Jump to content

Audi A5 2.7 тди проблем скоростна кутия


Marvelito

Recommended Posts

Здравейте точно от тази кола не вярвах че ще ме остави но уви.Проблема е следния колеги при пътуването ми от Белгия за България докато карам из Карпатите започна да се чува едно чаткане при подаване на газ докато не стана много силно и се усещаше в скоростния лост някаква вибрация .Спрях на една отбивка и се оказа че е доста силно чаткането при потегляне само на пред на зад все чатка .Извиках си пътна помощ която дойде след 6 часа от Русе да ме прибере .Свързах се с Любо от Мартен казаха ми че в този район е най добрия но той ще работи чак след нова година и си запазих час в Хоби Кар които са представители на Ауди за Русе .На някой случвало ли му се е такова чудо и Хоби Кар ли е моят сервиз или да чакам или отида другаде ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колата не е Quattro, и си с 8-степенен мултитроник?

 

Възможно е веригата на мултитроника да е започнала да се къса/разплита. Най-добре виж дали Мишо от Враня е в България и му я закарай. Телефон: 0884 723037

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе трудно ще ти свърши някой работа :) особенно в Хоби-кар..!!! Най добре се ориентирай към някой друг град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 Хайде и аз ще сменям кутията начупени валове утре ще купя втора ръка за 2100 лв.Някой знае ли от къде мога да си купя чисто нова кутия директно от германия . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл и логика да купуваш чисто нова кутия. В Порше цената на кутията може да достигне EUR 9,000, което не е оправдана покупка.

 

http://viesauto.mobile.bg/ - тук има няколко кутии мултитроник, предполагам, че ще може да се спазариш около 2000 лв, дори и по-надолу. Ако електрониката/мехатроника на твоята са здрави, просто ги насаждате на кутията, която ще вземете. Разбира се, не е необходимо да казвам, че каквато и кутия втора употреба да купите, абсолютно задължително е обслужването и (масло/филтър). 

 

Ние имахме подобен проблем на A4 B8 2.0 TDI и кутията се счупи около 15,000 км след смяна на масло в Ауди Стара Загора. Предположението е, че е била с доста по-малко масло отколкото е трябвало, за да счупи валове. Но само можем да гадаем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението колега наистина няма смисъл от нова кутия. Търсих по обявите и попаднах на една където ми казаха че имат и я изпратиха по куриер ще я докарат направо в сервиза .Има ли как да се разбере дали е читава или не тази кутия .Защото имам някакви съмнения относно устната гаранция която ми дадоха по телефона че ще я бележат и после ще ми върнат парите ако не пасне обаче гарантираха че работи. За какво да гледам като пристигне идея си нямам някой ако може да помага ;)

Редактирано от Marvelito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да се сравни парт номера на твоята кутия и тази, която са ти я пратили. Със сигурност кутията е 0AW, но има няколко разновидности, които евентуално могат да попречат на мозъка на твоята кутия да влезе в новата и да тръгне от раз. Гаранция няма, както с всяко едно нещо втора ръка :) Много е важно, преди да тръгне колата с новата кутия, да я обслужите както трябва - с оригинален филтър и масло. В момента тази, която правихме мина вече 50,000 км с "новата" стара кутия и не е имала грижи. 

Редактирано от Norton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги най накрая оправих колата ако някой го интересува за цената

2100 лв. Скоростна кутия 

300 лв. Труд

450 лв. Масло и филтър

Още не съм пробвал колата утре ще ми я докарат. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за двете колега и аз съм чувал че маслото е нещо от сорта на 80 - 90 лв. Но майстора от сервиза ми каза че нямало такива филми и струвало 35 лв. на литър .Може би го купува на едро защото сервиза е само за автоматични скоростни кутии нищо друго не правят само това .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сервиза е в гр.Мартен Любомир Неделчев на 7 км. е от Русе много е точен само това правят дано да върши работа това масло .:nixweiss:

 

Идея си нямам за филтъра ми каза 100 лв. Да ги сменям ли пак не ми се занимава след 2 месеца пак с кутии и тъпотии:wall::wall::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема при мен не е за да направя икономия а в незнанието ако ми бяха предложили и такъв вариянт с 500 лв. повече него щях да избера но ще знам за следващият път . Благодаря за инфото колега :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на с-троника е около 500 и то в първите му години на призводство .След около 2012 и на него почват да монтират евтиния филтър.Мултито на Б8 и А5 са си с евтиния вариант ,не са като на б6-б7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и това го обсъдихме в една друга тема за Б8.

Аз смених само 1 филтър заедно с маслото и той струваше 90 лв. по спомен при Мишо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги

Имам някакво странно загряване на пластмасата до десния ми крак между двете седалки може ли да има нещо общо със скоростната кутия защото преди го нямаше това загряване ? И другата ми питанка нещо не я усещам добре колата с таз кутия когато дам на" S " изобщо не реагира само ми се сменя надписа на таблото и уборотите си стоят както на "D".Малко по пътгава е ама не е като преди да държи по високи убороти дали се нуждае от ъпгред на софтуера ?:stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/17/2017 at 9:32 AM, congo said:

Гого колко си сигурен в това?

Питам защото има и с троници с този филтър до 2011

+ B8 и A5 са от преди 2012.

Дотолкова че на Б8 2.0тфси имах филтър на мултито до 100 лв

На S4 2009 мисля че беше около 450 ,там не стигнах до смяната му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Това загряване не е добре изпича се маслото и губи своите свойства разбери бързо да не трябва да повториш цялата галимация, че може да е икономическа тотал щета за колата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Това загряване се оказа от парното някак си духа точно там от месец съм на климатик няма загряване на това място . Явно много съм се филмирал с тази кутия сега си карам и кот стане немога да си троша нервите с тази кола . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...