Jump to content

A7 2011, без MMI connector и AUX IN, възможно ли е?


Recommended Posts

Взех си А7 и установих, че няма bluetooth, MMI connector (в жабката гледах) нито AUX IN, (подлакътници, отзад, никъде)

Единствения audio source който излиза е CD.

 

Възможно ли е кола 2011 да поддържа само CD-та или пропускам нещо очевидно? (първо ауди ми е)

 

Ако да, има ли лесен начин да вържа aux in, някъде и да няма шум? Реално CD-то, не ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, напълно възможно е. Всичко това са екстри :) Дори бордкомпютъра е екстра при доста от моделите, вкл. от това десетилетие. Добре дошъл в света на премиум марките :)

Добрата новина обаче е, че с огромна вероятност (не познавам А7 добре) имаш Aux пинове на аудио системата и можеш да ретрофитнеш, т.е. ти трябват само кабели, правилните пинове и букса, плюс монтаж. 

Друг е въпросът дали си заслужава. Не очаквай великолепно качество през Aux.... Казвам го от опит, моят е фабричен. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-просто ако имаш SD слотове да си записваш музика ръчно...иначе както е казал преди мен колегат, могат да се ретрофитват...но ако добавяш модули по-добре блутут през него е по-добро качеството...аз лично AUX никога не съм пускал, докато музика през телефона доста често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма SD слот.

 

Аз планирах в aux in-a да бодна точно bluetooth receiver, защото и аз пускам само през телефона.

Трябва ли ми оригинален ауди bluetooth модул за да стане директно?

 

Веднъж направено, какво ще се избира като audio source, в компютъра при положение че имам само CD като audio source. Т.е. ще трябва ли да се "лъже" нещо?

 

 

п.с.

Идвам от БМВ E60, което си имаше aux in, съвсем стандартно :)

Звука беше отличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е... все пак е трябвало да компенсират с нещо недостатъците на марката и са ти дали AUX :D 

 

Част от ретрофитна на AUX е кодиране на аудио системата, за да се появи опцията за външен плейър. Да връзваш bluetooth през аналогова връзка е идиотизъм - по-добре добави оригинален bluetooth с дигитална връзка към аудиото както си е от завода. 

 

Качеството (или липсата на такова) през AUX можеш да оцениш само с качествена аудио система и съответно ухо. Нямам представа как е при БМВ, но моят опит е, че с качествен кабел (важно!) се постига в най-добрия случай качество близко до това на радио приемане. С евтин кабел е направо неприемливо. Най-вече ниските честоти са доста орязани и в двата случая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опциите за Audio source се кодират, може с VCDS може и от зеленото меню да се активират. БТ модул трябва да е оригинален. Има такива китове, пиши на колегата congo ,той се занимава с подобни неща и ако не ти свърши работа за железарията, то със сигурност ще те насочи от къде, а за софта няма грижи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...