Jump to content

Проблем с автоматична скоростна кутия


GotoBT

Recommended Posts

Зравейте колеги, искам да попитам какъв може да е проблема след като ми изписва този надпис на таблото? Качвам снимка.

IMG_4332.JPG

Редактирано от GotoBT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имаш проблем със скоростната кутия - нямаш задна скорост, но можеш да продължиш да караш. Това е съобщението. Трябва да ѝ направиш диагностика за да се види къде е проблема.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте преди седмица си купих А7 3.0 дизел 245к.с на 204078км реални карах го нямаше никакви проблеми проверих историята му в Ауди казаха ми на 124000 км са му сменили нова скоростна кутия и вчера като го карах след 90 км до 140км едно тресене се появи жестоко записах час в порше да видим какво ще кажат сега го карам с 90 км да неми тресе и при потегляне понякога усещасе при старите автоматици искам и вашето мнение благодаря предварително!

Редактирано от Drakona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Drakona said:

при потегляне понякога усещасе при старите автоматици искам и вашето мнение благодаря предварително!

Какво си усещал при старите автоматици при потегляне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тръгване лек гумен удар и при смянана скоростите но не всеки път се усеща здравили са на тези скоростите и за смяна на маслото на двигателя можели да се довери на Ауди сервиз за качествено масло

Редактирано от Drakona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/15/2016 at 22:12, GotoBT написа:

Зравейте колеги, искам да попитам какъв може да е проблема след като ми изписва този надпис на таблото? Качвам снимка.

 

колата е оборудване с S-tronic скоростна кутия, нали!?

ако да, има човек, който е много в наясно с проблемите на тазки скоростна кутия и може да я ремонтира.

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са цените за смяна на масло, смяна на съединители, смяна на мехатроник, съответно за DQ250 и DQ500?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/7/2017 at 0:19 PM, Nikosaul said:

Мишо, разбира се, друг засега незнам да ги лекува S-tronic-ите.

 

 

Питай и Райно.....той поне е реален образ, намиращ се в София и сервиза изглежда много читав, и все си мисля, че нямат нерешен проблем !  

 

за митичния Мишо слушам от както ползУвам форума, дори с много 'връзки' успях да се сдобия с негов телефон......от 4-5 обаждания през годините с разни проблеми, затруднили други сервизи, никога не успях да чуя нещо по същество - т.е. винаги се оказваше, че "точно с тия неща не занимава"....  (неоткриваем на диагностика проблем и 10 сменени чарка;  въпрос по скоростната кутия, и още 1-2 явно съвсем незначителни дреболии....;)    )  иначе всички (дори и мой познат) казват, че е супер специалист.     

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, andrey mitov написа:

Питай и Райно.....той поне е реален образ, намиращ се в София и сервиза изглежда много читав, и все си мисля, че нямат нерешен проблем 

 

Здравей, Андрей,

за да не изпадам в режим на обяснения, никого ненужни, искам да те информирам, че не изпитвам нуждата да попитам колко би ми струвал ремонт на скоростна кутия тип "S-Tronic" и какво ще включва процедурата за отремонтирането ѝ.

 

Апропо, като препрочитам темата установявам, че има запитване на какви цени може да се извърши ремонт на конкретни модели автоматични скоростни кутий с подмяна на конкретни части.

 

 

 

 

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте,имам проблем със скоростна кутия на А7 7степенна DsG.Правих и ремонт преди 60000км сменях съединителите понеже загряваха нещо.Сега както карам пак ми излезе проблем.Не влиза в авариен режим но излиза на дисплея от време на време.Като я закачихме показва че съединителя не привключва точно навреме когато сменя скоростите.Какво ме съветвате да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптация е едното. Ако преди 60 000км. са сменяни, то тогава е сменено и маслото, което значи, че

пак е за масло на кутията. Може ако маслото си е загубило качествата пак да дава тази грешка.

Другото е, че за 60 000км. може пак да са заминали съединителите, много зависи от стила на шофиране и определени екплотационни грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги, да не отварям нова тема ще питам тук. 

Наскоро се сдобих с А7 3.0 TDI competition 2016г. Взех я от Порше на 16 000км е в момента още в гаранция. 

Днес я карах и ми направи лошо впечатление, че на наклон като пуснах газта и колата вместо да застане на едно място и да държи на наклона тя почна да се връща назад. Трябваше да държа спирачка за да не тръгва назад. 

До сега съм карал други марки коли автоматици и винаги са държали на наклон и не са връщали назад. 

Някой имали идея защо е така и дали е нормално?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което те държи да не тръгваш назад при ДСГ-то не е автоматика, а електрическата ръчна спирачка, която сработва автоматично. Или ти е изключена тази екстра ... или просто колата е поръчана без нея :)

 

Попитай в Порше, те ще ти проверят конфигурацията на колата и ще стане ясно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е с 8 степенен типтроник. 

Мисля, че има такава спирачка, но предишните ми коли, които споменах бяха с обикновенни японски мисля автоматици без автоматична спирачка и на наклон колата стоеше на едно място докато не и подам газ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях на N и си тръгна назад и то сериозно, като и подадох газ разбира се потегли напред. 

Колата си е направо нова, толкова бързо да има проблем направо не ми се вярва но знам ли. 

 

Ако някой със същата кола чете, ако може да пробва при него какво се получава и да пише. 

Благодаря. 

Редактирано от martin54
Добавих текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е със същия 8 степенен типтроник и не тръгва назад.

 

Опитай още един-два пъти дали ще се получи същия проблем и ако да - отивай в Порше да им демонстрираш как се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...