачването, без единия вътрешен накрайник.И остана това хлопане при влизане в по-дълбока дупка.Мислех че е от амортисьори, майстора вика рейка(понеже понякога се чува леко изпукване при пълен ляв).А ако сменя амортисьорите....по закона на Мърфи ще се окаже рейката.

Абе откак я има все нещо похлопва отпред, ама сега поне по-рядко.Като изтропа тотално, ще го мисля.

Не се отчайвай, моята я взех за 6000, преди 3г.

Както виждаш, дертовете са основно по предницата.

Абе и при мене от известно време чувам едно щракване понякога при пълен ляв на задна и качване на бордюр. Дали може да е накрайник това се чудя, даже утре ще ходя да я погледнат май? Явно мойта любов към даване на рязко газ точно на ляв завой нещо и влияе :D

@Ivelin5kov - Звучи наистина нелогично да се дадат толкова пари за толкова стара кола, когато обаче не си се качвал в нея да я покараш и да я усетиш. Неслучайно тия коли държат цени. Мога да ти кажа, че откакто я имам съм карал всякакви много по-нови коли и честно да ти кажа, няма една, която да се доближава до комфорта на 14 годишнотата Б6-ца ;). Единствено Октавията ми е харесала и то по-скоро, защото тва 1,4 TSI е супер еластично и приятно за каране. Иначе карах Опели, Пежа, Дачии - не могат да и стъпят на Б6-цата :) Пасат Б7 като комфорт се доближава до нея, но вътре ми е по-дървена като материали. Можеш да се насочиш към такъв Пасатор, но той не е много по-евтин, даже са си по-скъпи, защото са от 2006-та нагоре.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може и да си за външно каре, но трябва да се види.На мен ми останаха амортисьори и рейка и ще настане тишина, ама не ми се инвестира в тях точно сега, че приоритетите са други.То като думне, поне Ше знам кое от двете да сменя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това щракане ако само при маневриране се чува от предницата, може да е някаква втулка запечена .. Аз имам една такава и прищраква като въртя на паркинги - тцък тцък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Незнам дали точно в тази тема е мястото, ако не е моля някои модератор да премести кадето трябва.

Братовчет ми иска да купи а4 б6 1.9 тди за жена си. Има някакви снимки и търси мнения, реших да споделя и да му помогнем. Мисля, че ми е пратил местата с забележка. Става ли колата? Та ето ги и снимките: received_744741162331673.thumb.jpeg.2e25received_744741208998335.thumb.jpeg.5a88received_744741238998332.thumb.jpeg.4f28received_744741178998338.thumb.jpeg.a077received_744741202331669.thumb.jpeg.ee67

Sent from my LAUDE S500 using Tapatalk

Още снимкиreceived_744741168998339.thumb.jpeg.66af

Sent from my LAUDE S500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, аз не разбирам от коли. Има и едно клипче но неможах да го кача

Sent from my LAUDE S500 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да я подминава. Ако с тоя син антифриз се кара, представям си каква поддръжка е видяла. 

1 hour ago, petrishki said:

Това щракане ако само при маневриране се чува от предницата, може да е някаква втулка запечена .. Аз имам една такава и прищраква като въртя на паркинги - тцък тцък :)

Ами аз го чувам само понякога и само при качване на бордюр назад. Утре ще го погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, kemran написа:

Има и едно клипче но неможах да го кача

Sent from my LAUDE S500 using Tapatalk

Ако има обява за тази кола, можеш да я споделиш с нас. Сигурен бъди, че никой няма да я купи, няма да ти вземат колата. Просто да се знае, ако е авто къща да се избягва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светела е еър бека на таблото. Нов внос от Италия била. Не е за мене тя. Аз си взех 1.8Т. Явно тази ще се подмине наистина

Sent from my LAUDE S500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разходите, които са упоменали колегите bobitoven, Kosio, petrishki са супер прилични и поносими! Разстлано във времето се пада по няма и 100лв. месечно, без да броим задължителните даници/застраховки и каско, което никой не те кара на сила да си го правиш. Да караш прилична кола и да си спокоен, че няма да издъхне някъде внезапно просто си трябва да се наливат пари в нея... няма как иначе. Това че японските коли гълтат по-малко пари е някаква абсолютна заблуда според мен. Колега наби над 1000лв. в субару форестър 99г. за 6месеца, като изобщо не говорим за кофти екземпляр, а напротив - майстора му разправяше, че е случил на много читава кола! Тепърва има да слага ГИ и в близко бъдеще амортисьори, а там цените не са красиви. И в крайна сметка, Форестъра е много грубоват, спартански автомобил в сравнение с B6.

 

Лично на мен, мненията на колегите ми бяха много полезни! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моите разходи няма данъци, гражданска и каско - те отделно :) 
За мен б6 е уникално красива кола. Пред голяма дилема съм дали да бучна едно 2.7тт(с кутия, то няма как иначе), една боя, едно липче отзад (много ме кефят) и да си я карам вовеки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има напоследък едно S-line-че по моя квартал. Много са редки със спортните добавки под броните, широките лайстни и личе, но как изглежда, не е истина просто. Ебати красавеца. Сигурен съм, че е BEX-че. Дано го срещна някъде в мойта посока да го закача, да видим чипнат срещу стоков как ще са. Предполагам, че стоковия ще е по-добре, ама знае ли човек :D

1 hour ago, aRobben said:

Според мен разходите, които са упоменали колегите bobitoven, Kosio, petrishki са супер прилични и поносими! Разстлано във времето се пада по няма и 100лв. месечно, без да броим задължителните даници/застраховки и каско, което никой не те кара на сила да си го правиш. Да караш прилична кола и да си спокоен, че няма да издъхне някъде внезапно просто си трябва да се наливат пари в нея... няма как иначе. Това че японските коли гълтат по-малко пари е някаква абсолютна заблуда според мен. Колега наби над 1000лв. в субару форестър 99г. за 6месеца, като изобщо не говорим за кофти екземпляр, а напротив - майстора му разправяше, че е случил на много читава кола! Тепърва има да слага ГИ и в близко бъдеще амортисьори, а там цените не са красиви. И в крайна сметка, Форестъра е много грубоват, спартански автомобил в сравнение с B6.

 

Лично на мен, мненията на колегите ми бяха много полезни! :)

Ами като махнеш ГИ-то и нещата които реално можеше и да не пипам, можеше и цифрата да е много по-малка, но тука повечето май сме хора, дето обичат колите да са им в перфектно състояние. Естествено има и неща, които забравям - накладки, масла, филтри и т.н., но това не го броя за разходи, тъй като си е консуматив. Общо взето, понеже почти няма какво да се пипа, през няколко месеца сам си измислям по нещо, че иначе ми е безинтересно :D 

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора дайте едно мнение за тази кола: http://www.cars.bg/c1823255

Знам, за забележките по външния вид, но това се прави лесно. Притеснява ме да няма друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то освен за външния вид, няма кой знае друго какво мнение да се даде по снимки. Пълна базовица е, тоя чейнджър само дето се мота там :)
Трябва да се гледа на място. Съединител, турбо, климатроник и мотор как работят. Да се види ходовата част и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, daniel.petrovaliev написа:

Знам, за забележките по външния вид, но това се прави лесно. Притеснява ме да няма друг проблем.

Без пари вече станаха тези дизели. :razz:

Аз друга с такъв цвят не съм виждал ... Да не е някоя очукана от градушка и зле направена ... Но може и да е оферта. Без оглед е трудно да се каже.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и градушка, но това също не ме притеснява. Ходих да я гледам и днес я водих в един сервиз при "познат" той не ми даде 100% сигурност а каза, че не ми гарантира, че колата е ОК за да не му е съвестно ако стане нещо и това малко ме обърка защото се бях много навил за колата.

Иначе диагностиката не показа грешки(той и превише пълен тест със някакъв софтуер "TEXA"), освен някаква за дясната част на парното, че не духало на пълни обороти, майстора каза, че най вероятно е някоя разхлабена връзка. 

Ходовата част е ОК. 

Накрая каза абе май има някакъв шум в двигателя, но не съм сигурен дали го има. Питах го от какво може да е той каза, че не се знае може да е от лагери на вал-а. 

Сега малко съм объркан и не знам дали да рискувам с тази кола.

Принципно тези коли са стари и си е на късмет дали няма нещо да се случи след 5-6х. кимолетра.

 

Притеснява ме малко този чип тунинг. Аз като цяло съм скиптично настроен към тунинги.

Докато карах колата усетих някаква вибрация на скоростния лост, но май на всички такива коли е така. Аз за първи път карам Ауди и ми се стори различн. На зафирата която карам не се усеща такава вибрация.

Майстора каза, че няма никаква вибрация, просто тези коли си работят така.

 

Иначе самата кола върви много.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, daniel.petrovaliev написа:

Има и градушка, но това също не ме притеснява......

Купувач мечта .... :razz:

На мен ми е интересно какво казва продавача за цената ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи намек, че може да ми я даде на 5000 със зимините гуми и джанти.

Видях, че в мобиле стои със старата цена която е 5700.

 

Според вас може ли да му искам още надолу?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари колко да е надолу, като не са открити дефекти?

И според мен си смени майстора, защото май само си гадае проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...