Jump to content

Зимата иде! Какви гуми да изберем? Помагайте


Recommended Posts

  • Отговори 252
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Марка каквато си избереш лично.

За джантите примерно от тея модели-Audi A6 Original Felgenprogramm Übersicht

Само незнам дали се спираш на 17'',но според мен за A6/4F/ е OK.

 

Лети джанти 17 -пак е примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 40 000 км с такива. За цената са ок, не съм имал проблеми. Карам кротко. Сега съм с такива и са по-добри:

 

http://www.gumite.eu/sw-608/west-lake-sw-608-22545-r17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления за гумите West Lake (205/55/R16 - зимни): изключително мек каучук! Аудито вози много по-мазно и някак върви на възглавница през неравностите. Това от друга страна премахна част от директността и обратната връзка с пътя, но колата остана стабилна в завои и спира чудесно. Изключително тиха гума - със 150км/ч се чува само двигателя! От 150км/ч до 100км/ч. спира за секунди. Тествана е при 5-7 градуса + мокра настилка. Като падне сняг ще споделя впечатления. За сега за този бюджет са 10 от 10 т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления за гумите West Lake (205/55/R16 - зимни): изключително мек каучук! Аудито вози много по-мазно и някак върви на възглавница през неравностите. Това от друга страна премахна част от директността и обратната връзка с пътя, но колата остана стабилна в завои и спира чудесно. Изключително тиха гума - със 150км/ч се чува само двигателя! От 150км/ч до 100км/ч. спира за секунди. Тествана е при 5-7 градуса + мокра настилка. Като падне сняг ще споделя впечатления. За сега за този бюджет са 10 от 10 т.

Пълен боклук са, другата година ще са твърди и ще искат по 200гр тежести. За сметка на това са шумни и борда е мек за завои с висока скорост по магистрала. Това е едносезонна гума за служебна кола която се кара градско и навърта 50хил зимата и я изхвърляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://diana-ltd.com/tire?21819 Тези гуми не са ли от най-добрите варианти, аз съм си избрал моя размер и цената е доста прилична и на много места ги хвалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Krasi.Martinov написа:

Пълен боклук са, другата година ще са твърди и ще искат по 200гр тежести. За сметка на това са шумни и борда е мек за завои с висока скорост по магистрала. Това е едносезонна гума за служебна кола която се кара градско и навърта 50хил зимата и я изхвърляш.

При мен са изключително тихи. Какъв пробег им направи зимата и какво за теб е висока скорост и коя магистрала визираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си напазарувах 4 такива за тойотата, но размер 195 65 15 и не съм ги монтирал още. Ще видим дали ще ми харесат. На Аудито съм с 850 ТС и см доволен, а тези са 860 ТС.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнение за следните зимни гуми....после ще искам вашето за Yokohama V905 :)

Зимни-GY Ultragrip 7 на 15ки -Доволен съм, вече 3та зима на голф 4,,много добри в сняг, мека и се износва по -бързичко,  на мокро са добре,  на сухо не са много директни в завоя.Тихички са. Наследниците им сега са 8мицата и 9ка. 8 не ги хвалят,  но 9 чета добри отзиви.

Gislaved Eurofrost 5 май бяха - общо взето не съм доволен на 8па а3 бяха 16ки, на лед и киша доста слабо,  на няколко пъти съм затъвал в пресен сняг и на мокро беше поносимо,  в завоя са ок на сухо, 2 зими и ме надразниха.п.с : все пак качвал съм по Витоша и планински курорти с тях в г/д приличен сняг,  но не е спокойно.

Сега,  моля споделете лични впечатления за Yokohama v905 winter 16ки.

Редактирано от ThEBlazZeD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

West Lake 225/45R17 зимни съм карал малко време,повече не.

Автора-насочи се към друга марка,все пак не ги монтираш на Жигули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ThEBlazZeD написа:

Зимни-GY Ultragrip 7 на 15ки -Доволен съм, вече 3та зима на голф 4,,много добри в сняг, мека и се износва по -бързичко,  на мокро са добре,  на сухо не са много директни в завоя.Тихички са. Наследниците им сега са 8мицата и 9ка. 8 не ги хвалят,  но 9 чета добри отзиви.

Ултрагрип 7 изкараха 7 (седем) зими на Голф 4. Сега са сложени за осма поред и имайки предвид, че кара жена...ще избутат и тези предстоящи виелици, сигурА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой карал ли е с "nokian"?

Преди 5-6 години минах на Нокиан и оттогава не мисля да сменям марката на зимните гуми.

В момента колата е с тези:

https://www.nokiantyres.com/non-studded-tyres/nokian-hakkapeliitta-r2/

Мнооого доволен.:-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично абсолютно всяка зима сменям зимните гуми ,винаги с различна марка,досега по-добра гума от ТС850 на Континентал не съм карал,за тази зима се чудя дали да ползвам наследените с колата 18_ки континентал тс830 или да пробвам по-малък цолаж мишлен алпин а5 или Гудиър ултрагрип 9!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега на черната а3ка  я "наследих" с  възрастни Dayton и Задни напукани Nokian....За Yokohama, никой ли не е карал?Мислех с тях да карам,  но на дъжд и завои много поднасят... Чудя се какво да сложа до 500-600 лв... Митака,  евала!Ако всяка зима си с нови гуми. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.10.2016 г. at 21:36, ThEBlazZeD написа:

Митака,  евала!Ако всяка зима си с нови гуми

Имам отстъпки за авточасти,съответно и за гуми,отделно имам познат,който вкарва коли от Германия и Австрия и почти винаги идват с двата комплекта гуми,зимните често са с ДОТ от настоящата или миналата година и са като чисто нови.Миналата зима ги изкарах с Конти ТС850,които ги взех от едно шведско ауди а6,с ДОТ от  2015 и лентите си седяха по тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...