Jump to content

Смяна лагери на скоростна кутия


avudi

Recommended Posts

Днес понеже ми беше скучно и сътворих това 4fa1882f6727e59d03d460a73a5a579b.jpg

Обаче стигнах до този лагер 2d8aa4bd775180202a6f0991ef748767.jpg

Някой колега който е минал по тоя път би ли дал съвет как да го извадя без специализирания инструмент?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В автотрейд ги доставят тия лагерчета, от немско........., но определено цената не се преглъща лесно. Иначе им звънни (на автотрейд), те ще те препратят към каката с ЕТКА-та, по ВИН-а ще ти намери скоростната кутия и ще ти изрови лагерния блок, оттам вече зависи дали издържаш на финансовия натиск.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална част... Няма лагер под 200 кинта а колкото и да гледам поне 5 броя ми трябват (тия на торстния диференциал ги намерих за 30 лв)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото т'ва не са каталожни/фабрични лагери, правят се по поръчка в малки серии само за конкретната фамилия кутии и са съответно уникални, зат'ва и са такива цифри. 

Но има слухове, че при упорито търсене има и алтернативи, ама т'ва като белите лястовици малко, ако случайно намериш нещо, пиши тук да се похвалиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз като си търсих лагери за моята 012 DHW , петте лагера ми се вързаха на 280 лв . Не си спомням точно кой колко беше но по спомен тези на дифа бяха по 25-30 за бр.(KOYO) ,съчмения 28-30 тези на пиньона 80-90 за бр. (мисля FAG). 

Ти си куатро ама чак пък такава разлика в цените...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези цени за от оригинални части дадени ми от филксвакен. Ходих при представители на фаг, скф, тимкен и 3 от лагерите  ми казаха че се правят само и единствено за ауди. Сека ще отида да проверя и койо какво ще ми сервират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ги по размер дали не се намират.

 

Виж и в руските форуми. Там много си правят сами тия работи и пишат размери и номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат рашъните, няма спор, но за точно тия лагерни изгъзици и те удрят на камък и ......пак при фНОСителя бягат :runningdog:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е нечовешко! нарочно не слагат стандартни лагери гадовете!
за 566573D.H75BA това дали няма да стане:
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/683119-Audi-A4-B5-Transmission-Double-Taper-Roller-Bearing
https://www.123bearing.eu/bearing-01A311220-FAG.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.123roulement.com/roulement-01A311220-FAG.php
EDIT: оф, аз горе съм дал линк, извинявам се за повторението!

Редактирано от jijix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, внимателно мерете лагерите си, ако трябва идете при човек, знаещ с какво и как, после да не стане ъйц и да си имате по няколко двесталевови неизползваеми железца......., Историята знае такива случаЙ ^_^.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това е точно така да понеже лагерите имат два номера (на черупката и в средата). Аз дори се стремях да купя лагери от същата марка (замених един СКФ с ТИМКЕН само) въпреки че всички ме убеждаваха че щом номерата са еднакви нямало значение каква марка е

Редактирано от avudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ремонт колко ще излезе? Сигурно на цената на 2 кутии от морга.

 

Аз четох в 1 форум за раздатката на туарега лагерите ги няма като части от VW. Продава се цялата раздатка.

Обаче руснаците са намерили почти всичките лагери по номера, както и семерингите. Май само 1 иглен им се беше опънал. Веригата също не можеш я поръча оригинална, но други производители я правят.

Както и лагера на кардана.

Ама трябва много търсене и четене. Не е като да отвориш елсата или етката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак руснаците........

Пак да повторим, в тази конкретната кутия има няколко лагера, които са правени САМО за нея(е, вероятно и за още една-две серии кутии на ВАГ), а правени ще рече поръчани на производителя, а такава поръчка означава, че са уникални, че са извън стандартизираните каталози и че като произведени бройки имат заложен определен резерв, изчислен от поръчителя. Тук дори и иванушките клякат, просто защото такъв лагер на пазара няма, освен от заложения предварително "резерв".

Тука идва и трагичния за нашенеца момент, когато разбере, че за да има безщумна скоростна кутия, ще трябва да извади едни дебели суми, а кутиите по моргите съответно вече са на същия хал като неговата......

И дилемата е, ами сега накъде?!?

Който успее да събере такава кутия с НОВИ, качествени и ОТНОСИТЕЛНО ЕВТИНИ лагери, нека не се притеснява и да сподели тук, няма да му се сърдим!

Да бъдем кат' руснаците!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че задължително ще се намери информация, но си струва да се провери.

 

Може да се учудите, че лагрите ги има в други кутии и мохат да се купят от другаде. Ако е ZF може да се провери при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия лагери само папата дето не съм питал. Единият лагер за 186 лв. Го намерих за 23евро, обаче не искат да ми го доставят в България. Големият проблем при такива поръчки е че не знам какво ще ми пратят (а и много време отнема доставката). Затова предпочетох 186лв и 7 дена доставка, ако не е същия го връщам и няма да си имам един лагер за украса. Все пак не караме датчии и е нормално да се бръкнем малко

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариянт е- по етка вадиш размерите и търсиш нещо приблизително. Обикновено разликата е в десета от някой стандартен и напасваш, или вала или корпуса на кутията. 

 

Как ли няма да дам 186 лв за един скапан лагер.

Редактирано от Момо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...