Jump to content

Проблем с ауди а4 б6 1.9 AVF


MoH7aH4o

Recommended Posts

Здравейте колеги,
Преди месец и малко си закупих ауди а4 б6 1.9 тди авф и забелязах, че на моменти се усеща едно придърпване. Придърпването се усеща, когато съм подал газ, връщам газта и в същото време ако подам отново газ има едно придърпване. Това нещо го прави, когато подам малко газ, ако подам повече не го  прави. Оборотите при които го прави бяха към 2000, но в последствие видях, че го прави и в по - ниските. Пусках диагностиката, но няма никакви записани грешки. Чудно ми е, защо го прави, когато върна газта и подам малко газ, а когато подам повече газ не го прави.
Някакви насоки къде да търся проблема. Дали турбото е за чистене или ЕГР и дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата може ли да потегли плавно на първа и на задна без никаква газ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм обърнал внимание на това нещо, но малко по-късно ще проверя и ще кажа резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата няма проблем с тръгването.. тръгва плавно и на 1-ва без газ, също и на задна така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е съединител, отиди някъде да ти проверят турбото, щом на диагностика не дава никаква грешка, тогава не е ЕГР.  Според мен е възможно да е турбина или дебитомер, но дебитомера би трябвало да даде грешка на диагностика ако е от него.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз стигнат до този извод... и без това мислех да сваля турбото и да го занеса да го изчистят профилактично... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...