Jump to content

Читаво кърпене и боядисване - къде?


Recommended Posts

Става въпрос за реставрация на Пежо 106 - изкърпване на гнилоч по купето и цялостно боядисване. Знам че има купища теми за тенекеджии и бояджии във форума и още повече в интернет като цяло, но до момента се оказва трудно да намеря читав майстор точно за тази цел. Едно че трябва да работи добре и второ, да му се занимава с такава кола. Попитах бояджията при който си правя Ауди-то, но ми отне 10-тина минути да го убедя че не се шегувам, след което ми каза да не се занимавам с глупости и отказа дори да погледне колата и да ми каже ориентировъчна цена. На други места също получавам отношение от типа "ми то не си струа да го праиш тва".

 

Някой знае ли за тенекеджия и бояджия в района на София или Плевен, който би се заел с работата и работи качествено независимо каква кола прави? Изкърпването ме притеснява повече от боядисването. Не искам година след ремонта, колата да е в същото изгнило състояние като в момента.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е разчепквана неведнъж. Отиваш на майстор, той ти казва 3-4-5-6 хиляди лева. Ти казваш, ама как, колата струва 1000... За това ти казват - няма смисъл. Защото хората си ценят труда, а ти предполагам си цениш парите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз съм наясно че тази работа си струва пари, независимо дали се боядисва капак на тенджера или супер скъпа кола. Тенекията си е тенекия. Не искам смяна на цвят, че да трябва да се разглобява тотално колата, нито става въпрос за металик или някакъв по-специфичен цвят. Просто пребоядисване в оригиналния цвят, след изкърпване. Предната ми А3-ка я пребоядисах качествено, почти цялостно(само без 3-тата врата) за 1400лв. Това с отстраняване на дребни ръжди, изчукване на преден капак, боя Глазурит, полиране след боядисването, боядисване и на черните матови елементи по колата - всичко както трябва. При Пежото ще има и кърпене, та колко да излезе? 2000лв?

 

Но вероятно колегата Audi V6 е прав, бояджиите си мислят че като им закарам кола за 1000лв и очаквам да ми я направят от-до за 500 :nixweiss:

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление има и друг момент. Много майстори(дори и такива, които по принцип работят качествено), си мислят че не е проблем евтините коли да се претупват. Преди години закарах много стара и евтина кола в сервиз, в който съм виждал да правят перфектно скъпи и нови коли. След ремонта моята на места изглеждаше все едно са я минали с валяка и 1-2 години п-късно със страшна сила избиха ръжди на същите места, където имаше и преди ремонта.

Търсенето на читав бояджия и тенекеджия продължава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше скъпо, нещо от рода на 350лв за 5 детайла(кърпене + боя), като не съм се пазарил за цената. Закарах им колата, огледаха я, казаха си цената и им я оставих. Не съм се разправял, защото при взиманет на колата не бях в града. Баща ми ходи да вземе колата и разбира се не я е огледал. Аз я видях 2 седмици по-късно.

 

Както и да е. Другата седмица мисля да започна да карам Пежото на огледи при произволни бояджии в София. Където ми направят най-добро впечатление, там го оставям и каквото направят.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Удобно ли е да ми кажеш къде си пребоядисал 3-ката и си останал доволен? Разтърсила съм се цял ден къде да пребоядисам моята :)

Благодаря ти предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0899921654 - Киро боята. В момента мисля че сервиза му е във Враня. Въпросното боядисване на А3-ката, за което съм писал по-горе се случи преди 3-4 години и от тогава не ми се е налагало да ползвам услугите му, така че може и да са се променили цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.04.2017 г. at 1:03, manoleo написа:

За съжаление има и друг момент. Много майстори(дори и такива, които по принцип работят качествено), си мислят че не е проблем евтините коли да се претупват. Преди години закарах много стара и евтина кола в сервиз, в който съм виждал да правят перфектно скъпи и нови коли. След ремонта моята на места изглеждаше все едно са я минали с валяка и 1-2 години п-късно със страшна сила избиха ръжди на същите места, където имаше и преди ремонта.

Търсенето на читав бояджия и тенекеджия продължава. 

Обади се на Auto the best  сервиза - Павлин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...