Jump to content

Препоръчайте сервиз за монтиране на ГИ 1.8T


Recommended Posts

Здравейте, може ли да ми препоръчате някой сервиз в София където да ми монтират ГИ без да ми одрискат хубавото моторче. Става въпрос за A3-ка, AJQ 180 к.с.

 

Направо ме попариха тия 1000лв. като цена, но явно няма по-евтин и сполучлив вариант за тази процедура.

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000лв даже е оптимистично. С някоя друга екстра, като по-различна бутилка, зареждачка, сонда отива над 1200.

...но си заслужава.....а за дизели и чипове си има други теми.....няма нужда и в този раздел да четем подобни бисери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://energy-gas.com/

С тези някой имал ли досег? Ходих да видя сервиза, малко е забутан и ме разочароваха с новината, че не можело клиента да седи там докато работят, но пък ми е близо. Ако някой има отзиви и си вършат добре работата може и да си оставя колата там. Писах и на Муцев.

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм с А3 ARY 180к.с сложих газ, но динамиката на колата пада значително. 1000лв няма да ти стигнат. Ще имаш +100лв за мощен изпарител + това по-добре да е с ODBII. Абе извади около 1400лв за да не псуваш после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доверих се на Муцев. Човека се отнася много добре с клиентите си и го препоръчвам силно! Сложихме FOBOS NEXT OBD2 с изпарител до 250к.с. и си влязох в бюджета, че даже и ми остнаха малко пари. Тези 1400лв. са малко пресилени. Дори ми узакони газовото и директно отидох да си взема колата с всички необходими документи. След монтажа я качихме на магистралата за донастройване в движение. В момента имаме още малко настройки да направим, но като цяло съм много доволен. Действително динамиката на колата пада при каране на газ, но за сметка на това разхода е бонбон. При мен е 12-13 софия-град и 8-9 извън града със спокойно каране. Ето и малко снимки след монтажа:

 

https://www.facebook.com/pg/MucevGas/photos/?tab=album&album_id=1183652745047172

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пари са това бе братчеди-1400 лв,ама прекалено много пари за труд и консумативи за ГИ 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mitkofitnesa написа:

Не трябва да пада динамиката,на усещане говоря,иначе хронометъра ще даде 2-3стотни разлика!

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

За сметка на 40% по-голям разход спрямо бензина ли? Не виждам смисъл, идеята е да се икономисва. Пък и не е паднала толкова сериозно, че да дразни. Ако ще се дърпам с някой се обръща на бензин.

 

@martinich Защо да е опасно?

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз все си мисля, че ако ти е писано да те подпре както си трябва (или по-скоро както НЕ трябва), от която и страна да е монтирана все си е риск. Риск, който всички поемаме съзнателно. Това си беше мое желание в интерес на истината, категорично отказах варианта с резервната гума.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така монтирана и на паркинг да те ударят може да стане белята, ти си знаеш. Аз ако бях на мястото на Муцев нямаше да ти я сложа така.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиента изрично си пожела така монтирана бутилка, а за нас клиента винаги има право. При монтажа са изпълнени всички изисквания за безопасност, така че не би следвало да има неприятни изненади при евентуален нежелан инцидент.

Изпратено от Мобифоня с любезното съдействие на Мобиком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повече от 10 коли съм си монтирал бутилката по този начин. Не мога да намеря смислен довод за монтаж зад задната седалка....освен, че е най-лесно...когато има възможност:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Муцев написа:

Клиента изрично си пожела така монтирана бутилка

Aз не обвинявам теб. Просто е било хубаво да му откажеш такъв монтаж, за да не ти тежи на съвестта премазания човек на задната седалка от бутилката. Лично мнение. 

http://gazeo.com/up-to-date/news/2015/When-two-autogas-powered-cars-collide...,news,8811,s,2.html

ПП: Питай брц, ловато, ланди как препоръчват да се разположи бутилката в багажника :bia:

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиента си знае,това е така.Вижда се монтажа е прилежен да изкажа и аз похвала да не мислите че съм някой хейтър.Само да вметна пак че може да върви една кола на газ като на бензин,не с 40% увеличен разход,но не и с тези компоненти,трябват по-качествени но щом се търси само икономия значи е оправдано.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз къФто съм пИсимист,мисля че тази кола в близките 29 години няма да има никакви неприятни моменти.Пожелавам на колегата тази кола да получава само бензин/газ,масла,ролки и филтри.-а и течност за чистачки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много благодаря! И аз се надявам на същото. :hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Честито колега,от газчицата по-добро няма,хем икономично,също и по-еко ;) Вече почти година съм с Ловато 4 цилиндъра,излезе ми 850лв.Разход същия като на бензин 12-13 градско и 9 на Тракията.Монтираха ми я в Rsgas до мола на Стамболийски.Никакви проблеми,само от време на време чек енджина светва P0420 мисля беше грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...