Jump to content

Избор на прост лаптоп за текстообработка / имейл


Recommended Posts

Търся простичък/бюджетен лаптоп за подарък. Ще се ползва за базова "офис" работа като имейли, MS Office, Интернет.... 

 

Чудя се дали това е добра оферта:

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-AY003NU-W8Z86EA/p/527908

Има аналогичен по конфигурация на Lenovo...: http://www.technomarket.bg/laptopi/lenovo-ideapad-110-15ibr-80t7007ubm-09151447

 

Ще ми се да е при всички положения с Intel.... с AMD винаги съм имал проблеми по отношение на драйвери в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 130
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моделът от линка горе?

На Леновото дори дават 3-клетъчна спрямо 4 при HP.

За сега HP-то ми е фаворит, но не познавам въобще пазара и дали за сходна цена няма нещо по-добро в други магазини...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем простичък, хем по-добро... при такива обстоятелства търсиш най-евтиното с най-дългата гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пазарувах малко кабели в Жар (Jar computers) и видях, че имат почти същото ХП на промоция за 399 лв с подарък чанта. Като конфигурация само процесорът му е една идея по-слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

То за 400лв с ДДС кое по-напред?

Предпочитам матов екран спрямо гланцов. Това като препоръка. Останалото е божа работа.

И 4ГБ РАМ може да отеснеят бързичко. Липсата на ОС не знам как ще компенсираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я компенсирам с ОС ;) имам, това не ме плаши.

Гланцовият екран и на мен не ми е любим, но от години вече е масов.

Нямам представа как е с Windows 10, много отдавна съм се откъснал от тези неща - по спомен изисква 2GB, т.е. би трябвало 4 да са ок за ограничен мултитаскинг и офис приложения...? Дали тия машинки поддържат повече?

Сега видях Леновото - като за цената е ок, но клоня към HP-то заради батерията и малко по-ниското тегло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такова Леново. Ползва се от клиенти в заведение, за браузване и си върши работата добре. Не виждам причина да не върви и офис. Не е имало хардуерни дефекти, освен че му счупиха много бързо едната панта и не можах да му подкарам микрофона, което може да се дължи и на софтуерен проблем . Наложи ми се да разглобя половината лаптоп за да му насадя ССД, освен това чипсета не поддържа САТА3 и не може да ползва такъв диск пълноценно. Други забележки нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че държиш да е нова машина, но ако за тоя бюджет искаш нещо по-читаво ще ти трябва втора ръка. Ако склониш за втора ръка мога да те насоча към фирма продаваща втора ръка лаптопи(леново) с по две години гаранция. Вече трета машина вземам от тях и са като нови. Лошото е че за тия пари ще си на около 14" но с и5 и 8гб рам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших работа вече, в крайна сметка се спрях на тази: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PC-HP-15-AY014NU-X8P63EA/p/527912

 

Погледнах и Леновото и HP-тата (има два цвята с 500GB хард и един или два с 1TB) - по външен вид и изработка са много сходни с леновото, но все пак HP-тата имат с една идея по-приличен (неевтин) външен вид, а най-голямото предимство е отделната, 4-клетъчна батерия и малко по-ниското тегло. Леновото е с 3-клетъчна вградена. Теглото е с близо 200 грама отгоре. Субективно еднакво здрави (или хилави) панти. 

 

Иначе по принцип не бих взел лаптоп втора ръка, какъвто и да било. Минал съм през 7 лаптопа в последните години, няма някой, който рано или късно да не се е спукал някъде, вкл. Lenovo T-серия и други бизнес серии на други марки. В този смисъл да купя нещо, което да не знам как е подмятано и третирано.... мерси съм за икономията. Но това е лично виждане. Предпочитам да дам повече пари за ново и гаранция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията не покрива спукано, изпускано, удряно.

Лаптопите, внасяни в БГ идват от големи фирми, не от частни лица. Голяма част от тях са работили на докинг станции (и всъщност са бизнес модели) и на практика не са пипани, камо ли разнасяни.

 

Написано от DELL XPS 13 втора употреба.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо, покрива и още как (не изпускано или удряно, а спукано от нормална употреба, без външен причинител, какъвто винаги е бил случая при мен.) ;)) и то на всички уважаващи себе си марки, особено пък бизнес сериите - къде без нужда от разправия, къде със ;) вЕрвай ми, 7 са ми минали през ръцете, макар и нито един Dell ;)

Написно от Vaio бизнес серия с 3 пъти сменяно гаранционно горно шаси поради (напълно козметична при това) пукнатина.

Последно на Lenovo T се съгласиха да подменят горното шаси ИЗВЪНгаранционно безплатно (гаранцията мина преди 4-5 месеца), но искаха да го пращам за близо седмица и си подмених сам капака в крайна сметка.

Теорията с докинга е аналогична на тази за автомобил втора ръка каран само от възрастни хора в спокойно немско градче.... - вярно в малък процент от случаите. Новото си е ново. Лаптопите в днешно време далеч вече не струват толкова, че икономията да оправдава риска. Лично мнение разбира се. Отделно и деградиралата батерия и най-малко морално остарялата конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, robobug написа:

Гаранцията не покрива спукано, изпускано, удряно.

Лаптопите, внасяни в БГ идват от големи фирми, не от частни лица. Голяма част от тях са работили на докинг станции (и всъщност са бизнес модели) и на практика не са пипани, камо ли разнасяни.

 

Написано от DELL XPS 13 втора употреба.

+1

Ако се избира внимателно и умно може да се купи много добра машинка в ценовия диапазон около 500 лева.

 

Вече няколко машинки взимам от една фирма и всичките са на 0% износване на батерията (практически не пипани).

LifeBook E782, ProBook 6570B, Latitude 6430 ATG и други...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Moonland написа:

Новото си е ново. 

Не се подпирай на това коляно колега, че ще се окаже кухо. Твоето "ново" след 2 год. ще се окаже непоправимо по-зле от 10 годишен Dell бизнес клас... 

Някои машинки са вечни и са направени просто "железни"...както при колите...

Весела Коледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Moonland said:

Новото си е ново.

На такива хора се крепи индустрията :)

Спрягаме лаптопи, които в 2017 година нямат SATA3 :hilezh:

Сент фром X220T i7 2nd hand 

 

Dacia Logan? 

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Moonland said:

Новото си е ново.  Отделно и деградиралата батерия и най-малко морално остарялата конфигурация.

Как може да говориш за морално остаряла конфигурация в тема за избор на Nxxxx процесор.

Да, сменят се гаранционно пукнати корпуси, когато модела има фабричен дефект. Бизнес моделите обикновено нямат такива дефекти:)

Сони никога не са имали бизнес модел лаптопи. Не знам за какви теории говориш - аз ти казвам как е на практика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едина друга гледна точка - на масовия потребител, дето си цени трудноизкараните пари, хич не му дреме ако лаптопа му няма САТА3 или дачиата му няма дистроници, щом имат гаранция и нещо ако стане нема да фърлят още трудноизкарани пари. И без т'ва ще ползва лаптопа за браузване, а дачиата за, класслесс придвижване от т.А до т.Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масовият потребител си купува и кренвирши от 2лева. Ако се чудиш каква е връзката - масовите лаптопи са с дисплеи като креМвиршите от 2 лева за очите.....и ги купуват за "браузване".

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш какво е казал А. Константинов, който неслучайно е изобразен на столевката - "Разни хора, разни идеали." :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...