Jump to content

Color fis display audi a4 b6


Daniel93

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да си закупя цветен дисплей за ауди а4 б6 2002г. Въпрос ами е от къде мога да го закупя тъй като в ебай и на повечето такива места продават червените които са, а аз искам да закупя цветния. Прикачвам снимка с дисплея който трябва да е на моята кола. 

maxresdefault.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 345
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Доколкото знам, трябва да смениш таблото и нек'ви модули + нек'ва кодировка. Аз също се интересувам, но ако е разправия, изобщо няма да се занимавам...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ходих при техник който ми каза, че може да се замени с такъв диплей, но за жалост такъв цветен никъде не се продава. Таблото до колкото знам може да се смени но трябва да се обучи имобилайзера, защото е вграден в километража, но и такива километражи с такъв цветен дисплей трудно се намират.

Редактирано от Daniel93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно като тоя от снимката е с модул разработен от руснаци и струва една торба пари.

А иначе в продавалник има бензиново табло от В6-ца с цветен фис за 100 лева,както и С-кови табла до към 250-300 лева.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при техник който ми каза, че може да се замени с такъв диплей, но за жалост такъв цветен никъде не се продава. Таблото до колкото знам може да се смени но трябва да се обучи имобилайзера, защото е вграден в километража, но и такива километражи с такъв цветен дисплей трудно се намират.

Цветни дисплеи се продават(централен и тия малките отдолу), въпроса е това дето казва колегата за руския проект, дали е постижимо и на каква цена, аз от година го гледам тоя клип и само въздишам като редуцил-вентил на компресор [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ми е интересно на мен друго.

Как на РС4 (В7) на цветния фис седи логото РС4 ... а на А4,С4 няма такова,някой има ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ставаше въпрос за този руски модул, просто тази снимка ми излезе на 1во място за това съм я качил. Относно закупуването на цял километраж на старо за мен лично не е желателно защото ако се вземе за 100-150 лв. и после се настрои и имобилейзера 80-100лв и нямаш никаква гаранция дали живота на дисплея няма да е повече от месец. Лично аз предпочиам да си взема отделно дисплей, но така както гледам цветните ги има на много малко места и са 400+ лева, което за мен е ненужен разход. Ако някой знае от къде може да се поръча такъв дисплей по на сметка ще се радвам да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи още от сега ти казвам.

Няма да стане това къде си го замислил още повече на сметка.

Сметката най-евтината е ... 100 лева табло,сам да си обучиш алармата и имото и това е ...

А за това дали ще изкара цветния ФИС е и дали и как стопанисваш колата,аз примерно когато имам възможност да я спра в гаража или на сянка го правя,да сложа сенник поне на таблото за 10 секунди преди слизане го правя,както и защитно УВ прозрачно фолио на стъклата също.

На старата ми В5-ца с червен фул фис ... я взех с перфектен не сменян дисплей на 9 години,карах я 7 за тия години бяха заминали пренебрежимо малко пиксели,като повечето се губеха само като напече яко слънце,иначе си беше перфе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш чисто нов, който да е по-евтин, ще имаш проблеми. При напичане китайските боклуци им горят пикселите, просто не си заслужава. По-добрия вариант е да се вземе втора ръка оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз лично бих си взел от тези руските (има полски и немски), тъй като освен стандартните функции имат и доста допълнителни. Ако си решил да си взимаш бууст метър допълнително, в тези дисплеи е вградено (пак трябва да си пуснеш вакум маркуче), но е готино че можеш да си гледаш живите данни от автомобила а някои дори предлагат и опцията за диагностика, адаптиране и триене на грешки. 

Лично аз съм се спирал на следните:

 

ColorMFA - https://www.drive2.ru/o/MultiMFA руски, цената мисля че беше около 12 000 рубли или около 350 лв. 

Fis-Control - http://www.fis-control.de/ - немски уж, тук вече говорим за +500, 600 лв

VFIZ  - https://www.qmatis.com/us/devices/menu-vfiz/menu-vfiz-audi - полски, за мен най-оптималния вариант - цена около 450 лв. 

 

Мисля, че имаше колеги в ВФ форума които имат такива инсталирани на пасати, така че според мен е по добре да вземеш нещо такова готино, и да си спестиш място от бууст / волт метър, ваг-ком отколкото да се хвърлят пари само за цветен ФИС-а.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам б6 1.9 тди и си сложих Табло от s4 b6 уникално е и свети по различен начин , по нов цветен Фис , бели стрелки , остана ми Табло за продаване дизелово с цветен Фис 2002г 

IMG_5991.JPG

IMG_5992.JPG

IMG_6125.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен белите тънички стрелки и леко сивкавите циферблати - друго нищо вповече не е уникално,напротив най-обикновенно си е.

И аджеба не мога да разбера,защо тия табла струват по 300-400 лева,а обикновенно с цветен фис 150-200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотомера си показва адекватно. Просто не можеш да го напълниш...

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до колко искате да е разграфен оборотомера? На бензиновите са такива. И моя е до 8, но червеното му почва от 6.5, а не като S-ковото от 7. 

Иначе какво му е специалното на тоя дисплей, нещо по-различно показва ли или само по-шарен? Дайте да го видим тва видео. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това изобретение на руснаците говорят - подържат куп функции,имат стартово лого по избор,включително и тест на стрелките като при новите модели на Ауди.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега.

в моята кола се оборудвах с такъв дисплей.

дисплея си идва с допълнителна платка,която чете информацията от компа.

Реално си имаш Ваг Ком на оригиналното място на таблото. Следиш данни,грешки и т.н в реално време.

Нищо не се препрограмира и т.н. Само си закарах сутринта таблото и вечерта вече се радвах на цветния дисплей.

По информация само и единствено руснаци го правят.

Аз си го закупих от БГ,защото го имаше наличен последна бройка.

Ако мога с друго да помогна ще съдействам.

 

IMG_1241.JPG

IMG_1120.JPG

Редактирано от mi_audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си имал (+ 500 лева ) да хвърлиш на вятъра - сега нека те радва само и със здраве си го ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как прецени че са на вятъра не разбрах. Едни дават за цветни табла по 300 лв без обучаването, други дават за буустметри с конзоли и щуротии за 200++ лв а аз реших че най-прибрано и с фабрична визия ще е да дам малко повече и всичко си ми е пред погледа. Кеф ти буустметър, кефи ти температура масло и още и още... Абсолютно никой не убеждавам да си купува дисплейчета. Благодаря за пожеланията и приятно гледане на клипчетата :)))

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, mi_audi написа:

приятно гледане на клипчетата :)))

хахахха.........браво, добре им го рекнА :) Дай някакви координати /може и на л.с./ на доставчиците /монтажистите/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, mi_audi написа:

Как прецени че са на вятъра не разбрах.

 

1.Фабрична визия споменаваш?

Къде в В6-ца има фабрично нещо от споменатото от теб?

2.Кой бууст на тръца дето е 0.6 ли?

3.Кел файда,че ще гледаш и без друго не точната температура на маслото,като не си сложил хубаво масло. (примерно)

4.И още и още какво? Някакво лого Ауди,че чак и С-лайн а може и да го няма на колата ти.

5.Това,че се похвали,че си дал тези пари за това нещо,нищо незначи,защото и този дисплей ще изгори от жегите и слънцето.

 

Не се заяждам,изразявам своята гледна точйа.

Аз гледам клипчета и благодарение на тях,съм си свършил доста неща по колите сам.

 

п.п Вероятно труда на руснаците по изработването на този модул си струва парите,имайки впредвид по аналог на темата на колегата bsdnikolov и неговите доработки по ФИС-овете.

Но е меко казано абсурно типично по нашенски,да казваме,че щом си дал тия пари и го имаш в 15г. си кола си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, изброил си 5 точки завистливи глупости. Това е една хубава за ретрофит екстра, която не зависи от възрастта или стойността на колата. За мен много по-полезна от Ес-лайн добавки на тръц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение по темата: "Кеф цена нЕма!". Всички си имаме различни "отклонения". Когато някоя екстра която сме добавили ни "изпълва от кеф", значи си заслужава. Важно е да си доктавиме малко "душевен гъдел" в сивото ежедневие. 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...