Jump to content

Проблем климатик б7


vmalechkov

Recommended Posts

Здравейте колеги, едно питане да знам от къде да почна да търся проблема... компресора на климатика не се вкл, а4 б7 2005, вчера системата е вакумирана, напълнена с фреон не не иска да вкл, преди месец даваше грешка сензора за високо налягане, сменен е с нов и няма никакви грешки на диагностиката. Има ли отделна перка за климатика? Поне аз не успявам да я видя до другата от задната страна на радиатора, бушоните съм прегледал при стандартната бушониера, какво и къде да гледам сега. Бих отишъл на сервиз ако се намирах в държава където биха го оправили в сервиз, вчера в сервиза казаха незнаем, ще сменим компресора ако искаш....всякакви насоки ще са ми от полза..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни момчета, които ги хвалят доста във форума на VW - климатикаджии. Аз също ходих при тях и съм доволен. Чак да няма сервиз, в който да не могат да я оправят. :)

Елбатрон се казваше сервиза - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=44549

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти е доста общ, но защо не започнеш с Output test на различните възли от системата за да може да се локализира горе долу проблема. Сигурен ли си че компресора не иска да се включи? С какъв тип компресор си - с магнитен съединител или с клапан (постоянно зацепен)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата по отгоре за сервиза предложението, написал съм че не съм в държава в която да има читав подобен сервиз, следователно предложението ти за момента не ме устройва:) тест съм пускал, няма грешки, няма нищо на диагностиката, за компресора съдя по това че няма никаква промяна при пускане/спиране на климатика..компресора не съм сигурен от кой тип , вижда ми се с нормална шайба зацепена постоянно но немога да кажа със сигурност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни дали на самата шайба има една ламаринена капачка„ако липсва тази капачка  шайбата се върти свободно без да предава движение на компресора„при приблем с компресора превърта „понякога и болта който я държи се развива и пада„а може и шлиците на оста на компресора да са изядени

погледни тази тема  

 

Редактирано от vladimir7979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Правих и теста няколко пъти, вкл. и в сервиза където беше с профи диагностика, всичко си минава, пробвах и със смяна на модула който е на перката, същата работа, но нещо като че ли компресора изглежда сякаш да му липсва отпред нещо?:))

 

IMG_2693.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скъсал си съединителя на компресора,трябва да се види дали лесно се върти оста на компресора ,ако лесно се върти сменя се съединителя и демпферчетата и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Поръчах комплект съединител с ролка да, а ако не се върти лесно оста отивам на компресор? :))

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е бистро маслото компресора е добре като го сваляте компресора задължителни му сипете масло в картера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Шанс за смяна на съединителя без сваляне на компресора?:) мисълта за ново вакумиране и пълнене срещу 200 евра хич не ми де нрави но ако няма шанс...:)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става и без сваляне на компресора просто го наклонете и от долу развийте счупения съединител и навийте новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря много колега, като пристигне съединителя и почна да го сменям ще ти пиша ако имам някой друг въпрос:)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...