Jump to content

аварийни


aiskrov

Recommended Posts

здр.КОЛЕГИ не ми работят аварийните  от лявата страна само от време на време пресвяткат.пробвах на включени аварийни и вкл. ляв мигач но пак не искат .моля за съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че проблема ти е в копчето от което се пускат аварийните светлини. В него трябва да има 2 релета ,и най-вероятно някое е сдало багажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравей, имах същия проблем, и се оказа релето на мигачите, за да стигнеш до него се сваля барчето под касетофона. Моето не го смених а си го ремонтирах, но ново е най-добре.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

И моите аварийни не работят, а мигачите само когато си искат. Ако правилно съм разбрала релетата на аварийните и на мигачите са закрепени на самото копче за аварийни?

Това ще свърши ли работа?

https://www.megaparts.bg/product/135404648

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпъхваш отгоре и отдолу на ключа тънка отвертка или ножче, и дърпаш към теб, отзад има букса, която вадиш с дърпане, и по обратния ред мотнираш новото ключе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на тези релета е, че вътре на контактните повърхности хваща нагар и не прави добър контакт. Може да се отвори, почисти и да продължи да си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на почистените контакти е, че много бързо хващат нагар отново...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве карам вече година с рециклирано, но след почистване го напръсках с контактен шпрей,засега работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че на хубавите релета контактите са покрити с високо-контактен метал. Като се износи(изгори) тоя метал и остане само медната сплав почва да трупа нагар, отделно, че никога не можеш на око да постигнеш 100% контактна повърхност заради ъгъла при пилене . После след почистване времето за натрупване на тоя нагар е с пъти по-малко. Евтините китайки нямат нищо като покритие , за това едно оригинално реле изкарва десетки години, а бай Хой година-две.

При реостати, делители на напрежение, потенциометри, контактори, и тем-подобни искрящи хуйни даже се ползва платина като слой върху контактите. Колко микрона е обаче и идея си нямам.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.09.2017 г. at 11:24, daskala1983 написа:
На 28.03.2018 г. at 20:53, ladyM написа:

И моите аварийни не работят, а мигачите само когато си искат. Ако правилно съм разбрала релетата на аварийните и на мигачите са закрепени на самото копче за аварийни?

Това ще свърши ли работа?

https://www.megaparts.bg/product/135404648

 

Здравей, имах същия проблем, и се оказа релето на мигачите, за да стигнеш до него се сваля барчето под касетофона. Моето не го смених а си го ремонтирах, но ново е най-добре.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

а сега кое и как да се свали и смени Колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се релето. Това което си дал от Мегапартс е само бутона. Намира зад климатроника и малката жабка.

Релето е това https://imgur.com/t8h5zHl

Eто още снимки https://imgur.com/a/oCmJu

Парт номер 8z0 941 509 B - може да има и други но аз този знам.

Знам ,че се ремонтира по накакъв начин ,но не съм запознат с процеса.

 

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

в тази връзка някои може ли да препоръча добър електричар в София? аз имам същия проблем и не само след месец главоблъскане се оказа, че в А двойка няма маса.. нямам идея как стана изведнъж.. така че ако някой знае моля да препоръча :///

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здрвейте колеги,

На жената на AUDI A2 и изчезнаха едновременно и двата мигача. Смених копчето за аварийните с друго втора употреба/изглежда читаво/ но проблема остана.

Някаква идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...