Jump to content

Газова уредба на В8 2.0 TFSI ?


Recommended Posts

Здравейте,

От доста време ми се иска да карам бензинов автомобил. Сигурно е станало ясно, че съм се спрял на В8 2.0 TFSI /220-224 к.с./

Поразпитах 2-ма, 3-ма човека и получих различни мнения. Един каза, че не може да се монтира газова уредба на този двигател, друг, че би било много скъпо и т.н. Ще съм благодарен ако някой знае и сподели как стои ситуацията с газта за този двигател или пък някой ми сподели координати на достатъчно компетентен сервиз където бих могъл да питам?

Искам да съм наясно преди да съм купил колата, защото толкова к.с., куатро и автоматик е комбинация, която може доста да ми изпразни джоба.

Благодаря предварително на отзовалите се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш кода на двигателя или версията на бензиновия компютър, тогава може да получите адекватни отговори

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш два варианта,първият по евтин е газов инжекцион с управление за директ инжекшън има няколко марки които го подържат,там впръскването става предкамерно т.е. инжекторите се монтират като на другите модели на всмукателите,и винаги остава работа на бензин околу 30-40% за да не изгорят.Другият скъп и бих казал истински вариант е с течна фаза на Виале където впръскването става през инжекторите за бензин и няма изпарител а помпа.Има и някакъв вариант между двата като не виждам смисъл но да го спомена все пак,течната фаза на Иком където няма изпарител а помпа но впръскването си е предкамерно и пак ще трябва да работи 30-40% на бензин.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги виждам че сте запознати, ако може да ползвам темата и аз да попитам къде може да се монтира такава система (Виале или Иком)?

Имате ли някакви наблюдения? Понеже не е тайна че в нашата газ има доста примеси който ще останат така или иначе в оригиналните дюзи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ICOM не е предкамерно впръскването, а е през бензиновите дюзи.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Ако може линк към такава система на ICOM че знам само такава със собствени газови инжектори.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази схема, която си показал е за ICOM JTG, работеща на коли с мултипоинт инжекцион.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Вече има няколко модела на ICOM за различни типове двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 01/04/2017 at 8:40, Ivo Lenkov написа:

 

Тази схема, която си показал е за ICOM JTG, работеща на коли с мултипоинт инжекцион.

 

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Вече има няколко модела на ICOM за различни типове двигатели.

Това е за тфси с два реда дюзи ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко подобни теми ще се пуснат.

Няма 2.0Т от първо и второ поколение, което да не става на газ. Всички са със "стандартен" Бош компютър.

Газовата започва от 1600лв, разходът на бензин от 10%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет колеги,понеже и аз се интересувам от съвременните газови системи и конкретно за 2.0 тфси агрегат,реших днес да звънна на фирма която предлага течна фаза отговора отсреща беше”Лятото от големите горещини правят проблем”, е имали нещо вярно в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. трябва да са Каравелгаз >>> Ivo Lenkov ... вече каква е логиката да има ядове лятото ходи разбери ама все си мисля, че едва ли тия италиянци са толкоз прости и да я направят така, че да има ядове лятото ама знаеш ли ги. Mисля, че Prins и Vialle същото имат течна фаза за 2.0TFSI за тях знам, че ги прелага нитогас вече колко са добра е тая фирма от към монтаж, серивиз и т.н. идея си нямам.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.09.2018 г. at 10:45, P_PETKOV написа:

 

Имам желание да карам 2.0 тфси 200 к.с КУАТРО, но с ГИ който впръсква и бензин не немарих конкретно какъв е разхода най вече в градски условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Различен е разхода на бензин ,при всеки стил шофиране, град,трафик..така и при бензин-газ! При мен е около 20-25% бензин и 75-80%газ .Та примерно на борд к.ти показва 10/100 това е 2-2.5л.бензин и около 8 газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 4.10.2018 г. at 15:38, Милчев написа:

 Различен е разхода на бензин ,при всеки стил шофиране, град,трафик..така и при бензин-газ! При мен е около 20-25% бензин и 75-80%газ .Та примерно на борд к.ти показва 10/100 това е 2-2.5л.бензин и около 8 газ!

 

 

(от аватара - Kaра:В8 1.8 TFSI)

 

Колега, понеже не съм сигурен в годините и двигателите, твоят ГИ с течна фаза ли е?

Ако е така, какъв е пробега досега и какви са впечатленията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е течна фаза! Газта ми е стандартна газова с различен компютър.Той позволява едновременно работа на газ и бензин в съотношение 20%бензин и 80% газ (приблизително)От 8месеца и 15.000км.я имам газта .Отначало имах проблеми с две от газовите дюзи, но бяха сменени гаранционно.Сега съм доволен разход газ от под 7 до около 9,5 и бензин под 2л.като в него е включено и първото палене и каране на колата до загряване на 70'С(тогава минава на газ).

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, подведох се от големия процент довпръскване на бензин (20%), който е по-характерен за течна фаза.

От друга страна пък щадиш клапаните (доколкото съм запознат) и имаш резерви при ускорения, ако така си я настроил.

70°С не е ли твърде висока температура и закъснение за прехвърляне на газ?

Мисля, че санитарният минимум е около 33°С.

 

Преди 3 часа, Милчев написа:

...Сега съм доволен разход газ от под 7 до около 9,5 и бензин под 2л.

 

За мен общият ти среден разход е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...