Jump to content

Бял пушек от ауспуха 1.9 tdi


Figo

Recommended Posts

По-добре иди при друг майстор, преди да си почнал да експериментираш. Дори и да се получи с тая добавка, ще е временно, и в крайна сметка пак ще отваряш двигателя, но да не е за по-лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На майстора ти май му е станало ясно колко се е издънил и сега гледа да замаже нещата с тая добавка. Ама тея пукнатини в блока не са като пукнатината през която ти набива изгорелите газове в охладителната система. Единствения начин да запушиш тях, е (както те посъветваха и колегите преди мен) смени майстора и свали на ново главата, смени гарнитурата шлайф на ново на главата (задължително!!!). И сега се сещам - МайсторЪТ ти дали случайно е сменил болтовете на главата с нови, или е изтънил нещата и е ползвал старите? Освен това (не си спомням дали го пишеше по нагоре), смени ли си и водната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update , това е пукнато и влиза антифриз дирекно към газовете от двигателя и се смесват, някой ако може да ми обесни какво е да потърся в нета ,че ново е доста скъпо

IMG_9104.PNG

IMG_9100.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, katsi86 said:

На майстора ти май му е станало ясно колко се е издънил и сега гледа да замаже нещата с тая добавка. Ама тея пукнатини в блока не са като пукнатината през която ти набива изгорелите газове в охладителната система. Единствения начин да запушиш тях, е (както те посъветваха и колегите преди мен) смени майстора и свали на ново главата, смени гарнитурата шлайф на ново на главата (задължително!!!). И сега се сещам - МайсторЪТ ти дали случайно е сменил болтовете на главата с нови, или е изтънил нещата и е ползвал старите? Освен това (не си спомням дали го пишеше по нагоре), смени ли си и водната помпа?

Нови болтове , за водната помпа не съм сигурен , но в момента излезна че не е от там целия филм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Колко мъка има на този свят. Аз съм със същата кола и имах същия проблем... Мислех, че е гарнитурата на главата, но добре че не бързах да се хвърлям на големи ремонти...

 

Добре, че беше Ники от Герман да ми каже, че е ЕГР кулера... Проблема се оправим с EGR и EGR Cooler Delete Kit http://www.ebay.co.uk/itm/VW-TDI-MK4-BEW-BHW-AUDI-A4-B7-BKE-BRB-Jetta-Golf-EGR-Valve-and-Cooler-Delete-Kit-/361005930529?hash=item540da15821:g:ys4AAOSwJQdW-6io за 50лв + още 50лв за изключване на ЕГР-а от ECU-то, защото е електронен, а не вакумен.

 

Много е важно да имаш кадърен майстор, но за съжаление са много малко и за това има навалици от хора при тях.

Редактирано от fr1nklyn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники наистина е един от малкото изключително качествени и като хора и като професионалисти! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...