Jump to content

Das Auto Service - Специализиран сервиз-ремонт и поддръжка VW, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Bentley


Recommended Posts

  • Отговори 109
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ИНФОРМАЦИОНЕН БЮЛЕТИН 
Das Auto Service

Ако имате дразнещо тропане идващо от предното окачване, а вашия поддържащ сервиз не може да разбере какво тропа, то вероятно имате проблем с биалетките. Видимо нямат повреда,но при разрязване се вижда, че пластмасата е износена и гумата се удря в нея създавайки глух шум, наподобяващ на развален амортисьор. От Audi поправят проблема,като заменят номера на всички засегнати биалетки от този тип. Когато закупите нови оригинални , ще са от подобрения тип, който вече е алуминиев. Алтернативните биалетки са все още само от стария тип (едва ли някога ще бъдат подобрени)

Засагнати автомобили :

Audi A4, S4, RS4 B8 , Audi A5, S5, RS5 8T , Audi A6,S6 4G , Audi A7 , някои модели на Аudi A8 , някои модели Q5

На приложената снимка, може да се ориентирате в разликите.

 

 

 

DSC3572.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dasautoservice написа:

ИНФОРМАЦИОНЕН БЮЛЕТИН 
 Когато закупите нови оригинални , ще са от подобрения тип, който вече е алуминиев. Алтернативните биалетки са все още само от стария тип (едва ли някога ще бъдат подобрени)

Колега, извинявам се за влизането в темата, но ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!

Известните афтърмаркет доставчици MOOG, SWAG-FEBI,  LEMFORDER, MEYLE и др.също предлагат алуминиеви биалетки. Не коментирам качеството защото то е тема на други дискусии. Даже по LEMFORDER е написано в официалния каталог, че алуминиевите са за Русия и става ясно всекиму защо.

Аз също работя с оригинални части и оценявам техните достойнства.

Надявам се си бил неприятно подведен от някой писар на бюлетини, който не си е направил труда да провери нещата и затова не считам, че нарушавам форумните правила. Един от принципите на всички автофоруми е да се поднася вярна и неподвеждаща информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за коментара!Имахме предвид, че масово се продават/предлагат като алтернативи пластмасовите биалетки.На този етап, можем да помогнем с това да уведомим в широк спектър, че от AUDI AG има подобрение, а всеки собственик на автомобил от горе посочените, може да прецени оригинална или алтернативна ще си вземе и дали ще е подобрения вариант или не. Друго е като, човек знае, че има подобрение, а не да разчита на продавача , който я е разбрал, я не е разбрал , нали така ? 

 

Ние не работим с алтернативни части и не можем да потвърдим напълно наличието на един или друг вид, но пък имаме досег до много от засегнатите автомобили и собствениците им споделят, че са им предложили само пластмасов вариант като алтернативен. Подобрената биалетка е за вграждане на купе 4M ,което е новата Q7-ца. От Audi пуснаха бюлетин преди 8-9 месеца за решаването на този проблем и засегнатите шасита. 

 

п.п.Няма за какво да се извинявате, винаги се радваме да прочетем коментар написан от компетентен човек като вас. 

Мисля , че с тези допълнителни обяснения всичко е изяснено и няма да има подведени потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също благодаря за уточнението и за предоставената информация. Абсолютно е вярно, че се предлагат и ще се предлагат пластмасовите алтернативни биалетки и нека другите се считат за предупредени. :zustimm:

И аз съм фен на оригиналните части и там, където считам за целесъобразно също ги предлагам и влагам в мои и на близки приятели и роднини автомобили.

Мисля, че би било полезно да споделите опит тук по следния изключително неприятен и парлив въпрос свързан с поръчката на оригинални части от Вас и другите техни потребители. Става въпрос за невъзможността да бъдат върнати при неприятно стечение на обстоятелствата и жестоките неустойки, които се удържат. Надявам се ме разбирате, че упрекът не е към Вас, а към доставчиците "отвън". Точно този проблем спъва и проваля немалко сделки. Сигурен съм, че и Вие сте имали подобни неприятни моменти и най-вече при некоректно отношение от страна на Ваши клиенти. Няма нищо лошо дори да посочите конкретни случаи без да споменавате имена за да не прилича на набедяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние работим директно с VW и имаме право по договор да върнем всяка поръчана част в периода от 14 дни без евро неустойка.Всички фирми в България продаващи оригинални части с изключение на Porsche са прекупвачи и от там идва проблема с връщането. Друг е въпроса, че предпочитаме, върнатите части да си остават за нас, защото немците работят с DHL, а от тук е много скъпа услугата за връщане на обратно към Германия(за разлика от там насам) Но пък така се трупа склад, което в дългосрочен план е добре.

И така ...Много се отклонихме от темата. 
Благодаря за дискусията още веднъж, ако има нещо на лично съобщение , за да не пълним темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно изчерпателен отговор и надявам се и на другите им става ясно.:zustimm:

Повече въобще не е нужно да обсъждаме и мисля, че беше нужно за темата. Всяко следващо питане по този въпрос наистина ще натовари излишно темата.

Имам още 2 въпроса, но за тях ще ти пиша на л.с както си предложил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A6 4G 3.0

В Das Auto Service , текущото обслужване никога не е било просто обслужване, а грижа за автомобила по най-добрият начин и с най-добрите резервни части.

 

 

DSC4032.jpg

 

DSC4033.jpg

 

 

Кутията на въздушния филтър се почиства

 

 

DSC4035.jpg

 

 

 

DSC4037.jpg

 

 

 

DSC4038.jpg

 

 

DSC4039.jpg

 

 

Използва се динамометричен ключ за стягане на корпуса на филтъра

 

DSC4041.jpg

 

 

 

Разбира се, когато се сменя филтър "купе" се пази интериора на автомобила по най-старателния начин.

 

DSC4047.jpg

 

 

Готова отново за път 

 

DSC4061.jpg

 

 

Благодарим, че избирате Das Auto Service , за правилния ремонт и поддръжка на вашите автомобили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A8 4H MTM

Пореден спокоен клиент, след като дистрониците бяха укрепени .

 

 

DSC4122.jpg

 

DSC4065.jpg

 

 

DSC4069.jpg

 

 

DSC4111.jpg

 

 

Отново готова за тъмните ъгълчета и паркингите на столичните молове 

 

DSC4124.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tук може да гледате новия ни клип.
...кратко видео от смяната на брава на заден капак Bentley Continental GT.
Автомобилът влезе в сервиза с блокирала брава на задния капак в затворено положение. Това е често срещан проблем при този модел автомобили. Бравата не подлежи на ремонт и се подменя с нова.
След разглобяването установихме, че има протрит кабел в електрическата инсталация на багажника, отговарящ за контрола на задния спойлер, който отремонтирахме преди да пристъпим към смяната на бравата.
Частите за ремонтите и обслужването на автомобилите Bently внасяме директно от Великобритания. Срокът на доставка е 7 работни дни.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли откраднати дистроници,след ваше укрепване?Решетките укрепвате ли също?Цена?

П.С.Извършвате ли реглаж на дистроник,при положение ,че ми дава някаква грешка и иска настройка някаква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега, нямаме откраднати дистроници, след нашата намеса.Укрепват се и решетките.Всичко се издава работещо и годно за употреба. 

Цената е 500 лв

 
 
 
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi S4 3.0 

 

-Текущо обслужване 
-Смяна хидравличен маркуч 
-Смяна ремъци и ролки  
-Смяна антифриз и хидравлична течност 

 

 

В ремонта са вложени оригинални части , гарантиращи качеството на ремонта и дългата и безпроблемна експлоатация. 
Ремонта е изпълнен по оригинални процедури, с оригинални инструменти и по високите изисквания на Das Auto Service

 

 

DSC4177.jpg
DSC4179.jpg

DSC4235.jpg
DSC4236.jpg
DSC4238.jpg

На снимката се вижда, че целия мотор е омаслен от стари течове 
DSC4239.jpg

Виждате, че всичко е старателно измито, преди да се сглоби с новите части 
DSC4241.jpg

DSC4244.jpg

DSC4245.jpg

DSC4248.jpg

DSC4261.jpg

DSC4262.jpg

DSC4263.jpg

DSC4264.jpg

DSC4265.jpg

 

Заменихме мръсния филтър с новичък за да може да диша добре 

 

DSC4267.jpg

 

Внимание ! Когато свалят маската ви в сервиз , обърнете внимание дали са подменили скобите към хидравличния охладител и ако са го направили , то това не трябва да е със скоби за водни съединения. Има оригинални скоби с предварително зададено натягане. Повредата на един от двата маркуча към хидравличния охладител от неправилни скоби излиза скъпо на клиента! В този и още много случай, бяха заменили скобите с такива за водни съединения, разбира се всичко е поправено и за щастие няма щети . 

 

DSC4293.jpg

DSC4294.jpg

DSC4298.jpg

DSC4299.jpg

 

Оригинални антифриз и хидравлична течност 

DSC4302.jpg

DSC4305.jpg

Наливане на антифриз с оригинален инструмент за целта.  Така системата се обезвъздушава , още в момента на наливане на антифриза и спестява неудобствата за клиента. 

DSC4311.jpg

DSC4313.jpg

DSC4314.jpg


Отново Готова за подвизи  :hilezh:


DSC4178.jpg  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавото мнение колега! Радваме се, че всичко е наред с красавицата ! 

 

Смяна първо масло на автоматична скоростна кутия DSG, на една чисто новичка VW Jetta . 

В обслужването са вложени оригинални части, работено е по оригинални процедури с оригинални инструменти. 


DSC4275.jpg

DSC4271.jpg

DSC4270.jpg

DSC4278.jpg

DSC4279.jpg


DSC4281.jpg

DSC4282.jpg


DSC4284.jpg

DSC4286.jpg

DSC4288.jpg

DSC4295.jpg

DSC4307.jpg

DSC4310.jpg

DSC4315.jpg

DSC4316.jpg


Блестяща и готова за прашните улици на България 

DSC4317.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi RS5 

-Смяна модул спортен диференциал 

-Кодиране и параметризация, чрез VW сървър 

-Адаптация съединители спорен диференциал 

 

DSC0256.jpg

 

 

DSC0222.jpg

 

DSC0171.jpg

 

DSC0185.jpg

 

 

Проследявайки снимките по долу, виждаме, че всичко става автоматизирано за конкретния автомобил и VIN номер, без шанс за грешка .

DSC0168.jpg

 

 

DSC0178.jpg

 

 

DSC0179.jpg

 

DSC0182.jpg

 

 

DSC0183.jpg

 

Отново готова за палави моменти на пътя :hilezh:

 

DSC0211.jpg

 

 

DSC0207.jpg

 

 

DSC0177.jpg

 

 

 

DSC0261.jpg

 

 

DSC0259.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние не се стараем да убеждаваме никого в нищо. Проблемите по колата са поправени и същата се кара всекидневно,вече година и малко от тогава и няма оплакване от страна на клиента.(Информацията е прясна.Вчера беше въпросния автомобил в сервиза).Всеки може, да си състави различно мнение за дадения проблем и да приложи различно решение, когато се сблъска с него.Нашето решение е приложено към онзи момент и във времето не се оказва, че е било неподходящо или неправилно. Смятам, че обърнах достатъчно внимание на проблем , който отдавна е решен. 
Колеги, стараем се темата да е чиста и подредена, ще се радвам, това да става с ваша помощ и ако някой има въпроси да бъдат зададени на лично съобщение , като ние се стараем да обърнем персонално внимание на всеки един от вас и да му отговорим по най-задоволителния начин. Благодаря .

 

Audi A5 
Укрепване дистроник

 

DSC4383.jpg

 

 

DSC4477.jpg

 

 

DSC4481.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам за коректно да се избягват въпросите във форума. Дори и да сте си платили за обява/тема (или две) - това не е колегиално отношение. И за какво са Ви теми с толкова снимков материал като нямате читави коментари от клиенти? Темите Ви са с изцяло търговска насоченост - в едната сте показали как се сменя маслото на скоростна кутия, а в другата сте показали маслото ... да видим, че го предлагате. Знаем, че го предлагате.

 

Защо избягвате напътствията по въпроси, зададени от колеги, след като сами твърдите, че качествен и процедурно-съобразен ремонт се извършва само с оригинални консумативи и инструменти? Аз нямам такива, но нищо не ми пречи да разбера начина Ви на мислене за отстраняване на даден проблеми ... който не желаете да споделите - освен, че четете упътванията на производителя.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, dasautoservice said:

Ние не се стараем да убеждаваме никого в нищо. Проблемите по колата са поправени и същата се кара всекидневно..

 

Доколкото разбирам клиента си е платил сам новото турбо след като сложно и убедително сте му обяснили че това е едва ли не нормален проблем за двигатели с турбо. И проблемът е разрешен. И да направим едно важно уточнение, понеже все насочвате нещата в друга посока - не става дума дали и как е решен проблема, а как се е появил. Сами казвате че има бюлетин, който така и не споделихте, и теми в нета доказващи вашата теория. Всички теми в нета (включително и в този форум) които намерих за изядени лопатки в турбината са следствие на чужд предмет попаднал там. И под чужд предмет се няма предвид 'студен въздух'. Имаше засмукани болтове, близко стоящи букси и какво ли още не. Все следствия на потребителски грешки.

 

Или да питам другояче:

Карам 23 годишно tdi, като по километраж е на 270К. В действителност сигурно е много повече. Автомобилът е при мен от 9 години и не е като да съм го жалил. Лопатките на турбината са непокътнати. Кога да очаквам захабяването им от студен въздух, съгласно бюлетина и/или вашия опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве изядохте ги ей..и да са допуснали грешка голяма работа. Да не би всеки сервиз да има 100% успеваемост. В крайна сметка клиента е хепи и това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ппенчев, дано това да беше сарказъм ^_^.

Мисля, че няма никакъв шанс в случая, това е общоприет начин на "мислене" на съвременния тип Бг "бизнес", независимо как, с какво и по какъв начин, но "бизнеса трябва да върви", а ако Научната Фантастика помага - добре дошло, балъците няма да свършат! :hilezh:

ВИНАГИ ще има Вярващи!

И плащащи.

 

Пасси, то да е някаква рутинна грешчица, разбираме, но да пренапишеш цяла една нАука и да измислиш нови природни закони, някак не се връзва с един успешен "сервизен" бизнес с иначе не малки претенции за красота, подреденост и успеваемост.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Congo, благодаря за мнението! 

Разбира се, че нямаме правo да споделяме официална информация, собственост на VW AG. Официална тема, сервиза никога не имал тук във форума. Имало е тема публикувана от бивш кадър на екипа , обслужваща изцяло неговите интереси и покрай тях тези на сервиза .(такива ни бяха договорките към онзи момент)

Публикуваме достатъчно информация и гледаме да даваме "know how" в интърнет пространството, повече от всеки един сервиз обслужващ любимата марка.Аз зная целта на форума. И макар темата ни да е по-различен стил, тя дава във всяка публикация специфична информация за дадения ремонт.Така и собствениците на автомобилите, разбират нагледно проблемите ,които са неизменна част от автомобилите им  и от друга страна има не малко колеги свързващи се с нас по повод дадена публикация с молба за коментар по даден проблем на кола постъпила в техните сервизи. Лесно е човек да си подбира думите в отговор на негативен коментар и да подправя добрия изглед на даден пост(както сте дал пример по-горе) и да си създава изглед на услужлив и любезен съпричастно и с човешко отношение, но кого заблуждава ? Себе си ли ? Потребителите които четат постовете му ли ?. Разбира се, че ще има и негативни мнения. Тук има хиляди потребители , а всеки човек е различен. Един ще му допада темата и стила ни, на друг няма.Един ще сипе негативни постове, друг ще напише добър коментар, защото сме му обърнали внимание и проблема му е решен, след като е минал през много от сервизите. Нима в реални живот не е така ? Да не би всеки да харесва това , което предлагате като услуга колега ? За съжаление или не клиентите са ни общи и всичко е на показ.В едни усти е безкрайно похвален човек, в други пък точно обратното. Което не прави нито нас, нито вас колега лоши хора . Говорили сме не веднъж с вас , не сте ми направил впечатление на лош човек! На базата на това си впечатление съм препратил не един и двама клиенти към вас за специфични неща, които оригиналните програми не поддържат като функция и не можем да го предложим като услуга.Разбирам мнението ви и го разглеждам като съвет. За който благодаря! Съгласен съм, че тона използван от нас е по-остър.


п.п. Колкото до нашите грешки, ако се случи да допуснем такива, заставаме плътно зад тях и никога не сме дигнали рамене и да излезе така, че клиента е дал пари и нищо . Случвало се е да грешим, но за това пък си понасяме негативите и никога не се е случвало да се замита даден проблем " под килима" колкото и да ни коства решаването му !
Колкото до Q7-цата , тя е била обект на разглеждане в дадена тема ( която дори не съм чел).Собственика е спрял да пише по негови съображения там, за това си позволявам да съм обран в коментарите си по тази тема. Който е идвал в сервиза и ни познава, знае, че не сме отказали коментар по какъвто и да е проблем или да помогнем на някого, без значение клиент или колега механик от конкурентен сервиз. 
Благодаря на всички за мненията! Прочел съм всяко едно от тях с уважение и съм го приел като нещо, което ще подобри предлаганата от нас услуга ! Ще продължим да развиваме темата и да се опитаме да държим интереса ви с интересни публикации и проблеми свързани с автомобилите от любимата VAG група .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...