Jump to content

Всякакви въпроси за А8 D4


plamen sf

Recommended Posts

Колеги, дайте съвет откъде да намеря усилени предни спирачни дискове за А8 Д4 4.2тди 351к.с. Размера е 380x36; 5x112 междуболтово растояние. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebcbrakes.bg/catalog.php?type=diskove&make=AUDI&model=A8+Quattro&engine=4.2+TD&from=2010

 

Tези май са за стария модел, сега погледнах. Явно няма много афтърмаркет решения за Д4 предни...поне това което откривам е все 356/360мм дискове.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги , от известно време заглеждам А8 д4 2011г. 3.0тдй на около 100к км., та въпроса е има ли някви фабрични дефекти като цяло колата(окачване, скоросто, двигател) , или всичко си е от старата Д3-ка просто в ново купе!! Вярно ли модулите били много скъпи по 5 бона единия, преди време един автоджамбазин ми каза нещо подобно , не че му вярвам де:-)

всяко мнение и съвет от хора притежавали или притежаващи такава кола ще ми бъде полезно!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте ,направила съм следната покупка за подмяна на волан уточнявам Не Е обръщане на волан -Ляв/Десен, а спортен вид модел но поръчания е без "airbag"  ,някой да има идея от къде може да се закупи!?:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка да видим какъв точно волан си закупила.

Иначе вариантите са Порше за нов или ebay за втора ръка (има нови и там).

Морги, olx също прегледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето това представлява ,за OLX не се бях сетила но едвали са от най доброто качество ,нещо ново ми трябва не втора ръка  ,не съм в държавата за да обикалям по морги в Швеция съм и съм питала няколко магазина в страната нямат нищо налично или аз не търся на правилното място ... а за Порше какъв е варианта някой има ли представа дали се поръчва целия волан или предлагат само еърбаг? 

IMG_1320.PNG

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продава се само бег-а да.

Цените грубо са между 1500-1700 лв., но най-добре разгледай тук и им звънни или пиши.

Те ще ти кажат къде най-близо до теб има представителство на Ауди.

В eBay може да се намeри чисто нов за 2 дори 3 пъти (в зависимост от модела) по-ниска цена обаче.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не ти хареса цената в Ауди и се прибираш към Бг.Имам 8-ца 2012 на части с такъв волан(черен) ,еърбега е без забележки цена 700 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте!

Понеже темата е обща,имам следният въпрос: А8 2013г. в Германия и Австрия разпознава пътното ограничение на скоростта и го изписва на дисплея и таблото,след което останалите държави на път за България тази опция не сработва.Идеи и предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това се питам и аз! Защо не работи в тези държави.От друга страна познат със закупено А7 от България няма проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като поръчвах моята от БГ ми казаха, че тази екстра не се предлага за България.

На навигацията не ви ли показва ограничението? Моята го показва навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @V I P E R,може ли да споделиш някакво мнение за S8 след 3 години каране?Нали си я купува чисто нова?Някакви минуси,проблеми,дразнещи неща..Впечатление като цяло,препоръка,съвет?Всичко каквото споделиш,ще е от полза ,че от първа ръка мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нова съм я взимал.

Минуси - малко е ниска, понякога се параноясвам по паркингите и трябва да вдигам окачването, но това се очакваше. Разход в града гони 20/100 дори при доста спокойно каране. Багажникът можеше да е по-голям. Сензорът за налягане в гумите не показва точни данни, а само ако има мека гума. 515см дължина се усещат, особено при паркиране. Навигацията и MMI са малко ретро на вид, или може би щото ги сравнявам с чисто нови модели коли. Спортният режим на трансмисията е прекалено агресивен.

Плюсове - возията е страхотна, скоростта не се усеща, върви спокойно със 180-200 без огромна разлика в разхода спрямо 140 примерно. Всичко е на правилните места, удобно, измислено, приятно на пипане. Интериорът е приятна смесица от дисплеи+стрелки, новата тенденция само екрани не ми допада, макар че рано или късно ще трябва да се отиде и там. Върви доста доволно, превключва бързо.

Поддръжката засега е окей, два пъти съм сменял масло, скоро трети. На 63000 км още съм с оригинални дискове и накладки. Имах някаква странна миризма от климатика, след малко скандалче и три почиствания май я оправиха, близо година не е миришело.

Препоръка какво да кажа - 3.5 години я карам (май 2014), все още много ми харесва, ако можех да се върна назад, пак щях да взема същата.

Ако те интересува нещо по-конкретно - питай.

Редактирано от V I P E R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
On 3/13/2017 at 10:30 AM, pacoran said:

Колеги , от известно време заглеждам А8 д4 2011г. 3.0тдй на около 100к км., та въпроса е има ли някви фабрични дефекти като цяло колата(окачване, скоросто, двигател) , или всичко си е от старата Д3-ка просто в ново купе!! Вярно ли модулите били много скъпи по 5 бона единия, преди време един автоджамбазин ми каза нещо подобно , не че му вярвам де:-)

всяко мнение и съвет от хора притежавали или притежаващи такава кола ще ми бъде полезно!!

Колега получи ли някаква информация по този въпрос? :) 

Ако може някой друг да добави нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нищо от никой, гледах една 4,2тдй, ама беше на 265к. км и се отказах, максимум км. искам да е на не повече от 175к., ина тази на 265к ако върнеш километража на 100к никога няма да кажеш че е на толкова много, нямаше забележки вътре:-)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с намирането на двойно вентилирани спирачни дискове за Д4 фейслифт. Въпросните са 356мм предни и 330мм задни.Намира само задни такива на Zimmermann-прикачам линк.Благодаря предварително,ако някой съдейства. 

https://www.daparto.de/Teilenummernsuche/Zimmermann/100335852?kbaTypeId=26316

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте колеги , карам Ауди а8 Д4 и си търся трилъчов волан . Някой да предлага такъв или да помогне от къде мога да намеря ! Благодаря предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/24/2018 at 7:53 PM, todorov_24 said:

Здравейте! Имам проблем с намирането на двойно вентилирани спирачни дискове за Д4 фейслифт. Въпросните са 356мм предни и 330мм задни.Намира само задни такива на Zimmermann-прикачам линк.Благодаря предварително,ако някой съдейства. 

https://www.daparto.de/Teilenummernsuche/Zimmermann/100335852?kbaTypeId=26316

 

Колега, намери ли дискове? Гледам че и Брембо и Феродо предлагат и дискове и накладки, аз се чудя дали да не сменя моите с някви такива афтърмаркет, че тъкмо ми светна сензора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Така и не открих двойно вентилирани предни и поръчах комплект на АТЕ предни и задни плюс накладки.Оригиналните също бяха АТЕ. Съвет-НЕ купувайте Цимерман двойно вентилиран!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...